• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uszczuplenie SC jest zasadne!

E

Expert

Gość
Dochodzą słuchy o likwidacji izb, uszczupleniu SC czy tez nawet likwidacji SC wogóle. Uważam, że tak się powinno stać. Służba celna powinna składać się tylko z celników wykonujących pracę na granicy. I tyle!
Po co w Izbach jest tyle celników. Dlaczego izby celne zajmują się podatkiem akcyzowym? Wszytkie podatki mają urzędy skarbowe,coż to za wyjątek akcyza? Tylko nie piszcie, ze urzędy skarbowe nie likwidują tzw. szarej strefy, ze mają małe mozliwosci.Jednakże egzekucja urzędów skarbowych jest znacząco skuteczniejsza, urząd ma większe uprawnienia w stosowaniu środków egzekucyjnych. Prosze mi tez nie wciskać, ze SC ma mobilnych, których nie posiadają urzedy skarbowe. Widząc oddział mobilnych w jednej z Izb,chociaz oddział to za duzo powiedzianych, ogarnął mnie śmiech na sali. Najlepiej zbudowaną i najwyższą osobą z grupy była Pani o wzroście ok 180 cm. Byłem przy sytuacji, w której do szef mobilnych nie chciał wysłac z poborcą oddziału ok 6 osób, do podatnika ponieważ jak to określił, nie chciał ryzykować zdrowiem mobilnych. Więc po co są Ci mobilni, wydawało mi się, że własnie po to.
Mówiło się też o wcześniejszych emeryturach, nawet po 15 latach, ze względu na służby mundurowe. Rozumiem jeszcze wcześniejszą emeryturę dla celników wykonujących służbe na granicy. Ale czym różni się taka Pani Jadzia z finansów od urzędnika skarbowego,urzędnika w urzędzie patentowym czy urzednika w ministerstwie. Tylko tym, ze otrzymuje sorty mundurowe. Na szczęście sprawa wczesniejszych emerytur upadła bezpowrotnie!
Jest jeszcze kilka argumentów, ale i tak się rozpisałem.
Tak więc SC powinna obejmować celników na granicy, zajmujących się odprawami i tyle. Funkcje izb i urzędów celnych powinny być przekazane urzędom skarbowym i izbom skarbowym. Oczywiście nie mówię tu o zwolnieniu wszystkich na bruk. Można przenieść wiekszośc do izb i urzedów skarbowy.
Pracując długie lata w IC zauważyłem tylko bałagan, który ostatnimi czasy się pogłębia. Z resztą nie mogło być inaczej, skoro SC opiera się na takim gniocie legislacyjnym jak ustawa o służbie celnej!
 
cd

Raczej prowokator-debil. Albo ekspert z KUL-u. Już teraz Marian może wykorzystać taki post jako "głos ludu" w dalszym uprawianiu rozpierd.... służby celnej. A tak na marginesie, to TACY właśnie "experci" objęli ostatnimi czasy stanowiska w administracji.
 
Expert napisał:
Pracując długie lata w IC zauważyłem tylko bałagan, który ostatnimi czasy się pogłębia
W skarbówce dopiero zobaczysz bałagan, bo chyba nie myślisz, że tam jest elegancko poukladana praca. Wyczytałem na innych forach, że tam dopiero wykonuje się całą stertę zbędnych czynności.
Ciekawe czy ktoś rzetelnie to porówna.
A pracy w skarbówce za 3 lata będzie dużo mniej, chyba że utworzone zostaną zbędne nowe organy skarbowe.
 
Uszczuplenie Służby Celnej jest na ten czas niemożliwe. Za to skarbówkę można spokojnie odchudzić w każdej chwili.
 
do experta

Może i masz racje z tym bałaganem w celnictwie ale powinieneś wiedzieć kto go spowodował.To wieczne p.o. wszystkich kierujących na różnych szczeblach. Zaczeło się to od 2002 od likwidacji GUCeł i powstania Izb celnych,a póżniej to już było z górki.Co dyskusji na temat służby celnej na granicach to demagogia godna obecnie rządzących a co porty lotnicze a co mobilni a na granicach to chyba z dziada pradziada mundurowi.
 
