• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SPROWADZENIE WIATROWKI Z USA

E

EASTWOOD

Gość
WITAM
CZY PRAWO NIE ZABRANIA SPROWADZENIA Z USA WIATROWKI PONIŻEJ 17 J. MAM ZAMIAR KUPIĆ JĄ PRZEZ NETA I JAK SĄDZĘ WYŚLĄ JĄ MI POCZTĄ. CZY W OGÓLE MOŻNA PRZESYLAĆ WIATROWKĘ ZA POMOCĄ POCZTY JEŚLI TAK TO CZY
A POTRZREBA MIEĆ NA TO JAKIEŚ POZWOLENIE
B SKĄ OWE POZWOLENIE DOSTAĆ I ILE KOSZTUJE
C CZY JEST MOŻLIWY ZWROT ZAPŁACONEGO PODATKU OD WIATRÓWKI KUPIONEJ W STANACH (CHYBA TO SIĘ NAZYWA TAX FREE)
D CO JEŚLI WIATRÓWKA BEDZIE MIAŁA POWYRZEJ 17 J (NIE CHODZI MI O TO RZE BĘDĘ MUSIAŁ JĄ ZAREJESTROWAĆ TYLKO O TO CZY NIE ZOSTANIE ZAREKWIROWANA)
E CZY MUSZĘ ZAPLACIĆ AKCYZĘ I JAK TO MNIEJ WIĘCEJ WYGLĄDA (WIATRÓWKA + LUNETA + PARĘ PACZEK ŚRUTU TO BĘDŹIE OKOŁO 500 USD)
 
nie mam pod ręka taryfy celnej, więc nie powiem Ci jakie jest cłona wiatrówkę. Myślę, że ok 10% (może być też np 0%)+ oczywiście VAT. TAX FREE jeśli nie będzie podbite przez amerykańskiego celnika jest nie do odzyskania.
Jeśli wiatrówka ma poniżej 17 J, to zgodnie z ustawa o broni nie jest bronią i przesyła sie ja i sprowadza na takich samych zasadach jak buty czy wędki.
Jeśli jednak okazałoby się ,że ma powyżej 17 J, to "zarekwirowanie" będzie najmniej dotkliwą konsekwencja jaka Cię spotka. Dlatego jeśli masz wątpliwość co do mocy wiatrówki to lepiej sobie podarować jej zakup w USA
 
Dzięki PJS za odpowiedź. W między czasie zasiągnołem informacji i chyba sobie jednak odpuszczę ponieważ szanowna poczta polska nadgorliwie wysyła wszystko co wygląda jak broń do policji a ta z urzędu musi robić ekspertyzy czy nie przekracza 17 J nawet jeśli JAK BYK jest napisane w karcie wiatrówki że wiatrówka ma poniżej 17 J no ale co zrobić polskie prawo :evil: a poza tym w stanach wszystko jest wielkie i moc tej wiatrówki też ok 30 J ale ja chciałem żeby mi przysłali ze słabszą sprężymą żebym się zmieścił w 17 J bo u nas za taki sprzęcik trzeba by zapłacić 2600 pln a w usa 300 usd
Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź i pozdrowienia EASTWOOD
 
Back
Do góry