• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Problem przeładunku na Rosję

M

marcin.k

Gość
Mam taki problem wiem że firmy w polsce robią przeładunki naczep z zachodu na naczepy rosyjskie i one wjeżdzają z towarem unijnym na rosję( co zleca strona rosyjska), chciałbym się dowiedzieć czy wystarczy powypisywać nowe CMRki i otwożyć Karnet i wypuścić taki samochód na granice bez plomby i czy nie bedzie problemów na granicy?
To jest nie zmieniony ładunek ten sam co na naczepie która jedzie z zachodu.
Rosyjska strona twierdzi że wystarczy wypisać nową CMRke i podłączyć do niej starą z którą przyjechał samochód z zachodu oraz EiXa, no i otwożyć karnet. Podobno to wystarczy i oni pląby nie chcą.
Za to agencje zaraz robią problem że jak coś będzie nie tak na granicy to co wtedy bedzie? Odpowiadam na to: "ja nie wiem w końcu to one są od takich odpowiedzi"
Czy ktoś może mi na to konkretnie odpowiedzieć bo wiem że się tak robi ale chcę wiedzieć z pierwszej ręki.
Pozdrawiam
 
przeładunek

Aby towar wystąpił za granicę UE potrzebna jest odprawa wywozowa.
W Pańskiej wypowiedzi brakuje wielu danych aby można było odpowiedzieć
autorytatywnie. Ma Pan rację, że agencje winny znać odpowiedż ale muszę Pana zmartwić, że wpis Pański zablokował rozum celników z Wawy. Panowie i Panie awansowane przez Pichora dajcie upust swoim wiadomościom. Ja na miejscu Dyrektora tej Izby Celnej,sam bym Panu udzielił odpowiedzi ale jaki Pan taki kram. Zakazano nam udzielać odpowiedzi, bowiem jest to naruszenie prawa w/g Decyzji Dyrektora Pichora reprezentanta Polskiego Cła na misji Uni Europejskiej w Odessie.
 
Back
Do góry