• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celina i ECS

Tak sie sklada ze przy upadku Guc zagineła kupa dokumentów .Ciekawy jest za to protokól NIK oejmujacy te lata, ale zgodze się :lol: Nikt nie będzie do tego wracał . Informatyzacja resortu to straszna kicha nikt o zdrowych zmyslach w tym rzeczywiscie nie bedzie grzebał :lol: Ale w te niewielkie pieniadze :wink: to ja osobiscie nie wierzę.
Wszyscy w SC i dla SC pracują dla idei ( patrz Ojczyzny) i to prawie za darmo no w to już na pewno nikt nie uwierzy kolego. szkoda ze nie wymienileś ile projektow upadło od sławnego Osiaka za ktorego prokuratura w Niemczech do dziś ściga powiazaną z Simensem firmę. :lol:
 
Bredzisz. Wszystko ze wszystkim Ci się miesza. CELINA z OSIAKIEM, GUC z zaginionymi dokumentami itp. Nie wiesz nawet ile może kosztować budowa aplikacji działającej online, jej wsparcie rocznie, opłata z WAN, serwery (aplikacyjne i bazodanowe), koszty osobowe, szkolenia, licencje itp. Sugerujesz, że były w tym jakieś nieprawidłowości. Łatwo jest rzucać, szczególnie teraz, oskarżenia na innych niczym nie poparte. Oby ktoś nie zrobił tego względem Ciebie, bo poczujesz sie jak u Kafki. Nie warto z Toba korespondować, jak i tak wiesz wszystko najlepiej. Żyj dalej w tym złudzeniu...
 
8) Albo działasz na zlecenie kolego albo jesteś w iluzji :lol:jesli to drugie ty przejrzyj szybko na oczy .
A co do mnie to raczej nie mam choroby alzhaimera :lol: .
Proponuję naprawdę szczerze zakończyć te zakopywanie pod dywanik . :lol: Co do Simensa to dziwne że nie słyszałeś o aferze korupcyjnej w Niemczech :lol: no...... to doprawdy dziwne. A dyskursów i polemik to zgodze się że nie warto :wink: toczyć
 
Masz rację. Działam na zlecenie i jestem w układzie. Bardzo tajnym. Jednym z tych, których szuka pan premier i nie może znaleźć. Jak Ty to odgadłeś???
 
Jeśli mnie pamięc nie myli Celina kosztowała 1,5 mln przez 36 miesięcy!!! No faktycznie grosze. A doprosic sie jakieś zmiany szblonu wydruku, drobnej korekty funkcjonalnosci bez grubej kapuch nie można. Coś mi sie zdaje ze 50 mln za program który powstaje metodą prób i błędów "na goraco" z licznymi felerami po każdym upgrade to zbyt duzo!!!... no ale nie dla SKG... "PEWNE" koszty niewątpliwie poniosło!
 
esteście żałośni. ECS zastąpi CELINĘ w części wywozu, tylko

Właśnie dziś przekonałem się jak wysoko zaawansowani w technologiach informatycznych są nasi koledzy z Krakowa .Cały dzień ECS nie działał prawidłowo , powiadomienia o procedurach awaryjnych z 2-godz.poślizgiem.mamy powtórkę z Celiny ,gdzie nie była ważna funkcjonalność aplikacji a ,,spotkania'' organizowane przez twórce systemu . W prywatnej firmie jeżeli ktoś podjął by decyzję o dopuszczeniu do użytku tak niedopracowanego systemu ,narażając firmę na straty zarówno finansowe jak i w wizerunku zapewne długo musiał by szukać pracy w swoim zawodzie.To jest tak jak z PSP w Celinie .Kraków nie miał pojęcia że rejestruje się puste pojazdy -po co przecież w Krakowie nie ma granicy.Na razie u nich jest O.K. niech z z całym powstałym bałaganem radzą sobie OC.A może jest to forma protestu przeciwko KAS.
 
