• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Brak awansowania po przejściu do służby stałej

piotr.majewski3

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Sierpień 2023
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam piszę w dosyć intrygującej sprawie, gdyż przyjmując się do służby-celno skarbowej przyszedłem ze stopieniem kaprala i z automatu dostałem młodszego rewidenta , obecnie przechodzę do służby stałej i teoretycznie powinienem dostać awans na rewidenta i tu moje zdziwienie gdyż dowiedziałem się w izbie ze mi się awans na stopniu nie należy gdyż przyszedłem już ze stopniem. Gdzie w poprzednich latach jeszcze rok temu koledzy i koleżanki którzy byli z wojska lub innych służb mając stopień i przechodząc do służby stałej dostawali awans na stopniu . Na poziomie UCS wszystko było klepnięte wyrażone zgody lecz w izbie nie wyrazili zgody gdyż jak mnie poinformowała jedna z Pań ponoć przyszły nowe wytyczne szefa KAS i mi się awans na stopniu nie należy przy przejściu do służby stałej bo już przyszedłem ze stopniem. Ktoś z kolegów/koleżanek widział może te nowe wytyczne .
 
żadna to nowość i nic intrygującego i nie trzeba do tego wytycznych.
art. 192 pkt. 7 ustawy o KAS:
7. Na pierwszy stopień w korpusie podoficerów Służby Celno-Skarbowej może być mianowany funkcjonariusz mianowany do służby stałej.

korpus podoficerów to nic innego jak młodszy rewident (kapral), który już posiadasz. Odczytując w/w punkt: możesz być mianowany ale nie musisz, powiem więcej osoby, które mają tylko aplikanta wcale nie muszą po przejściu do stałej w ogóle awansować - jestem tego żywym przykładem - a wynika to wprost z art. 197 pkt. 1 ustawy o KAS:

Mianowanie na wyższy stopień służbowy następuje odpowiednio do zajmowanego stanowiska służbowego, posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz opinii służbowej i nie może nastąpić później niż po odbyciu 5 lat służby w stopniach: szeregowych, podoficerów i aspirantów, z wyłączeniem stopnia starszego aspiranta, i nie wcześniej niż po odbyciu służby w stopniu:
1) starszego aplikanta - roku;
2) młodszego rewidenta - roku;
...

reasumując minęły ci dopiero dwa lata służby i możesz jeszcze 3 lata pracować i cieszyć się mł. rew. na pagonie.
 
Intrygujące było to, gdy jako aplikant uczyłem się na kursie razem z podporucznikami, którzy przeszli z wojska i zostali mianowani u nas komisarzami. Jeszcze bardziej można było się zaintrygować przypominając sobie, że w dziale, koledzy z 15-letnim stażem posiadali stopnie starszych rewidentów. :LOL:
 
Ostatnia edycja:
Witam piszę w dosyć intrygującej sprawie, gdyż przyjmując się do służby-celno skarbowej przyszedłem ze stopieniem kaprala i z automatu dostałem młodszego rewidenta , obecnie przechodzę do służby stałej i teoretycznie powinienem dostać awans na rewidenta i tu moje zdziwienie gdyż dowiedziałem się w izbie ze mi się awans na stopniu nie należy gdyż przyszedłem już ze stopniem. Gdzie w poprzednich latach jeszcze rok temu koledzy i koleżanki którzy byli z wojska lub innych służb mając stopień i przechodząc do służby stałej dostawali awans na stopniu . Na poziomie UCS wszystko było klepnięte wyrażone zgody lecz w izbie nie wyrazili zgody gdyż jak mnie poinformowała jedna z Pań ponoć przyszły nowe wytyczne szefa KAS i mi się awans na stopniu nie należy przy przejściu do służby stałej bo już przyszedłem ze stopniem. Ktoś z kolegów/koleżanek widział może te nowe wytyczne .
Wytyczne są zapewne ustne, ale to nic nowego. Rozpo. ws. równoważności stopnie obowiązuje, wiec nikt łaski nie robił, że przepisali Ci stopień. A co izba do obyczaj, ale tak to już jest, ze jak ktoś przychodzi z innej służby to u nas twierdzą, "ze już mu się więcej nie należy".
 
Back
Do góry