• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak dostac sie do SG????

P

Pluton

Gość
Dzien dobry mam pytanie czy mogli by mi panstwo powiedziec jak mozna dostac sie do SG ???? w danym momencie studjuje administracje i sluzbe zagraniczna i chcialbym sie dowiedziec co i jak musze zrobic aby dostac sie do SG???? A i ile mozna zarobic w sG???Serdecznie dziekuje za odpisanie!!!!
 
wejdz na stronke SG i tam jest podana cała procedura rekrutacyjna do Strazy Granicznej. Na dodatek każdy oddział SG prowadzi infornacje na ten temat. Procedura w wielkim uproszczeniu wyglada tak:
1. Składasz papiery we właściwym oddziale SG - wzór na stronie SG,
2. Egazmin sprawosciowy
3. Sprawdzenie dotycz. poswiadczenia bezp. - dany oddział SG
4. Wariogragraf
 
Moja żona pracuje w SG, po 10 latach służby i ze stopniem st. chorąży zarabia 3.200 zł. na ręke. Do tego mundurówka ponad 2.000 i wypłata za "wczasy pod gruszą" na 3 osoby ponad 1.200 zł. Ponadto różne duperele lokalowo - socjalowe, w skali roku ponad 2.000 zł. Nie wspomne już o trzynastce.
Po dzień dzisiejszy się zastanawiam - PO JAKĄ CHOLERĘ POSZEDŁEM DO ROBOTY W S.C. TRZEBA BYŁO IŚC DO S.G., NAPEWNO BYM LEPIEJ NA TYM WYSZEDŁ. A jeżeli naprawdę chcesz tam pracować to się zastanów czy przejdziesz wariograf (wykrywacz kłamstw), nawet funkcjonariusze już pracujący w S.G. co jakiś czas przechodzą to badanie. Jedyne o co nie mogą pytać to orientacja seksualna i sprawy wyznaniowe. Żonka w ciągu swojej kariery była już trzykrotnie na tym badaniu.

A w sprawie pracy wejdź na link www.sg.gov.pl
 
dziekuje bardzo za odpisanie jajacek1970 a powiedz mi jedno jesli skonczyl bym szkole o specjalności Logistyka i fakultecie : Transport międzynarodowy . To czym mam sznase dostac sie do SG. Jezli orjetujesz sie to czy moglbys mi powiedziec jaka szkole wyższa najlepiej skończyc aby zapewnic sobie godny byt??? Z góry dzeikuje!
 
JuNIOR123 napisał:
dziekuje bardzo za odpisanie jajacek1970 a powiedz mi jedno jesli skonczyl bym szkole o specjalności Logistyka i fakultecie : Transport międzynarodowy . To czym mam sznase dostac sie do SG. Jezli orjetujesz sie to czy moglbys mi powiedziec jaka szkole wyższa najlepiej skończyc aby zapewnic sobie godny byt??? Z góry dzeikuje!

Po pierwsze wybierając kierunek studiów powinieneś wiedzieć co masz zamiar robić, czy też w jakiej branży pracować.
Po drugie, wybierając kierunek - LOGISTYKA czy TRANSPORT MIEDZYNARODOWY - powinieneś szukać roboty w jakiejś dużej firmie spedycyjnej, najlepiej z zagranicznym kapitałem. Moim zdaniem w takiej pracy można lepiej zarobić niż w Straży Granicznej czy Służbie Celnej razem wziętych.
Po trzecie, jeżeli dostaniesz się do SG to przez pierwszy rok będziesz skoszarowany, a Twoje zarobki będą oscylowały w okolicach 1.300 do 1.400 złotych przez pierwsze trzy lata. Wiec troszeczke trzeba "pocierpieć" zanim się zacznie w miare dobrze zarabiać.
Największym plusem pracy w Straży Granicznej jest to, że po 15 latach służby nabywasz pełne prawa emerytalne (1 rok służby jest liczony za 1,5 roku). Ponadto ważną kwestią jest tutaj - gdzie mieszkasz. Jeżeli gdzieś w centrum kraju to nie radzę, weź pod uwagę to, że każda osoba nowoprzyjęta podpisuje tzw."lojalkę", tzn. w każdej chwili mogą Cię przenieść na wschód czy tzw. 100% dyspozycja, dotyczy to wszystkich przyjmowanych po 2004 roku. U mojej żony w pracy jest kilkanaście takich osób, które to podpisały, ale jak na razie ich nigdzie nie ruszają, chociaż wszystko przed nimi, aczkolwiek bywają przeniesienia na okres pól roku na granicę wschodnią.
 
Back
Do góry