• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celniczka wpadła tylko za 50 zł?

M

maxikaz

Gość
Do 12 lat więzienia grozi pracownicy Urzędu Celnego w Słupsku. Kobieta została zatrzymana pod zarzutem wzięcia "w łapę" 50 zł.

pomorze.naszemiasto.pl/wydarzenia/765715.html

50 zł!! Ale na bezrybiu i rak ryba...
 
awięcej w tej sprawie:"...Do 12 lat więzienia grozi pracownicy Urzędu Celnego w Słupsku. Kobieta została zatrzymana pod zarzutem wzięcia "w łapę" 50 zł. Na razie śledztwo objęte jest tajemnicą i zarówno Urząd Celny jak i policja odmawiają podawania szczegółów.
- Potwierdzam jedynie, że faktycznie doszło do zatrzymania naszej pracownicy pod zarzutem wzięcia 50 zł - mówi naczelnik Urzędu celnego w Słupsku Dariusz Pilacki.
Jak dowiedzieliśmy się, celniczka z 10-letnim doświadczeniem wpadła podczas procedury pobierania akcyzy za sprowadzony samochód. Prawdopodobnie nie był to jednak jednorazowy przypadek. Prokuratura jak na razie nie ujawnia szczegółów śledztwa.
- Prokurator wnioskował o areszt dla tej pani jednak sąd nie zgodził się na to - informuje Tomasz Walendziak, szef wydziału śledztw słupskiej Prokuratury Okręgowej...."
 
"Celniczka zawieszona"
Krystyna B., funkcjonariuszka celna ze Słupska, której prokuratura zarzuca wielokrotne przyjęcie korzyści majątkowych została wczoraj zawieszona.
Prokuratura Okręgowa zarzuca B., że od marca do sierpnia 2007 roku przyjmowała łapówki. Miało ich być 100, po 50 złotych każda.
"Nie możemy powiedzieć skąd dowiedzieliśmy się o przestępstwie" mówi Beata Szafrańska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Śledczy wnioskowali nawet o areszt, ale Sąd Rejonowy uznał, że wystarczy dozór policyjny.
Nie wiadomo natomiast zupełnie za co B. miałaby brać łapówki. Przyjmowała bowiem tylko dokumenty związane z akcyzą.
"Kolejek nie ma, a opłata jest stała
dziwi się Dariusz Pilacki, naczelnik Urzędu Celnego w Słupsku. "Może to jakiś "dawny zwyczaj" że ludzie po prostu dawali jej prezenty za dobrą obsługę.
B. została już zawieszona w czynnościach. Jeżeli do sądu wpłynie akt oskarżenia przeciwko niej, zostanie automatycznie zwolniona z pracy. "
gp24.pl



Według mnie na uwagę zasługuje wypowiedź naczelnika:
"Dariusz Pilacki, naczelnik Urzędu Celnego w Słupsku. "Może to jakiś "dawny zwyczaj", że ludzie po prostu dawali jej prezenty za dobrą obsługę"

Co to za dawanie prezentów?? Czy mamy do czynienia z narodzeniem się nowej tradycji - dawania prezentów? Znaczy w Słupsku bez prezentów nie pojedzeisz...
 
Nie żadna nowa tradycja,moja wypowiedż została przekazana nieprecyzyjnie i bez autoryzacji.Stwierdziłem iż obsługa deklaracji trwa ok.1 godz./jakie więc "przyśpieszenie?"/,wysokość stawki akcyzy nie jest uzależniona od roku produkcji lecz od pojemności silnika,podatnik sam deklaruje kwotę akcyzy do zapłaty,w innym pomieszczeniu przyjmowana jest deklaracja i wprowadzana do systemu a w innym tj.w kasie podatnik płaci akcyzę i otrzymuje potwierdzenie.Nie było mowy o stałej opłacie akcyzy czy 'dawnym zwyczaju" lecz może o przekonaniu niektórych klientów,iż urzędnikowi nie tylko w cle należy dodatkowo się odwdzięczyć.Zresztą ani łamy gazety ani forum nie jest miejscem do diagnozowania potencjalnych możliwości zachowań korupcyjnych.Na marginesie gratuluję wyciągania tak daleko idących wniosków na podstawie artykułow prasowych i "czujności rewolucyjnej" wobec mojej osoby i funkcjonariuszy Urzędu z sugestiami iż jak się nie da to się nie załatwi.
 
A ile trwa cała procedura od złożenia deklaracji w okienku do odebrania zaświadczdenia- nie da się tego "przyśpieszyć"
 
Napisałem że ok 1 godziny,chyba że wystąpią utrudnienia np.awaria systemu Zefir.W Oddziale w Słupsku przyjmowanych jest ok.35 deklaracji dziennie.Po co te zgryżliwe komentarze?Tyle mam do wyjaśnienia i nie będę reagował na zaczepki.
 
ludzie jedźta do ciechamowa

:lol: To jest nic prawdziwe eldoeado jest w ciechamowie zainteresowani wiedzą :wink: Pozdrawiam Ojca dyrektora
 
Back
Do góry