• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przewóz broni asg przez Niemcy

N

Nie zarejestrowany

Gość
Mam pytanie (nie wiem czy to własciwe miejsce, ale co szkodzi spróbować) do Celników.

Reprezentuje Grupę Rekonstrukcji Historycznej GRH 101abn (www.airborne.101.pl), odtwarzamy postaci spadochroniarzy US z II w światowej. Grupa nie ma osobowości prawnej, to po prostu krąg hobbystów i pasjonatów historii. W tym roku planujemy wyjazd na obchody rocznicy ladowania Aliantow w Normandii w czerwcu b.r. Chcemy tam pojechać z całym sprzętem, tj mundury, oporządzenie, co nie jest problemem...niestety broń, której uzywamy w rekonstrukcji to repliki asg (airsoft gun, takie strzelające plastikowymi kulkami 6mm), oczywiście nie jest to deko, ani nic nielegalnego. Wg naszej wiedzy takie zabawki są jednak zakazane w Niemczech, natomiast nie są zakazane u nas, w dawnych demoludach, w krajach Benelux-u, Austrii, Włoszech, Francji, GB, itd....

I pytanie: jak je legalnie przewieźć przez Niemcy? Do kogo się z tym zwrócić?
Może dałoby radę gdzieś to zaplombować jako przesyłke tranzytową (chcemy jechac samochodem przez Niemcy)? Próbowałem się czegos dowiedzieć od Ambasay Niem w Polsce i naszego konsulatu w Berlinie, ale mnie olali:-(
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź/pomoc/radę.

pozdrawiam,
maciej
 
Witam
Jesli chodzi o Niemcy to u nich dopuszczalnym limitem energetycznym dla broni, na ktore nie jest wymagane ichniejsze pozwolenie jest 7,5 J, dotyczy to pneumatyków ale tez i broni palnej ( tzw izbowej) kal 4 mm, bron spełniajaca te warunki jest oznaczana symbolem bodajze F na szkielecie, co do ASG nie mam pojecia, wedle polskiego prawodawstwa, to nie jest bron, podobnie zreszta jak wiatrowki do 17 J, krzywo na ASG patrza sie na Wyspach, ale nie sadze zeby Niemcy sie wyglupali, zwlaszcza przy ich podejsciu do tzw "deko" i broni czarnoprochowej, uderz do Policji ( najlepiej do WPA) mysle ze oni beda miec najwiecej wiadomosci w tej materii.
Pozdrawiam Dekadent ( tez rekonstruktor ;))
 
krzywo na ASG patrza sie na Wyspach, ale nie sadze zeby Niemcy sie wyglupali, zwlaszcza przy ich podejsciu do tzw "deko" i broni czarnoprochowej, uderz do Policji ( najlepiej do WPA) mysle ze oni beda miec najwiecej wiadomosci w tej materii.
Pozdrawiam Dekadent ( tez rekonstruktor ;))


No własnie się wygłupiają...słyszałem od ludzi, którzy bawia się w strzelanki z asg, że kilka ekip straciło swoje zabawki (asg wyłącznie) w czasie rutynowej kontroli policyjnej w Niemczech...
 
Jeżeli posługujesz się angielskim, francuskim, niemieckim to najlepiej dowiedz się u źródła, bardzo sprawna niemiecka informacja celna powinna ci pomóc. Adres mail poniżej, albo zadzwoń do nich.

Zoll–Infocenter
Friedrichsring 35
63069 Offenbach am Main
Telefon: +49(0)69 469976-00
Telefax: +49(0)69 469976-99
E-Mail: info@zoll-infocenter.de
Internet: http://www.zoll.de
Telefonisch erreichen Sie das Zoll–Infocenter Montag – Donnerstag 08:30 - 12:00 u. 13:00 – 16:30 Uhr Freitag 08:30 - 12:00 u. 13:00 - 16:00 Uhr Besuche sind nach vorheriger Terminabsprache moeglich.
 
Repliki broni

Chyba wczoraj w Uwadze na TVNie był program na temat replik broni i ASG- z tego co tam mówili to w większości krajów te repliki sa nielegalne, w w tych w których są legalne muszą różnić sie od broni ostrej -gośc pokazywał ASG -replike glocka z czerwoną lufą. Z programu wynika że powodem wprowadzenia ograniczeń na repliki jest nie ich niebezpieczeństwo ( zranienie kulką ) ale to że nawet dla policjanta czy żołnieża odróżnienie taiej repliki od roni ostrej jest trudne (oczywiście jeżeli kto inny trzyma tę broń) i reakcja może byc (a nawet powinna byc )jak na wyciągniecie bronu ostrej. W Polsce są całkowicie legalne a wszelkie konsekwencje jakie wynikna z posiadania takiej "broni" i wyciągnięcia np. na ulicy ponosi kupujący.
więcej:
http://uwaga.onet.pl/1483086,archiwum.html
 
Ostatnia edycja:
Inne kraje

A jak z zabieraniem replik asg do innych krajów?
Chodzi mi o:
-Czechy
-Austria
-Słowenia
-Chorwacja
-Czarnogóra
Jadę na urlop ze znajomymi i chciałbym zabrać ze sobą mój sprzęt.
 
i jak zmienilo sie cos w sprawie asg na terenie niemiec? mozna prosic o jakies info osobe kompetentna?
 
Back
Do góry