• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

tax free???

S

slipknot

Gość
Witam

Czy może ktoś mi wyjaśnić dokładnie o co w tym chodzi? Czy celnicy się czepiają takich dokumentów? Chodzi mi o wywóz na Ukrainę.
 
Tax Free

To dokumenty umozliwiajace zwrot podatku VAT dla osoby fizycznej przy eksporcie towaru za granice Jewrolandu.Jak nie slyszales to poszperaj w archiwum prasowym i dowiesz sie o aferze z bylym senatorem p.Gawronikiem i bylym poslem AWS p.Kolasinskim w sprawie wyludzenia wielomilionowych kwot z budzetu panstwa.
Po tej aferze osoba odpowiedzialna za nadzor nad posterunkiem granicznym( byla pani kierownik tegoz posterunku) zostala...Naczelnikiem od akcyzy w I.C. Rzepin.Tak to jest z odpowiedzialnoscia i nadzorem w SC.
PS. Afera ta dotyczyla kilku przejsc granicznych.
 
tax free

Ok. przeczytałem to wszystko ze strony ale mam jeszcze kilka pytań, kupuję np.w sklepie 10 kurtek skórzanych jadę na Ukrainę pokazuję celnikowi ten papier co w sklepie wypisali z paragonem on wtedy sprawdza ilość tych kurtek i stempluje, że wyjechało tak?Kasę kiedy i gdzie mi zwracają?
 
Zwrot albo w sklepie(niektóre)- albo w agencjach na granicy (pobierają od tego prowizje)
 
Tax Free

dzięki.spróbuję tak zrobić bo będę jechał do rodziny na Ukrainę więc sobie kilka ciuchów dla siebie i później wrócę sobie z nimi do domu,a tutaj vacik mi cofną.Za podróż powinno się zwrócić.jeszcze raz dzięki
 
Zwrot VAT przysługuje podróżnym z kraju trzeciego, jeżeli mieszkasz na Ukrainie to będzie ci przysługiwał 
Art. 126. 1. USTAWY z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług
Osoby fizyczne niemające stałego miejsca zamieszkania na terytorium Wspólnoty, zwane dalej "podróżnymi”, mają prawo do otrzymania zwrotu podatku zapłaconego przy nabyciu towarów na terytorium kraju, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione przez nie poza terytorium Wspólnoty w bagażu osobistym podróżnego, z zastrzeżeniem ust. 3 oraz art. 127 i 128.
2. Miejsce stałego zamieszkania, o którym mowa w ust. 1, ustala się na podstawie paszportu lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.
 
Oczywiście to co pisze w poście wyżej jest podstawą- tax free nie jest dla Polsków (czy teraz obywateli Eurolandu) wyjeżdzających z kraju (czy teraz Unii). Ukrainiec który kupi umywalke w nomi czy innej castoramie wywiezie ją do UA, podstempluje przy tym specjalny druk króry dostał w sklepie na granicy może dostac zwrot VAT-u . To podstawa chybab że masz nie-polski paszport
 
Tax free

Ja mam paszport polski tylko moja małżonka jest Ukrainką więc na nią będę wszystko kupował pewnie strzelę sobie też jakiegoś laptopika bo to jest fajne płacę np.2000 za takiego i mi cofną jeszcze 440 pln. Tylko jeszcze muszę poszukać takich sklepów co wystawiają ten papier,bo z ubraniami nie ma problemu bo widziałem naklejki tax free na H&M i C&A w manufakturze w Łodzi. J.23 może Ty wiesz jakie sklepy wystawiają tax free oprócz budowlanych.(trochę głupio byłoby do teściowej z cegłami jechać w odwiedziny i później zabierać je z powrotem).
 
Tax free

j.23 znalazłem kilka osób na allegro co sprzedają z tax free jeszcze poszukam.Możesz mi jeszcze powiedzieć ile agencja która zwraca vat bierze prowizji.
 
