• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co dzieje się w katowickim IAS

niesprawiedliwy

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
213
Punkty reakcji
325
Nie wiem co się dzieje u nas w katowickim IAS, czy to zadowolenie po odejściu "wielkiego" Gojnego, Czy to skutki zamordyzmu panującego w naszej izdebce. Forum umarło od prawie roku, czy nie ma u nas żadnych problemów.
 
Swoją drogą, co się dzieje w tych Katowicach, że otwierają kolejny nabór w tym półroczu na 80 wolnych miejsc? Tam w ogóle służą jeszcze jacyś funkcjonariusze? :)))

P.S. Chciałem wrzucić linka do ogłoszeń o naborze, ale tak się składa, że śląska strona KAS nie działa - tak więc sytuacja zdaje się być jak najbardziej stabilna.
 
Kolejny nabór ?😳

🤔 Duża fala odejść 😳 chyba nie na emeryturę 🤪?
Z tego co wiem to też młodzi odchodzą ( do innych służb )😊
 
Kolejny nabór ?😳

🤔 Duża fala odejść 😳 chyba nie na emeryturę 🤪?
Z tego co wiem to też młodzi odchodzą ( do innych służb )😊
Nie ma się co dziwić skoro nowa NUCS wykluczyła fuszy w służbie przygotowawczej z premii, dodatków motywacyjnych i nagród. Sawka na start jest równa minimalnej krajowej, przy braku sytemu premiowania nikt nie będzie służył za miskę ryżu, podczas gdy w służbach podległych MSWiA uposażenie zaczyna się od 4000 zł.
 
Uuu😳 Myślałem, że największy problem to chaos, organizacja oraz szkolenia.
Faktycznie uposażenie ... noo🙈 patrząc na dzisiejszą inflację oraz w niektórych przypadkach miejsce pełnienia służby ... to raczej demotywuje .
 
Najważniejsze ,że obsadzili stołki naczelników tylko
oby mieli kim kierować jak tak dalej pójdzie:):)Tak z innej beczki czy ktoś po sprostowaniu świadectw służby działał w tym kierunku dalej?
 
No i nadszedł październik, a tu cisza. Czyżby piszący poszli na emkę. Ponoć w Tychach wpłynęło 17 wniosków, w Pyrzowicach 9 lub 10 (włącznie z kierownikem OC). Oj będzie "bida", bo odchodzą ci z wiedzą i doświadczeniem.
 
No i nadszedł październik, a tu cisza. Czyżby piszący poszli na emkę. Ponoć w Tychach wpłynęło 17 wniosków, w Pyrzowicach 9 lub 10 (włącznie z kierownikem OC). Oj będzie "bida", bo odchodzą ci z wiedzą i doświadczeniem.
Bidy to nie będzie, co najwyżej oberwą ci co nie zdążą odejść. Przecież "bieżące" funkcjonowanie należy do "szaraków" na dole, góra dba o system....
 
To fakt, że ktoś będzie musiał to wszystko ogarnąć. Dostanie co najwyżej "zjebkę korygującą", że się nie wyrabia.
 
Moja dobra rada, młodsi funkcjonariusze jeśli mają tylko możliwość uciekajcie z tego burdelu. Natomiast Ci którzy mają wysłużoną emke to chyba wiedzą co powinni zrobić przed końcem roku, bo od marca 2023r., może być rożnie. Niestety 80% naszej kadry kierowniczej to zwykli karierowicze i debile. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i oczywiście emerytów.
 
Moja dobra rada, młodsi funkcjonariusze jeśli mają tylko możliwość uciekajcie z tego burdelu. Natomiast Ci którzy mają wysłużoną emke to chyba wiedzą co powinni zrobić przed końcem roku, bo od marca 2023r., może być rożnie. Niestety 80% naszej kadry kierowniczej to zwykli karierowicze i debile. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i oczywiście emerytów.
Co do ucieczki to właśnie rozmyślam nad tym tematem, a dokładnie nad przenosinami do Policji. Czy orientujecie się jak to z praktycznego punktu wygląda ? (Bo rozporządzenie już przeczytałam) Czy komukolwiek się zdażyło uzyskać pozytywna odpowiedz na tego typu prośbę ?
 
Co do ucieczki to właśnie rozmyślam nad tym tematem, a dokładnie nad przenosinami do Policji. Czy orientujecie się jak to z praktycznego punktu wygląda ? (Bo rozporządzenie już przeczytałam) Czy komukolwiek się zdażyło uzyskać pozytywna odpowiedz na tego typu prośbę ?

Podrzucam, bo chyba pora otworzyć oczy i zrozumieć, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Zgody raczej nie dostaniesz.
 
Nie ma się co dziwić skoro nowa NUCS wykluczyła fuszy w służbie przygotowawczej z premii, dodatków motywacyjnych i nagród. Sawka na start jest równa minimalnej krajowej, przy braku sytemu premiowania nikt nie będzie służył za miskę ryżu, podczas gdy w służbach podległych MSWiA uposażenie zaczyna się od 4000 zł.
A w mojej Izbie funkcjonariusz w służbie przygotowawxzwj otrzymuje premie i nagrody w tej samej wysokości co jego opiekun. To też jest nienormalne.
 
