• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czas Zwolnień grupowych w MF już blisko

G

Gość z MF

Gość
Podpisano porozumienie ze związkami zawodowymi działajacymi w MF dotyczące planowanego zwolnienia grupowego w Ministerstwie Finansów
określono harmonogram zwolnień ( 21 dni od podpisania). Określono również kryteria brane pod uwagę przy zwolnieniu grupowym , wysokość odpraw etc.
 
Całkiem nieźle jeżeli określono wysokość odpraw. Przyznam szczerze, że przy rozsądnej odprawie sam bedę się zastanawiał. Ale jak znam życie to będą to pewnie śmieszne kwoty. Może ktoś wie ile będą proponowali odchodzącym pracownikom?
 
Ciekawe jaka jest średnia wysokosc netto odprawy w MF. Dzisiaj jakby ktoś zaoferował mi 40-50 netto to żegnam i słuzbe i kraj.
 
A ja chętnie zostanę. Gdzie facet będziesz miał tyle emocji. na zachodzie idziesz od rana do roboty wracasz wieczorem, w weekend się nawalisz. Oglądasz telewizję której często nie rozumiesz. po jakimś czasie zaczynasz tęskić za polskimi filmami , prasą, książkami, bigosem, ogórkami kiszonymi, chlebem baltonowskim, boczkiem, szynką, kiełbasą, nastrojem świąt i zaczynasz się zastanawiać właściwie po jaką cholerę tak zapierdalam. I wiesz, że zasadniczo do końca życia będzisz sprzatał, podawał ludziom piwo, pracował w fabryce, itd. Nigdy już nie będziesz urzędnikiem państwowym, bo tam na to nie masz szans. Może będziesz miał kasę, ale nie mniejszą kasę jak Ty będą mieli wszyscy dookoła, a człowieka nic bardziej nie cieszy, aniżeli świadomość, że to nie on jest na dole drabiny społecznej.
Przypominam wszystkim, to jest nasz kraj i tu walczmy, a nie zostawajmy popychadłami na zachodzie.
Rozumiem wszyskich którz popychadłem muszą zostać, sam nim byłem.
 
zalokacje zamiast grup zwol

a ja też chętnie zostanę..w cle - oby tylko zrobiło się bardziej normalnie - a jeśli chodzi o odprawy dla zwalnianych no...no nie powiem...niezlą brykę można bedzie sobie fundnąć ... :roll: odprawa to 6 - m-ne wynagrodzenie ??!!!... policz - minimalne wynagrodzenie w MF to ponad 4 tys brutto - szeregowi... a śmietanka :) ho ho ho ... i więcej
Nieźle sobie wykombinowali.Zwolnienie grupowe.BA! A czemu nie powtórka z 2003- i alokacja na wschodnią ścianę pracowników z MF...mniejsze koszty ( sami odejdą ) - a tak kasiorka z budżetu niezla wyparuje! SZOK!!!! TANIE Państwo w mordę!
 
Chyba mnie za nisko oceniasz. Skąd wiesz, że trafiłbym do najnizszej grupy społecznej w Irlandii lub Anglii? Jezeli nawet mialbym uprawnienia spawacza lub rzeźnika to tam byłbym traktowany jak człowiek i zapewniam cię nie pracowałbym po 12 godzin na okrągło. Czemu miałbym tam zostać urzędnikiem państwowym. Tutaj pracuję w uc za 1450 netto nie jestem popychadłem ale nie mam żadnej perspektywy awansowania pomimo ciągłych wysokich ocen okresowych i wniosków o awans. w Irlandii zwykłego malarza pokojowego stać na nowa Toyotę Avensis, która jeździ do pracy tzn. do świadczenia usług malarskich. (kolega mi mówił) A w polsce. Musiałbym chyba kraść ? Ja po opłaceniu wszystkiego mam problem dożyć do 1 następnego miesiaca!!! I wcale nie jestem rozrzutny. Mam za dużo żeby umrzeć, ale za mało żeby żyć. Ty Zostań. Ja ciebie nie namawiam do wyjazdu. Pewnie masz 2,5-3,0 netto na pasku to Tobie się może nie opłaca. Rozumiem cię. TO NIE JEST MÓJ KRAJ BO MÓGŁBYM MIESZKAĆ W KAŻDYM INNYM NORMALNYM KRAJU UE I TYLKO MIAŁEM PECHA ŻE AKURAT TUTAJ SIĘ URODZIŁEM. Ale pocieszam sie myslą że nie w Rosju lub Białorusi[/quote]
 
ten

A ja mam już w du..e naroowość , wyznanie religijne, preferencje sexualne, poglądy polityczne, itp, itd.!!
Jak zdaży mi się okazja to wyjadę ... do lepszego świata! To mi nadaje statut członka UE! Jestem ob. UE i tak się czuję! Cieszę się że w każdej chwili mogę zacząć żyć na nowo - w sklepie, na budowie, pod mostem, w rynsztku może w buisnesie. Dziś widzę ze Europejski rynsztok jest lepszy od fuchy FUNKCJONARIUSZA CELEGO w Polsce. Wobec tego mam wybór- pocałujcie mnie w ...gwiazdki Panowie dyrektrzy i Ministrowie. I kto mnie powstrzyma ? CBA? Kaczory? a może Giertch tub Gosiewski? Nic z tego - JESTEM WOLNYM OBYWATELEM UNII EUROEJSJKIEJ - a niech polski Parlament sam GASI ŚWIETŁO!!!
 
Back
Do góry