• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Gdzie się podziały nasze mandaty

S

shred

Gość
Czy ktoś może wytłumaczyć co się stało z mandatami i czy w innych izbach poza IC BPodlaska też zamiast nich jest DPO.
 
Wszędzie już tak jest.W przypadku obligatoryjnego przepadku przedmiotów (a tak jest z fajami ) nie można nałożyć mandatu karnego.Można złożyć wniosek o dpo lub zająć pieniądze na poczet grożącej kary grzywny(zasady ogólne).
 
Jak dla mnie Polskie prawo jest chore. Teraz zamiast łapać przemytników większość coli na granicy będzie modlić się by nic nie trafić lub będzie slepła. Nie wiem jak w innych IC, ale w Whitestockiej ten co znalazł pisał kwity. Teraz występując w roli świadka, robi wilczą przysługę koledze, który najczęściej nie ma zielonego pojęcia o pisaniu spraw karnych skarbowych. A kiedyś było tak prosto, mandat i z fajkami z powrotem za granicę. Ponadto do sądów trafiać będą sprawy o 10-40 paczek przekazanych przez wopków, a opisanych przez coli. Koszty duże zysków zero. Parodia nie teatr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A podziały ...

- Przejdź tą ścieżkę to się dowiesz. Myślę, że sąd skarze cię na rok w zawiasach i zabierze paszport, a celnikowi sporządzającemu dokumenty zrobią dyscyplinarkę za rażące uchybienia proceduralne, a papierosy trafią do domu dziecka, a samochodem będą jeździć MOBILNI.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Debilny wyrok TK dot. przepadku wódy lub fajek

W Norwegii zabierają fajki lub wóde dają na to pokwitowanie i mandat ( 1 Papierek samokopiujący)-ok :)ale to nie UE
W Szwecji zabierają fajki +obliczają cło na nie delikwentowi.Jak nie ma kasy samochód na parking.:D
U nas papierologia.Z:mad:ajebiście-
 
Back
Do góry