• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odprawa celna wyrobów ze skóry.

A

Aqua

Gość
Witam,
mam pytanie do osób mających doświadczenie w odprawianiu wyrobów ze skóry naturalnej pochodzącej z Azji.

Otóż chce kupić kilka (na własny użytek) wyrobów ze skóry pewnej azjatyckiej ryby. Przesyłkę chcę otrzymać pocztą kurierską. Chciałbym załatwić sprawę absolutnie legalnie a nie liczyć na to że paczka prześlizgnie się przez granicę. I tu pojawia się problem, ponieważ w "mojej" informacji celnej Pani nie jest mi w stanie podać jakie dokumenty oprócz faktury muszę posiadać przy ewentualnej odprawie. W internecie doczytałem, że nie wolno wwozić do Polski wyrobów pochodzących od zwierząt chronionych zapisami Konwencji Waszyngtońskiej. I tu powstaje pytanie w jaki sposób mam udowodnić, że moje rzeczy nie są wykonane ze skóry żadnego z tych zwierząt, czy powinienem mieć jakieś świadectwo pochodzenia i ewentualnie jaka instytucja może mi je wystawić, czy może to być jakiś dokument wystawiony przez producenta tych wyrobów. prosiłbym o określenie jakie dokumenty są potrzebne w takiej sytuacji o ile w ogóle takowe są wymagane.

Pozdrawiam
 
Back
Do góry