• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

badania do sc

Tak jak każde inne u lekarza medycyny pracy w zakresie jaki określił pracodawca. Reasumując nic specjalnego.
 
Czyli co tylko lekarz medycyny pracy? Zaden inny? Psycholog czy coś w tym stylu nie? Nie ma sie czego obawiac rozumiem, tak?
 
He he. No nie wiem gdzie lekarz medycyny pracy Ciebie wyśle. Jeżeli mu powiesz, że masz myśli samobójcze to pewnie wyśle Cie do psychiatry/psychologa, jak powiesz, że słabiej zaczęłaś widzieć na lewe oko to zapewne wyśle do okulisty, jeżeli palisz papierosy to każe zrobić prześwietlenie płuc itd.

Chyba że idziesz do grup mobilnych to pewnie i jakieś wysiłkowe badania czy ekg.
 
Pewnie, fajnie się śmiać z kogoś kto nie wie jeszcze dokładnie o co w tym wszystkim chodzi. Ale czy to źle ze chce sie dowiedzieć co mnie czeka??
 
agata

spokojnie niedawno jeszcze jeżdziło sie do instytutu lotnictwa ( IC Warszawa) to te badania to nic specjalnego

ale tearz wysyłaja do jakiejś wojskowej przychodni i od nas nikt jeszcze nie dostał na 3 latka zawsze tylko na rok zawsze coś komuś znajdą heheh
a jeżdzą same młode byczki heheh
 
No to ja juz nie wiem, zdecydujcie się, nie wiecie jakie badania mieliscie, czy kazdy z was mial gdzie indziej. tylko lekarz medycyny pracy, czy 15 innych lekarzy w przychodni wojskowej
 
No dobrze. Jeżeli to twoje pierwsze badania to powinna być badana krew. Jeżeli granica lub grupy mobilne to serce i krew (promieniowanie jonizujące). Jeżeli nosisz okulary albo powiesz lekarzowi o problemach ze wzrokiem to okulista. Jeżeli palisz to prawie pewne jest że prześwietlenie płuc i laryngolog (też wysokościowe). Jeżeli grupy mobilne lub/i kierowca to pewnie jakieś inne (może psycholog). I chyba to wszystko.


ps. Ogólnie badania przeprowadza lekarz medycyny pracy przy czym posiłkuje sie zazwyczaj badaniami specjalistycznymi stąd wielu lekarzy i wiele badań. Każda Izba Celna ma podpisaną umowę z jakąś przychodnią i tak np. w Wawie jest "jakaś przychodnia wojskowa" a gdzie indziej będzie to inna jednostka.
 
Back
Do góry