• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

List otarty WSSC do admina customs.org.pl

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Szanowny Administratorze !

W dniu 22.06 zostało podpisane Zarządzenie Nr 14 Ministra Finansów w sprawie podziału kompetencji w Kierownictwie Ministerstwa Finansów.

Na WSSC zwróciliśmy uwagę na szeroki zakres obowiązków i uprawnień Podsekretarza Stanu Mariana Banasia ( Szefa Służby Celnej). Istotną wydała się sprawa przekazania przez MF uprawnień do powoływania i odwoływania zastępców dyrektorów izb celnych i naczelników urzędów celnych. W sposób oczywisty Podsekretarz Stanu, Szef Służby Celnej może dzisiaj samodzielnie odwoływać i powoływać na ww stanowiska funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej. Nie komentując czy to rozwiązanie w czasie reformy (?) Służby Celnej jest dobre czy złe , wątpliwości budzi fakt – czy jest zgodne z intencją ustawy o Służbie Celnej ?
Opracowany materiał został umieszczony na WSSC pt „Karty zostały rozdane.” w dniu 26.06 godz. 18:03. Informacja została zauważona i powielona na innych stronach i forach poświęconych tematyce celnej - między innymi na www.celnicy.pl - dnia 26.06 godz.8:03pm ,
Zauważyłem, że opracowanie z WSSC zostało także umieszczone na stronie Federacji ZZ SC co mnie cieszy bo sprawa jest ciekawa i warto o niej mówić. Zdziwiło mnie jednak, że data umieszczenia tego materiału na Waszej stronie www.customs.org.pl
wskazuje dzień 22.06 ! ! ! < PrtScr >.
Dla pełnej jasności informuję ; nie zgłaszam żadnych roszczeń do skopiowanego z WSSC tekstu wręcz przeciwnie, uważam, że im szersza grupa osób go przeczyta wymiana zdań i poglądów na ten temat w naszym środowisku będzie ciekawsza. Myślę, że wszystkie pisma publikowane na stronach poświęconych Naszej Służbie, przedstawiające nasze poglądy, troski i pomysły są naszym wspólnym dobrem i mogą być publikowane, cytowane bez żadnych ograniczeń !
Wielokrotnie, przygotowując materiały na WSSC korzystałem z pełnych tekstów (wycinków , pojedynczych zwrotów) autorstwa Federacji ZZSC, Związkowców z Katowic, Wrocławia czy Opola, NSSZ „Solidarność” itd. ( przepraszam jeżeli kogoś nie wymieniłem ) – ale nigdy nie sugerowałem, w jakiejkolwiek formie, że autorem materiału jest WSSC.
Ufam, że jest to tylko niezamierzony zbieg okoliczności i proszę Administratora www.customs.org.pl i korektę daty publikacji tego materiału.

Być może ktoś uzna; sprawa jest błaha – ja uważam, że w tych trudnych dla nas dniach wiarygodność, uczciwość w działaniu i inicjatywach jest sprawą najistotniejszą.

z poważaniem i internetowym pozdrowieniem :

admin_wssc

2006-06-28
 
A tu jeszcze jeden przykład.
Otóż data 26.06. jest mocno naciągana gdyż ja wysłałem nasz APEL do każdego członka Komitetu Wykonawczego w dniu 22.06.
Po co te kombinacje z datami???

FZZSC/175/BB/KAT/OP/WR/2006/RF

Kraków, dnia 27.06.2006r.


ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE FEDERACJI ZZSC


W związku z wystąpieniem-apelem ZZ działających w Izbach Celnych na Śląsku z dnia 21 czerwca br. (data wpływu 26.06.06r.) - w sprawie podjęcia natychmiastowych, skutecznych, realnych działań mających na celu przeciwstawienie się planom nieuzasadnionego odebrania zadań S.C. i likwidacji miejsc pracy– w załączeniu, zwracam się o zajęcie stanowiska w formie pisemnej oraz przedłożenie propozycji rozwiązania sprawy wraz z uzasadnieniem w terminie do dnia 05 lipca 2006r.

Za Komitet Wykonawczy:

Przewodnicząca
Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej
Iwona Fołta
 
Back
Do góry