Droga Anastazjo, mam pytanie do Ciebie dlaczego tak sądzisz? Opiekun dostaje dodatkowe pieniądze za to, że opiekuje się młodszym funkcjonariuszem i jeśli robią to samo i z takim samym nakładem pracy i poświęcenia to nie rozumiem Twoich obiekcji. Inną sprawą jest, że nikt od razu wszystkiego nie umiał, więc to od kierownika referatu czy oddziału zależy podział premii i nagród. To do niego należy kierować swoje uwagi dotyczące podziału pieniędzy. Nie można zniechęcać nikogo do służby zabierając im premie i nagrody, powinni je otrzymywać proporcjonalnie według jak wcześniej pisałem nakładu pracy włożonej.Pozdrawiam
 
Droga Anastazjo, mam pytanie do Ciebie dlaczego tak sądzisz? Opiekun dostaje dodatkowe pieniądze za to, że opiekuje się młodszym funkcjonariuszem i jeśli robią to samo i z takim samym nakładem pracy i poświęcenia to nie rozumiem Twoich obiekcji. Inną sprawą jest, że nikt od razu wszystkiego nie umiał, więc to od kierownika referatu czy oddziału zależy podział premii i nagród. To do niego należy kierować swoje uwagi dotyczące podziału pieniędzy. Nie można zniechęcać nikogo do służby zabierając im premie i nagrody, powinni je otrzymywać proporcjonalnie według jak wcześniej pisałem nakładu pracy włożonej.Pozdrawiam
Nic w tym dziwnego. Skoro opiekun poświęca czas nowicjuszowi to siłą rzeczy zaniedbuje swoje zadania, a narybek się wykazuje przed kierem 🥃, co oczywiście widać np. w SZD, resztę pozostawiam do indywidualnej oceny forumowiczów.:unsure:
 
Droga Anastazjo, mam pytanie do Ciebie dlaczego tak sądzisz? Opiekun dostaje dodatkowe pieniądze za to, że opiekuje się młodszym funkcjonariuszem i jeśli robią to samo i z takim samym nakładem pracy i poświęcenia to nie rozumiem Twoich obiekcji. Inną sprawą jest, że nikt od razu wszystkiego nie umiał, więc to od kierownika referatu czy oddziału zależy podział premii i nagród. To do niego należy kierować swoje uwagi dotyczące podziału pieniędzy. Nie można zniechęcać nikogo do służby zabierając im premie i nagrody, powinni je otrzymywać proporcjonalnie według jak wcześniej pisałem nakładu pracy włożonej.Pozdrawiam
Odpowiadam. W mojej Izbie do chwili obecnej nie ma dodatku dla opiekunów. Ponadto opiekun dostaje tyle dsamo spraw do załatwienia co funkcjonariusz, który nie jest opiekunem. Podkreślam, ze funkcjonariusz w służbie przygotowawczej nie jest samodzielny i dlatego też jego prmemie czy nagrody winny byc niższe niz jego opiekuna. To chyba jasne i logiczne.
 
Anastazjo. To, że w Twojej Izbie nie ma dodatku dla opiekunów to jasne skur....stwo, Oczywiście, że obciążenie pracą opiekuna jest większe od funkcjonariusza bez tych obowiązków. Ale to co napisałem jest dalej aktualne "Inną sprawą jest, że nikt od razu wszystkiego nie umiał, więc to od kierownika referatu czy oddziału zależy podział premii i nagród. To do niego należy kierować swoje uwagi dotyczące podziału pieniędzy. Nie można zniechęcać nikogo do służby zabierając im premie i nagrody, powinni je otrzymywać proporcjonalnie według jak wcześniej pisałem nakładu pracy włożonej" Pozdrawiam
 
Odpowiadam. W mojej Izbie do chwili obecnej nie ma dodatku dla opiekunów. Ponadto opiekun dostaje tyle dsamo spraw do załatwienia co funkcjonariusz, który nie jest opiekunem. Podkreślam, ze funkcjonariusz w służbie przygotowawczej nie jest samodzielny i dlatego też jego prmemie czy nagrody winny byc niższe niz jego opiekuna. To chyba jasne i logiczne.
Dodatki są. Zależy od kierownika referatu czy wnioskował o taki dodatek na określony czas.
 
No i odbyły się rozmowy zachęcająco-zniechęcające do odejścia na emkę. Aż żal mi się zrobiło WSZYSTKICH zachęcająco-zniechęcających, bo cóż ONI mogli zaproponować. Dobre słowo plus obietnice , których spełnienie i tak od NICH nie zależy.
Czemu na koniec miało służyć wysłanie Tej biednej dziewczyny - ci co rozmawiali wiedzą o kim piszę - do objazdu OC-ów, nie wiem. Szkoda było Jej czasu. No ale kazali, to ruszyła w objazd.
Teraz po nocnym odrzuceniu propozycji Senatu dot. wykreślenia art.41 do ustawy budżetowej na 2023 (waloryzacja kwoty bazowej od 1 marca 2023) utwierdzam się w przekonaniu, że na emeryturę przyszedł czas. Musieli przecież znaleźć gdzieś te 700 baniek na "publiczną". Przepraszam za wyrażenie. Żegnaj SŁUŻBO!!!! Napiszcie, czy kogoś zachęcili do pozostania. Bardzo jestem ciekaw. Pozdro!!!
 
To co się dzieję w Katowicach, to dramat, ale przecież, jakoś to będzie.
Teraz najważniejsze jest stworzenie super pionu tylko nie wiadomo z kogo go stworzyć w DS z tego co wiem jest coraz gorzej i ludzie mają dość, teraz odejścia doświadczonych funkcjonariuszy z OC nie wiadomo kto to ogarnie, ale przecież mamy świetnych zarządzających.
 
Back
Do góry