Facet ten niby ekspert nie ma zielonego pojęcia o czym pisze.
Zdaję sobie sprawe że temat jest trudny, ale przecież funkcjonujemy już w pewnym organiźmie jakim jest Unia Europejska , i można śmiało brać przykład z jej doświadczeń, a tam niestety akcyza jest o dziwo w Służbach Celnych . Jak widać facet jest całkowicie niekompetentny.
 
do Pana eksperta

szanowny Panie nie wiem co Pan robi w Izbie Celnej ale na podstawie znajomości tematu wskazuje to na żenujacy poziom jaki Pan reprezentuje .
Czy nie prościej zrezygnować z pracy a wynagrodzenie oddać dla biednych o to byłby piekny gest tym Pan by zaimponował jako człowiek.
Ale to co Pan pisze przekłada się na egzystencje innych i ma wymiar ludzki .Za każdym zwolnionym stoi dramat ich rodzin. Zwiazując się z tą służbą każdy z nas zostawił w niej cząstkę siebie i tego się mamy wyżec.
Zakładanie że można celnika ot tak kopnąć i już to klęska dla Państwa które go kształciło dla którego pracował .A może wystaczy strzał w tył głowy i do dołu Panie ekspert, gdyby Pan zaczynał nie z generalskimi lampasami ale jako prosty celnik na pasie miałby Pan szacunek dla ludzi.
Widzę wiele razy jak to wyglada na eksperta często wciągają kolesie czy tak nie jest niech koledzy to powiedzą. A może wystarczyłoby właśnie takich ekspertów wykopsać i zostawić ludzi którzy uczciwie pracują
 
A ja sądzę, że ma Pan rację. SC to bajzel, przerost formy nad treścią, niekompetentni w dużej mierze ludzie (na szczęście nie wszyscy) rozwiązanie dobrze zrobiłoby tej chorej od wwnątrz formacji
 
Co tak się dziwisz człowieku że emerytury mundurowowe dla celników.A jak to sobie wyobrażasz ?. Czy w Policji lub w SG lub innej tego typu formacji wszyscy za...... z bandziorami itp. tam też większość "pierdzi" w stołki, a takie emerytury posiadają. Albo jesteśmy służbą mundurową w pełni tego słowa znaczeniu ( bo takie stawia się nam wymagania ) , albo jesteśmy urzędnikami i pracujemy osiem godzin itp. Pozdrawiam wszystkich celników !!
 
A ja proponuje żeby nowe temat-nie mylic z postami mogli zakłądac tylko zalogowani uzytkownicy -unikniemy wówczas takich popieprzonych łajz które będa pisać co im akuarat wpadnie do pustej głowy!!Jak ty człowieku pracujesz w Izibie celnej to to jest porażka całej RP może i nawet tej CZWARTEJ :evil:
 
Odnośnie jeszcze emerytur mundurowych to popatrz na chociażby corintię i na wyniki ujawnień jakie mają miejsce za sprawą f. SC. Wystarczy zobaczyć z kim współpracuja celnicy w wielu akcjach, a są to m.in. SG i Policja d/s przestępstw gospodarczych. Niejednokrotnie robimy taką samą robotę co inne słuzby.....tak samo narażamy nasze zdrowie i życie, a myśle że jeżeli ktoś rozsądny zajmie się sprawami SC to wówczas ilość takich kontroli wzrośnie. W krajach UE SC postawiła na kontrole mobilne, u nas także tak powinno być
 
prowakator typu expert mówimy nie, gdzie jest moderator strony, aby post takiej gnidy mógł widnieć,SC była jest i będzie choćby pisuary ją zreformowali :mrgreen:
 
Uszczuplenie jest jak najbardziej zasadne choćby o osoby które na forum cieszyńskim wypoisują tego typu rzeczy:

http://www.zzsc.region.cieszyn.pl/pl/php/k_2.php

oraz o właściciela forum, który to toleruje.

A ludzie spoza służby czytający takie wpisy. Jakie mają sobie wyrbić o nas zdanie?


Gdzie jest Dyrektor Izby Celnej w Katowicach? Dlaczego to toleruje? Czyżby zapomniał o art. 32 ust.1 pkt.5 i art. 39 ust.1 ustawy o Służbie Celnej?
Gdzie jego rzecznik, który ma dbać o wizerunek izby?
 
