• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Import ze stanów tematycznych filmów DVD

A

Arek

Gość
Witam
Interesuje mnie zakup w stanach tematycznych płyt DVD w celu ich późniejszej dystrybucji przez moja firmę.
czy na te produkty nałożone jest cło?
czy i w jaki sposób będę rozliczał się z US
 
też sie kiedyś nad tym zastanawiałam, nawet szukałam troche na ten temat. Mam firme i chcialam sprowadzać niektóre produkty(DVD) z amazon.com
ale wszystko było dla mnie za duża zagadka.
Powodzenia w poszukiwaniu informacji :p
 
Odpowiem może śmiesznie, może niekompetentnie, może ... ale odpowiem!
Drogie firmy - postarajcie się o WIT w MF - to nie kosztuje ani złamanej złotówy! Niech mądrzy tego świata wypowiedzą się, pomogą Wam i Nam! Salomonowe rozwiązania Waszymi "ręcami"!
P.S Gdyby to były programy komputerowe - to clicie od nośnika i tak taryfikujecie.
 
Tutaj macie kod i stawki na zapisane DVD z USA.
A co do programów komputerowych obecnie cli się również program , a nie tylko nośnik. Ponieważ obecnie w taryfie istnieje rozróżnienie na nośniki zapisane i niezapisane.


Data ważności danych: 2007/12/05
Kod towaru
8523405900 - - - - - - Pozostałe
Jednostka miary szt.
Kraj pochodzenia/przeznaczenia: ERGA OMNES - CEE
Akt prawny R1549/06

Stawka dla krajów trzecich: 3.5 %

________________________________________
Kraj pochodzenia/przeznaczenia: ERGA OMNES - CEE
Akt prawny P0535/04

Podatek od towarów i usług (VAT): 22 %
 
Patrycja masz rację dla filmów na DVD podałem zły kod, ten kod może być stosowany np. dla filmów Blue Ray, na DVD prawidłowy kod to 8523405100, ale stawki są dokładnie te same. Jak chcesz mieć pewność możesz wejść na EBTI (Europejska baza Wiążących Informacji Taryfowych) wklepać oba kody i porównać Wity. :D
 
W Taryfie jest rozróżnienie nośników niezapisanych i zapisanych, w przypadku zapisanych wartością od której pobierane są należności jest wartość nośnika i zapisanych na nim danych.
 
Back
Do góry