• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wartościowanie

....zatrudnię magazyniera......

po analizie tabeli zauważyłem jeden istotny fakt - na nadzorach podtkowych mogą być same półgłówki, nie potrzebne jest tam żadne doświadczenie, wiedza, nawet matura.



Po prostu, zatrudnię magazyniera . . . .
 
Zobaczyłem - nie do końca się zgadzam

W załączeniu porównanie wyników wartościowania w UC NS.
http://zz.celnicy.pl/tekst-270.html
Może ktoś podejmie się sporządzenia podobnego porównania opisu stanowisk w takich samych komórkach w różnych urzędach celnych.

Może trochę późno, może już nieaktualne, ale pod wskazanym linkiem znalazłem coś dziwnego:

"Dlaczego dopuszcza się funkcjonowanie sytuacji, w której osoby posiadające wykształcenie wyższe magisterskie będą pełnić służbę pod osobami Kierującymi nie posiadającymi co najmniej równorzędnego wykształcenia – a faktycznie posiadającymi wykształcenie średnie?"

A ja mam doktorat (silniki spalinowe) i dlaczego mój dyrektor jest "tylko" magistrem? Jak można dopuscić do takiej sytuacji?

Zresztą w naszym kraju jest coś takiego, że rektorem uczelni wyższej jest profesor fizyki jądrowej, bo przecież magister organizacji i zarządzania ze specjalnością zarządzanie w oświacie takiemu profesorowi to w kierowaniu uczelnią do pięt nie dorasta.
 
Piuter piuter...klapki z oczu koniom lżej!

Kierownik referatu wykształcenie zawodowe- fryzjer, ale podwładni to już minimum: dr, 3 fakultety, tłumacze przysięgli 3 języków przynajmniej...... choć mogliby być "tłumaczowie", kierownikowi to pewnie różnicy nie zrobiłoby.
Nie widzisz że to jak zółty krawat do zielonego garnituru? za choinkę nie pasuje coś!

To wartościowanie do którego odnosiła się krytyka jest zrobiona pod konkretne osoby a nie stanowiska. Stawiam zakład (kwota do ustalenia) że o dziwo pasuje w chwili obecnej idealnie do zasobów kadrowych na tych właśnie stanowiskach. ALE ZBIEG OKOLICZNOSCI......pomyślałby miś o małym rozumku, bardzo małym.

Ale to doskonale obrazuje jak robione było/jest/będzie (pogubiłem się na którym etapie w tym bałaganie jesteśmy) wartościowanie w SC.

A co Twojego przykładu, wytłumacz mi proszę <tutaj sam ocenzurowałem słowo> dlaczego Naczelny Dyrektor miałby mieć wykształcenie jakiekolwiek magisterskie, a w opisie stanowiska jego zastępcy mielibyśmy z osłupieniem wyczytać ze tam potrzebny jest doktorat z silników spalinowych. No akurat silników i akurat spalinowych?
Mówimy oczywiście o zastępcy dyrektora IC a nie Kapitana Żeglugi Wielkiej?????????

Na mądrą odpowiedź poczekam nawet 5 lat! Przemyśl prosze zanim kolejne bzdury wpiszesz marnując nam wzajemnie cenny czas.

Dodam tylko jeszcze że nie mam nic przeciwko osobom zajmującym stanowiska z konkretnego opisu stanowisk. Nie dziwię się nawet ze tak zostało to zrobione bo nie jeden ze średnim lepiej poradzi sobie jako kierownik niz magister z Bożej łaski! Ktoś sprawdza się jako kierownik ale trzeba go zdjąć bo ma tylko inż. a nie mgr...gdzie tutaj sens?
Za chwilę okaże się ze tak pięknie opiszemy stanowisko.......i nikt w promieniu 500 mil nie spełni kryteriów.....no bo jeszcze doświadczenie w SC 5 lat oczywiście.
Ten przykałd pokazuje tylko wspaniale jak nie(do)rozwinięta jest koncepcja opisu stanowisk! sam pomysł owszem i słuszny, ale wykonanie poniżej wszelkiej krytyki!
Dlaczego nie stworzyć tego rozwiązania ewolucyjnie, pozwalając kierownikom ze średnim wykształceniem nadrobić zaległości- jeśli oczywiście ich dotychczasowa praca jest pozytywnie oceniana?
 
Ostatnia edycja:
hura

- to super - bo okazuje się, że w SC było więcej fryzjerów i fryzjerek.

Wystrzygli wszystkich na cacy...... dorobili się fortun.... no ale u podnóżka swych dyrektorów zalegiwali w każej wolnej chwili.........
 
Sedzia - chyba coś nie doczytałeś

Gdzie ja napisałem, że wartościowanie jest dobrze zrobione? Gdzie ja napisałem, że nie jest zrobione pod konkretne osoby? Ja odniosłem się do generalnej uwagi (zawartej w dokumencie), iż nie powinno być tak, że osobami o wyższym wykształceniu kierują osoby o niższym wykształceniu.

Otóż ja uważam że mogą kierować.

Dodatkowo uważam panie Sedzia, że forum jest po to, aby swoje opinie wyrażać (czyżbym się mylił?). Czytać ich pan nie musi, skoro pan uważa, że jest to marnowanie czasu. Owszem, pan też może wyrażać swoje opinie na forum, lecz nazywanie cudzych wypowiedzi na forum bzdurami i traceniem czasu na ich czytanie nie wnosi żadnych nowych argumentów do wypowiedzi i może obrażać, a tego na forum robić się nie powinno.

PS. Moje przykłady były ironiczne - nie wiem czy Sedzia to zauważył.
 
Ostatnia edycja:
No pewnie że mogą kierować, tylko Kierownik referatu to nie jest typ stanowiska "menadżerskiego" - to jest zwykły urzędnik niskiego szczebla. Jeśli pracownicy w danej komusce muszą mieć np. wyższe magisterskie to dlaczego osoba która ma ich działania koordynować i kontrolować ma mieć niższą wiedzę od nich. Zakładamy oczywiście zgodnie że wyższe wyksztalcenie to większa wiedza. No to jak masz kontrolować merytorycznie, sprawdzać szczególy skoro masz mniejsza wiedzę od kontrolowanych?

W przypadku DIC to jest troszkę inaczej bo tam potrzebny jest raczej menadżer niż fachowiec w każdej dziedzinie, co byłoby z resztą niemożliwe.
Jednak opis stanowisk na temat których rozmawiamy nie jest na poziomie zarządzających danym przedsiębiorstwem a na poziomie MERYTORYCZNEJ kontroli.
 
Dobre

A od kiedy wiedza ma coś wspólnego z wykształceniem....dobre, naprawdę dobre, rozbawiłeś mnie do łez. Szczególnie studia zaoczne 350zł/miesięcznie, spotkania na weeken 1-2 x w miesiącu= bardzo duża :D:D:Dwiedza gratis.

Normalnie popękały mi tatuaże na plecach.....Zobacz jak napisana jest ustawa: jak masz wykształcenie nie masz gwarancji awansu ponieważ liczy się doświadczenie, kursy itp. Jak masz średnie, ale masz duużżże doświadczenia, staż pracy, kursy wszelakie a zajmujesz stołek kierownika sorry misiu nie masz wykształcenia wyższego, kierownikiem nie będziesz. Rozumiesz mam nadzieję teraz jak ludzi inteligentnych, pracujących w SC robi się w bambuko!!! Ta ustawa i wartościowanie gwarantuje kasę i przywileje tylko tym którzy piastują eksponowane stanowiska, dla reszty C...
 
Back
Do góry