• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

co grozi za przemyt papierosow

G

Gosc

Gość
Witam moj znajomy w ostatnich dniach stracil auto na granicy za przewoz 52 pakietow papierosow nie bylo ono przerabiane poprostu pochowal w nim papierosy. Wiem ze to przemyt ale czy slusznie zostalo ono zabrane chcialym znac jakies podstawy prawne na ten temat gdyz to nie bylo tanie auto i czy celnicy poprostu moga stwierdzic czy ono bylo przerobione czy nie bo nic w nim nie bylo przerabiane . co teraz z tym zrobic??? Prosze o odpowiedz bo ta rodzina jest w ciezkiej sytuacji
 
zajecie auta

Czy mlodszy horazy sg moze zajac auto po odprawie celnej ?? Celnik odprawil dobrze zaraz po wyjechaniu za szlaban straż graniczna zaczeła przeszukiwac auto po czym po znalezieniu 52 lasek zabrali auto??
 
To i tak mieli dużo szczęścia, bo straż graniczna ma broń i mogli tego nieszczęśnika za tak ogromny przemyt zastrzelić na miejscu ! :D
Tak na serio, to ilość tych fajek oscyluje na pograniczu przestępstwa a wykroczenia skarbowego. Żaden sąd nie orzeknie przepadku samochodu, gdyż jego wartość jest niewspołmierna do uszczupleń celnych i podatkowych. Osobiście napisałbym zapytanie do przełożonego tego chorążego, dlaczego generuje on koszty dla skarbu państwa ( zabezpieczania pojazdu), z których i tak w efekcie sąd zwolni oskarżonego.
Lubię gnój, ale w kupkach. Przestrzeganie prawa i zachowanie rozsądku przez obie strony, tej gry!
 
tak jak piszecie to jest nie poważne koledz na przejściu granicznym w Bezledach zabrali auto za 34 laski fajek.a na poczet kary 1100zł i 150 dolców
 
Anonymous napisał:
tak jak piszecie to jest nie poważne koledz na przejściu granicznym w Bezledach zabrali auto za 34 laski fajek.a na poczet kary 1100zł i 150 dolców

hmm... Kolego nie znasz tej sprawy do końca dlaczego mu zabrali. Za tą ilośc nie zabierają auta jeżeli "towar" jest schowany pod tapicerka itd. Jeżeli masz zrobiony przemytniczy Tuning auta to sam wiesz co się dzieje z autem...
 
mam takie pytanko co mi grozi za przemyt 300wagonow fajek samochodem oczywiscie juz wkalkulowalem strate samochodu ale czy mnie zamkna czy tylko jakas grzywna?? jestem niekaralny student moze przymkna oko??
 
gosc napisał:
mam takie pytanko co mi grozi za przemyt 300wagonow fajek samochodem oczywiscie juz wkalkulowalem strate samochodu ale czy mnie zamkna czy tylko jakas grzywna?? jestem niekaralny student moze przymkna oko??
:wink: kara chłosty lub czterodniowe wbijanie na pal. Jeśli trafisz na złego karnistę to gotowanie w oleju lub hiszpańskie łaskotki. To nowe polskie środki karne o prewencji ogólnej. :wink: A po wszystkim ściętą głowę zatyka się na dachu przejścia granicznego. To nowa Polska tradycja. Miał szczęście, że tylko tyle przewoził. Za więcej grożą surowsze kary :wink:
 
witam
no własnie co grozi za przemyt tych fajek tez chciałbym sie dowiedzieć.
A wogóle to jak liczy sie :
- akcyzę za fajeczki np za przemieszczenie 1400 sztuk fajek z Rosji do Polski moze jakis wzór ktoś poda oraz,
- cło za ww. faje (proszę podać wzór)
- jakie dokumenty trzeba złozyć, aby nikt sie nie czepiał z UC
Pozdrawiam
 
przemyt papierosów

Do niezarejestrowanego! Na początek radzę zapoznać się z ustawą karną skarbową!Zastanów się ,może jednak utrzymuj się z czegoś uczciwego.Pozdrawiam.
 
No i poco takie nerwy Kolego,
zadałem tylko pytanie, jestem dobrym podatnikiem i jeszcze nigdy nie naraziłem fiskusa na straty choćby jednej złotóweczki, a pytanie takie postawiłem, bo jestem ciekawy jak nalicza się podatek akcyzowy za papierosy czy to żle ?
Pozdrawiam
 
No niektórzy na tym forum są mocno nerwowi i nie znoszą pytań, na które wg ich wiedzy odpowiedzi są oczywiste bądź same pytania głupie.
 
ilość paczek * wartość celna 1 paczki = wartość celna
1 x 1,374 zł = 1,37 zł
wartość celna* stawka celna= cło
1,37 zł x 57,60% = 0,79 zł
wartość akcyzowa* ilość paczek = podstawa akcyzy
1,57 zł x 1 = 1,57 zł
podstawa akcyzy* stawka akcyzy = akcyza
1,57 zł x 400,00% = 6,28 zł
wartość celna + cło + akcyza = podstawa Vat
1,37 zł + 0,79 zł + 6,28 zł = 8,44 zł
podstawa Vat * stawka Vat = Vat
8,44 zł x 22% = 1,85 zł

wart.celna 1 paczki=1 x0,60x2,2915zł(kurs USD)=1,37 zł
Uszczuplone należności celne-0,79 zł,podatku Vat-1,85 zł,podatku akcyzowego-6,28 zł
 
Back
Do góry