• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prezerwatywy z USA!!!

A

Apollo79

Gość
Witam,

Kiedyś zamówiłem 1000 szt prezerwatyw z USA. Paczka oczywiście trafiła do Bytomia. Celnik który zajmował się odprawą stwierdził, że nie są one oznaczone symbolem CE i jeśli by to miało być na firmę to on tego nie wpuści do Polski. W związku z tym mam pytanie. Jakie dokumenty musiałbym przedstawić aby towar mógł być normalnie wpuszczony do Polski jeśli chciałbym sprowadzać je na handel.
Dodam, że są to prezerwatywy Durex które są w obiegu w europie.

Pozdrawiam,
 
nie ma problemu ze sprowadzeniem prezerwatyw, jeżeli spełniają warunki ustawy o wyrobach medycznych, tzn. przynajmniej są na opakowaniu oznaczone symbolem "CE" i przeszły procedurę zgodności. Te Durexy na rynek amerykański takich oznaczeń nie mają. Chyba, że ta ilość jest na potrzeby "własne", wtedy możesz robić z nich baloniki.
 
Czyli nie ma szans aby legalnie można było je sprowadzić jeśli nie są oznaczone CE. Myślałem, że się da je zarejestrować lub coś w tym stylu. Wkońcu są to firmowe gumki a nie jakieś tam.
 
Back
Do góry