Oto kilka cennych informacji dla Dyrektora IC w Katowicacj. Czekamy na podjęcie stosownych działań w związku z art. 32 ust. 1 pkt. 5 ustawy o służbie celnej.


Wydawca oraz Właściciel Serwisu WWW
Śląski Związek Zawodowy Służby Celnej
43-400 Cieszyn
ul. Kraszewskiego 4
 
Dlaczego w tym wątku zostały ocenzurowane wpisy? Czy admin tej strony zgadza się na poniżanie i znieważanie byłego dyrektora IC Katowice? Niech ludzi wiedzą, że włascicielem strony zzsc.region.cieszyn.pl jest związek znanego działacza z Cieszyna Franciszka Krasonia
 
Niestety jestem po lekturze regulaminu. Stoi tam jasno:

11.
Administratorzy i Moderatorzy mają prawo zmieniać, przenosić, łączyć, rozdzielać, blokować i usuwać wszystkie wiadomości, tematy i posty jeżeli tylko uznają to za słuszne. Decyzje moderatorów i administratorów odnośnie tematów i postów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.


Nie proszę nawet admina aby wyjawił swoje powody tak drastycznej interwencji.

Uważam, że mój ocenzurowany wpis nie naruszył w żaden sposób regulaminu. Cytowałam, co było chyba podane dość wyraźne, opinie prezentowane na innym forum. Zdecydowałam się na cytat nie po to żeby kogoś obrazić, ale po to aby celnicy na szerszym forum dowiedzieli się jaka jest kondycja moralna niektórych ludzi (są to osoby publiczne więc można o nich publicznie rozmawiać) i ocenić ją. Uważam, że o tym należy rozmawiać. Zamiatanie sprawy pod dywan niczego nie rozwiązuje. Poruszyłam sprawę ważną, bo drastycznie dotyczącą nas wszystkich. Nie godzę się z tym, że poprzez tego rodzaju wpisy mogę być utożsamiana ze środowiskiem które je aprobuje.

Jedyne co mnie cieszy, to fakt, że jednak nastąpiło otrzeźwienie i admin zdecydował się w końcu na ostre cięcie. Szkoda tylko, że wyciął wszystko w pień, razem z być może merytorycznymi wątkami. Widać po tym, że stracił nieco głowę (albo działał w wielkim wzburzeniu albo się bał). Pośrednio moze to również świadczyć o tym jak bardzo szanuje osoby, które zdecydowanły się dyskutować na tym forum.

Może ten wpis również narusza regulamin (...Decyzje moderatorów i administratorów odnośnie tematów i postów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.. Uważam jednak, że admin mi wybaczy. Działam, jak to się mówi w słusznej sprawie - w interesie wszystkich celników, dla których wartości moralne nie utraciły znaczenia, znajdują się w odpowiednich proporcjach i są na właściwym miejscu.

Sympatyczka (grafomana fe!)
 
cieszyńskim

Nazwisko: nie_celnik
E-mail:
Tytuł: Do zdaje mi się
Treść: Co ty.Tylko nie posądzaj właściciela o taką inteligencję.
Data dodania: 2006-09-05 00:39:20


--------------------------------------------------------------------------------
Nazwisko: nie przejmuj się
E-mail:
Tytuł:
Treść: CIEBIE TEŻ WYKASUJĄ, HEHEHE
Data dodania: 2006-09-04 23:51:28


--------------------------------------------------------------------------------
Nazwisko: zdaje mi się
E-mail:
Tytuł:
Treść: Zdaje mi sie, że ten zbędny spam wprowadza właściciel, gdyż umożliwia mu to autowanie również dla niego niewygodnych wypowiedzi. I co więcej - spotyka sie z akceptacją pozostałych forumowiczów. Proponuję zatem usuwać takie wypowiedzi jakie dawał "monitoring". Tego samego tekstu, powielanego w wielu kopiach, a pozostawianie tego, co tam między nimi było. Inaczej należy przyjąć, że ktoś niezadowolony z wypowiedzi merytorycznej wrzuca do księgi długie, wielokrotnie powtarzane teksty tak, aby potem pod pozorem działań zgodnych z wolą wszystkich móc wykasować również te niewygodne. A fe panie właścicielu....
Data dodania: 2006-09-04 23:39:18
 
Back
Do góry