Szukaj sklepów właśnie z zielonymi (chyba) naklejkamiTAX FREE, chyba większośc hiper marketów wystawia takie dokumenty -na pewno Real.
Co do prowizji to nie wiem , może ktos z granicy pomoże.
 
na laptopie , slipknot, zarobisz tylko ok. 400 zł - to małe piwo, pomysl chlopie ile zarobisz kupujac np. matiza? spróbuj
 
tax free

Już myślałem na temat samochodu ale jak mi cło i inne pierdoły dowalą po stronie ukraińskiej to się nie pozbieram.Z resztą wątpię aby auto można było tak przerzucić jeszcze myślę na temat złota łatwo można przewieźć i jest drogie.A tak po za tym niezarejestrowany to nie wiem czy się na tym zarobi ja na razie chcę zaoszczędzić na tym vacie bo ta hydra Polska z Tuskiem i Kaczorem na czele wyssie z nas wszystko_Oni na nas żerują i dobijają to trzeba tego unikać.Teraz na Ukrainie prawo jazdy zrobię kat.A i C i w dupie mam WORD
 
A potem się obudzisz w szarej polskiej rzeczywistości, pomarzyć piękna rzecz. Tylko w Twoim przypadku to już chyba nie są marzenia, to jest choroba, ale podobno wcześnie wykryte choroby są uleczalne....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
tax free

dlaczego to jest choroba i marzenia może coś więcej napiszesz, bo mi się wydaje że jest to wszystko do zrobienia zresztą to moja sprawa
 
Już myślałem na temat samochodu ale jak mi cło i inne pierdoły dowalą po stronie ukraińskiej to się nie pozbieram.Z resztą wątpię aby auto można było tak przerzucić jeszcze myślę na temat złota łatwo można przewieźć i jest drogie.A tak po za tym niezarejestrowany to nie wiem czy się na tym zarobi ja na razie chcę zaoszczędzić na tym vacie bo ta hydra Polska z Tuskiem i Kaczorem na czele wyssie z nas wszystko_Oni na nas żerują i dobijają to trzeba tego unikać.Teraz na Ukrainie prawo jazdy zrobię kat.A i C i w dupie mam WORD

Slipknot, te "papierki" które wydaje sprzedaca to sa tzw. czeki TAX FREE,na naszej granicy pokazujesz celnikowi towar+czek Tax, celnik podbija ci tłukiem czek i naginasz z nim do agendy granicznej ,która realizuje takie czeki czyli oddaje Ci 90-95 % wartości z czeku-reszta to prowizja dla nich.
Z Lapkiem życzę powodzenia -jest sporo sprzedawców z TAX FREE, pamiętaj tylko że wszystkie zakupy-jak już wcześniej było mówione-muszą być na -w Twoim przypadku żonę- bo to ona będzie musiała "załatwiać" na graniicy.Podobnie z samochodem- sugeruję znależdż jakąś rodzinę na Mołdawii od strony żony-Moładwianie ,którzy maja zazwyczaj 2 obywatelstwa-mołtawskie i rumuńskie- mają uproszczoną odprawę c.na samochody z UE -za przysłowiowe grosze-dosłownie-następnie tymi samymi samochodami jezdżą jak gdyby nigdy nic po UA i w dodatku nie płacą AutoBanhu na każdym skrzyżowaniu jak Polacy czy sami ukraińcy.. kto jeżdżi na UA to wie... prawda?
Powodzenia
 
Już myślałem na temat samochodu ale jak mi cło i inne pierdoły dowalą po stronie ukraińskiej to się nie pozbieram.Z resztą wątpię aby auto można było tak przerzucić jeszcze myślę na temat złota łatwo można przewieźć i jest drogie.A tak po za tym niezarejestrowany to nie wiem czy się na tym zarobi ja na razie chcę zaoszczędzić na tym vacie bo ta hydra Polska z Tuskiem i Kaczorem na czele wyssie z nas wszystko_Oni na nas żerują i dobijają to trzeba tego unikać.Teraz na Ukrainie prawo jazdy zrobię kat.A i C i w dupie mam WORD

No ja nie wiem bo mieszkam na Ukrainie i nie dawno dostalem prawko, a na ukrainie prawko jest z flagą żółto niepieską czy będzie pasowac i dawałem ksero dowodu osobistego.
 
a

samochód raczej nie mieści się w bagażu osobistym podróżnego a tylko akie towary moga korzystać z tax free
 
Tax free

witam
niestety na tax free można wszystko przewieść nawet samochód ale oczywiście musi być on na lawecie bo da celów VAT-u niema defincji bagażu podręcznego :D
 
Back
Do góry