ECS

To nie wina Krakowa czy SKG ale "góry" z MF. A konkretnie kierownictwa derartamentu informatyki, które przez rok nie chcialo (a może nie mogło Z POWODU TOTALNEJ INDOLENCJI ) podjąć jakiejkolwiek decyzji w sprawie ECS a potem, gdy Unia zrobiła awanturę, że w Polsce ECS się spóźnia, kazała robić wszystko bardzo szybko i byle jak. System nieprzetestowany (bo nie było czasu), budowany w przestarzałej technologii (bo na innej panowie z departamentu informatyki w DI się nie znają i na inną nie wyrazlili zgody) - i takie skutki!!! Osobiście dziwię się kolegom z Krakowa, że to firmują. Szkoda mi ich, bo wszyscy mają do nich pretensję!!!
W ramach KAS ma powstac m.in. Centrum Informatyki z obecnym dyrektorem informatyki w MF jako szefem.
Oj, będzie sie działo..
 
dokładnie tak, gdzie jest MF, to nie są syatemy dla IC Kraków ale centralne więc moim zdaniem jeśli pretensje to przede wszystkim do MF, ale co oni potrafią
tak jest najłatwiej najpierw nie podejmować zadnej decyzji, potem jak szuka się winnych to stwierdzić że to robił IC Kraków.
Gość krytykuje IC Kraków ale nie astanawia się nad tym jaki wpływ na to ma i powinien mieć DI w MF i co tak naprawde dlla tych systemów zrobił.
Znacie jakiś system do którego rękę przyłożył w najmniejszym stopniu MF wiecie może po co jest DI w MF.
Może warto zapytać kolegów pracujących przy różnych systemach centralnych i nie tylko jak im się współpracuje z MF, czy mają jakąś pomoc, czy wogóle wychodzi jakaś inicjatywa z MF. Mamy trochę takich systemów ZEFIR, CELINA, ECS, BACHUS itd
Swoją drogą ciekawe co z BACHUS-em bo drógi termin przesunięty, pewnie znowu pojawi się jakiś GOŚĆ który nic nie wiedząc stwierdzi że w tej Łodzi to nic nie robią i są zacofani.
No cóż dawno już stwierdziłem że na tym forum wypowiadają się GOŚCie którzy im mniej wiedzą tym więcej piszą.
 
Re: ECS

sos napisał:
System nieprzetestowany (bo nie było czasu), budowany w przestarzałej technologii (bo na innej panowie z departamentu informatyki w DI się nie znają i na inną nie wyrazlili zgody) - i takie skutki!!! ..

... a to zaciekawiło mnie, cóż to za przestarzała technologia ? Jak byłaby lepsza ? (pytam z ciekawości)
 
Anonymous napisał:
Ja swoją drogą chciałbym dostać tyle kasy ile poszło na nagrody dla przeciętnego informatyka.
Ja jestem informatykiem i nigdy w życiu nie dostałem żadnej nagrody chociaż nie chwaląc się nigdy ciała w robocie nie dałem.
we napisał:
Informatycy to największe buce i chamy. Wynoszą się ponad innych i wywyższają pokazując, jacy to są genialni, a my niedouczeni i beznadziejni.
Jeżeli trafi mi się osoba która absolutnie nie ma pojęcia do czego służby komputer (w cle jest takich na pęczki) to zawsze staram się tak tłumaczyć żeby zrozumiał jeżeli ktoś czuje że mam go za idiotę to się myli
 
Już nie przesadzaj. Nie te czasy. Każdy potrafi obsługiwac komputer a np. zainstalować drukarke powinien informatyk. A swoją drogą jakby cie wsadzili do komórki i polecili prowadzić postępowania podatkowe albo karne to tez nie miałbyś pojęcia o wielu rzeczach.
 
jest coraz lepiej ale duzo osb jest o raczej sabej wiedzy na temat komputerw kiedys wyszlismy z inicjatywa kursow po pracy nikt nie chial
 
Back
Do góry