• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

A co z rewaloryzacją naszych płac?

A co to jest rewaloryzacja płac? :) Przepraszam, ale ubawiłem się troche, za co dziekiuję autorowi wątku.
Natomiast powazniej napiszę- porzućcie wszelka nadzieję, bo państwo ma byc tanie, a służba nie dróżba.
 
Zgodnie z ustawą budżetową za rok 2006 r. płace w państwowej sferze budżetowej wzrosną o 1,5 %.
Przy systemie mnożnikowym to nie wiem ale odsyłam do ustawy
 
jestem ciekaw kiedy wzrosną nasze pensje? Z wszystkich krajów członkowskich UE to my najmniej zarabiamy a ceny usług, żywności pną się do góry.
 
pieniążki

płace nie wzrosną. bo i po co? stanowisko władz słuzby (i tych i poprzednich) jest jasne. celnik to taka bestia, która dorobi sobie sama. więc po co podwyżki? a jak wpadnie, to i lepiej, bo będzie wynik i będzie można się pochwalić, że uczyniono kolejny krok w walce z korupcją... :) ja jako mkc pojąłem to juz dawno temu, a Ty jeszcze nie zajarzyłeś? porzuć nadzieję chłopie: tu już się nic nie zmieni. w końcu CBA musi też z czegoś żyć. nie po to ich tworzyli, by nam podwyżki dawać... :)))
a to, że masz czyste intencje, nikogo nie obchodzi. metkę łapownika założyłeś razem z mundurem. :)
 
Metki łapownika nie założyłem razem z mundurem. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Nadzieja jest matką głupich, tylko co drugi ją posiada. I Ty Desperado napewno też. Władze myślą że celnik to taka bestia, ktora sobie sama dorobi. Niech powiedzą ile można "dorobić"? Cieszy mnie to że tak bardzo szybko pojąłeś (wielkie brawa dla Ciebie). Jesteś bardzo dobrym uczniem. Ja też zajarzyłem, ale uważam że "coś" się nam należy i warto o tym podyskutować.
 
do dusznego

duszny, nie bierz tak do siebie słów Desperado :), jemu nie chodziło o wrzucanie wszystkich do tego samego worka, tudzież o przypinanie komuś metki łapownika. Rozejrzyj się wokół i zapytaj ludzi, którzy w cle nie pracują o obiegowe opinie o celnikach. Okaże się wówczas, ze Desperado miał rację. Niestety :( Od dawien dawna nasz zawód kojarzy się jednoznacznie :) I trzeba tu uczciwie powiedzieć, że na to jak nas postrzegali i postrzegają inni, zapracowali i nadal pracują niektórzy z naszych „kolegów” po fachu. Nie będę brnąć, bo temat staje się niebezpieczny :) Pozdrawiam i więcej spokoju życzę
 
Waloryzacja, rewaloryzacja, wyrównanie, podwyżka inflacyjna czy jak tam to jeszce można nazwać nastąpiło właśnie z ostatnią wypłatą.
A pro po jakiejś większej podwyżki płac.
Jest możliwa ale niestety dopiero po reformie administracji sensu largo. Bez odrobiny ironii proponuję naszej Radzie Ministrów jako wzorzec Estonię.
 
szanownej koleżance "Młodej Stażem" serdecznie dziękuję za poparcie
pozwolę sobie w tym miejscu usciślić swoją poprzednią myśl. pomimo uszu i oczu wokół. Nie wiem jaka jest skala zjawiska, o którym wszyscy wiedzą, ale nikt nie mówi. wiem natomiast jedno: gdy z jednej strony wyrzuci się człowieka wraz z jego rodziną na drugi koniec kraju, bez żadnego wsparcia, bez mieszkania, z marną pensją, za którą trzeba utrzymać całą rodzinę, a z drugiej strony da mu się do ręki władzę absolutną, to łatwo przewidzieć, jak to się skończy. czy tacy są wszyscy? oczywiście, że nie. większość z nas to uczciwi ludzie, którzy próbują wiązać koniec z końcem. ale jeśli dalej polityka kadrowo-płacowa będzie prowadzona tak, jak do tej pory, to tych "czarnych owiec" będzie coraz więcej. z tego miejsca, pomny swych słów i czynów :) stwierdzam: polityka przewodników stada jest od dłuższego czasu obliczona na rozprzestrzenianie się pogłowia owiec czarnych. :) innymi słowy: sami zmuszają ludzi do pewnych zachowań!
a wszystkim, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości, polecam Ustawę o Służbie Celnej wraz z nowelizacjami (bardzo ciekawa lektura) i orzecznictwem, oraz rozejrzenie się po własnych jednostkach organizacyjnych z zapytaniem, ile osób ostatnio (w ciągu jakiś 3 lat) dostało awans, a ile dostało do tego jakieś pieniądze. a jak wyglądało ostatnie rozliczenie mundurówki? :) :) :) pozdrowienia dla wszystkich! dla patrzących z ukrycia również! :)
 
Masz rację pomysł z siłową alokacją na wschód był niepoważny. Tylko ktoś bardzo naiwny mógł liczyć na powodzenie tego procesu w skali makro.
I wyjaśniam wszystkim z Ministerstwa, którzy wpadli na ten genialny pomysł, że było całkiem sporo innych dużo bardziej korzystnych dla Polski rozwiązań. Ale to już niestety jest musztarda po obiedzie.
Przeczytałem też raport NIK dot. tego problemu. Uważam, ze jest wręcz szokująco łagodny.
 
do siwego

ktoś naiwny? pozwól, że się z Tobą nie zgodzę. cały dowcip polega na tym, że od lat SC jest zarządzana w taki sam sposób: rozkaz był? wykonać. i nikogo nie obchodzi: co, jak i dlaczego. po prostu ktoś w MF nie wiedział, co zrobić, a musiał sie wykazać. podobno w bratniej Republice Niemieckiej celnik juz 3 lata przed rozszerzeniem UE wiedział, gdzie będzie za te 3 lata. a u nas? jest potrzeba? to będzie rozwiązanie. papier zniesie wszystko. Panie Ministrze! a ludzie? hmmm... o nich pomyslimy później... i tak to się jakos samo kręci :) u nas nikt sie nie liczy z ludźmi. kiedy pójdziesz do kadr upomnieć sie o swoje, to albo Cie przerzucą na jakies zadupie stawiając Ci zycie na głowie, albo w najlepszym razie usłyszysz pytanie: to gdzies płacą lepiej niż w IC? jesteśmy na samym końcu i mamy szczęście, jesli ktoś w MF w ogóle zauważy, że istniejemy (z reguły przy projektowaniu nowych mundurów) :) wracając do początku: to nie naiwność. to po prostu brak poszanowania godności drugiego człowieka, nie liczenie sie z jego potrzebami i ambicjami... niestety: na tym polu równiez zmian nie widać...
 
dzisiaj dostałem wypłatę. wraz z rewaloryzacją! całe 14,51 złotych polskich! wow! chciałem sie za to upić, ale na rynku spirytus sprzedają po 17,- zł, więc chyba to przełożę na następny miesiąc :(
 
Back
Do góry