Cytaty z SSC po kilku latach

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 176
Punkty reakcji
1 455
Miasto
warmia
j.23:
Wcześniejsze emerytury to podstawy przywilej słuzb mundurowych-bez tego nigdy nie będziemy słuzba mundurową- myślę ze 25 lat służby ( na niektórych stanowiskach -granica, mobilni rok x 1,5 co da w przybliżeniu postulowane 15) dla 15 tyś funkcjonariuszy jest do wywalczenia. Nauczyciele na przykład przechodzą na emerytury po 30 latach pracy. Niech Pan nie odpuszcza tematu chociaż może jest on niewygodny bo "roszczeniowy".

jk 16.04.2008:
Nie odpuszczam tematu, ale oceniam realnie, ze obecnie kontrargumentów na naszą niekorzyść jest wiele- brak broni, brak korpusów, znaczny odsetek umundurowanych "urzedników", a nawet fakt, że na stopnie oficerskie i generalskie nie mianuje nas Prezydent RP, świadczy, że nie jesteśmy służbą mundurową "z krwi i kości". Najpierw to zmnieńmy, a potem sie domagajmy równości - i ja też będę się tego domagał. Nawet klimat ograniczenia wcześniejszych świadczeń emerytalnych w innych grupach zawodowych nam nie sprzyja.
jk
 
ddd:
[h=2]Polecam lekturę forum olsztyńskiego[/h]
cytat: "nic nie zrobią a policja umorzy sprawę po 3 miesiącach w związku z niewykryciem sprawcy, a celnik jak nie miał autocasko to jest w plecy, co na to SSC czy ma jakieś rozwiązanie mądre w takich przypadkach? nie ma , odpowie że jest to ryzyko zawodowe, sprawców znają natomiast mrówki lub przemytnicy, i to bardzo dobrze trzeba ich zamknąć może powiedzą , co na to prorok? zamknie parę tysięcy mrówek?"

Szefie co Ty na to? Tak jest nie tylko w olsztyńskiej ale w każdej z izb. Jesteś naszym "ojcem" więc zrób coś. Łatwo jest nas zamykać ale trudniej bronić.​


jk 8/06/2008:
Pewnie dziś natychmiast niewiele zrobię. Ale słyszłem o tym i myślałem o jakiem mechaniźmie ubezpieczeniowym, który zawierałby dyrektor, a koszystałby właśnie w takich przypadkach jak szkoda osobista funkcjonariusza spowodowana na jego majątku lub zdrowiu w związku z tym, ze jest funkcjonariuszem. Nie wiem czy to się da zrobić, ale trzeba nad tym popracowac.
jk

Sławomir Siwy:
Oczywiscie, że da się zrobić. Zaproponowaliśmy takie rozwiązanie w jednym z pism do MF. Takie roazwiązania funkcjonują w służbach w innych krajach. Tak w ogóle więcej rozwiązań na temat ochrony prawnej i zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy, MF powinien czerpać z gotowych wzorców funkcjonujących od lat w krajach UE.
Dlaczego nikt nie podskakuje celnikowi niemieckiemu czy policjantowi z GB? Bo wie, że za tym funkcjonariuszem stoi cały aparat państwowy, który natychmiast zareaguje i będzie go bronił.
 
Perełka

jk 17/11/2008:
Zaszeregowanie stanowiska pracy będzie poprzedzone procesem wartościowania stanowisk. Jeżeli po tym procesie danemu funkcjonariuszowi celnemu na danym stanowisku miałoby przysługiwać niższe uposażenie (wynikające z wartości i zadań wykonywanych na danym stanowisku), to zachowa on prawo do dotychczasowego wynagrodzenia, zgodnie z art. 220 ust. 13 projektu ustawy o Służbie Celnej. Wynagrodzenie nie zostanie więc zmniejszone, ale taka osoba nie będzie w przyszłości beneficjentem podwyżek. Natomiast w przypadku osoby z niższym uposażeniem, jeżeli na danym stanowisku miałoby przysługiwać wyższe uposażenie, to jego dotychczasowe uposażenie zostanie podwyższone. W procesie modernizacji nie zostanie obniżone uposażenie żadnej z osób.
Wartościowanie stanowisk ma na celu doprowadzenie do takiej sytuacji, w której pracownicy wykonujący te same zadania, otrzymują takie samo uposażenie zasadnicze.


;););)
 
j23:
[h=2]dodatek "kontrolerski"[/h]
W projektach są różne dotaki: dla przewodnika psa służbowego , dla funkcjonariuszy przyjmującyczgłoszenia(pracujących na pasie), dla służących w grupach szybkiego reagowania- i pytanie dlaczego nie ma tzw. dodatku kontrolerskiego który funkcjonuje np. w kontroli skarbowej. Naprawdę kontrola w terenie to nie to samo co praca w Oddziale przy biurku (niczego nie ujmując pracy przy biurku).​


jk 21/11/2008:
Myśleliśmy o takim dodatku, ale w przyszłym roku jesteśmy w stanie wygospodarować środki tylko na ograniczoną liczbę dodatków. Być może w kolejnych latach uzupełnimy listę dodatków o dodatek kontrolerski. Na dzień dzisiejszy i najbliższą przyszłośc po wejściu ustawy w życie pozostają środki na nagrody z puli IC, które powinny być przyznawane za szczególne osiągnięcia w SC, a więc efektywności i wyniki również w kontroli, a nie jak dziś dla wszyskich.
jk
 
JACEK KAPICA - W Służbie Celnej trwa proces mianowania na stopnie służbowe. 400 funkcjonariuszy z 15 tys. zatrudnionych jest niezadowolonych z przyznanych stopni. Akty te będą przez resort finansów korygowane

Ustawa zakładała, że trzeba wziąć pod uwagę zajmowane stanowisko sprzed dnia jej wejścia w życie. Niektórzy interpretują to w ten sposób, że kiedykolwiek przed wejściem w życie nowej ustawy o Służbie Celnej. Można mieć co do tego wątpliwości, ale ja nie zamierzam się kłócić o to, czy termin „przed dniem wejścia w życie ustawy” to jest dzień, rok czy 10 lat przed zmianami. Uznamy, że dotyczy to każdej sytuacji sprzed wejścia ustawy w życie.

http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/469017,mianowania_w_sluzbie_celnej_beda_zmieniane.html,2
 
Back
Do góry