• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zatrzymania

Cytat z forum SKARBOWCY.PL „Wstyd mi, że muszę ciągle z nimi pracować w ramach urzędu celno - skarbowego. Z resztą to nie pierwsza taka sprawa na tej granicy .... A szefostwo w ramach nadzoru... Awanse, nagrody ...
1583496554.gif

A my zbierajmy za nich podpisy pt. URZĘDNIK KAS
 
Teraz postępowanie prokuratorskie i sądowe na lata.Wiele osób z nimi pracujących będzie "zapraszana" do prokuratura i sądu! A to też nie jest przyjemne. Poza tym te zdarzenie pokazuje, że "młodą kadrę" tez można skorumpować. Inaczej mówiąc polityka odmładzania kadry nie przyniosła spodziewanego efektu, a "stara kadra" masowa odchodzi na emerytury. Zamykanie kolejnych przejść tylko przyśpieszy ten proces!!!!
 
Widzę że niektórzy koledzy już znają Wyrok jaki zapadnie , gratuluję podejścia ,przypomnijcie sobie ilu w podobnych sprawach na podstawie pomówień przemytasów zostało uniewinnionych po kilku latach zmagań z chorym systemem.
Ale wy pewnie wiecie lepiej.
 
Nikt tu nie przesądza o winie i wyrokach. Przypadki korupcji w KAS są faktem, zarówno po stronie cywili, jak i funkcjonariuszy. Potępiać należy sam czyn, a nie ludzi czy formacje jako ogół.
 
Ja nie znam wyroku jaki zapadnie!!! Daj Boże aby byli nie winni, ale fakt faktem postępowanie potrwa lata!!!! Znam to z innych takich spraw, najdłużej postępowanie jaki znam trwało ponad 10 lat!!!! Fakt, były uniewinnienia, odszkodowania, ale część sama przyznała się do winy, a część była skazana przez sąd!
 
Spójność danych z tych artykułów wręcz powala. Jednocześnie pokazuje jakość dziennikarstwa. Jak w tej sprawie mając materiał na stronie podlaskiej sg podają tak rozbieżne dane bez weryfikacji to jakie brednie musza wypisywać w innych sprawach?
 
To prawda.
Liczby im się nawet nie zgadzają, nie mówiąc już o tym, że dla nich SCS i SG to jest ta sama formacja.
 
437mln/18,8mln = 23,24pln za paczkę ruskich fajek!!! Który matoł to liczył? Jak zwykle propaganda sukcesu!
 
Mnie bardziej interesowałby mechanizm, bo to jakby nie liczyć 40 pełnych tirów.

No i najważniejsza sprawa... po dwóch latach?
Ile fajek przeszło, zanim bsw podjęło decyzje o zatrzymaniach?

Czy organiazcja służby była odpowiednia (pełna obsada na stanowiskach)?

PS czy to pod publiczkę, czy ktoś zaczął wyjasniać, że kiedyś ktoś coś.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Proceder nie byłby możliwy, gdyby robiły to czarne owce tylko z jednej służby. Dlatego zasadne jest, że są dwie służby na granicy, bo wtedy trudniej o uwikłanie funkcjonariuszy.
Dlatego na 99% obstawiam, że zatrzymania dotyczą obu służb. To tylko mój pogląd, ale tak czuję.
Jeżeli dobrze czuję, że jest to proceder, w który zamieszane są obie służby, to dlaczego przekaz medialny uderza tylko w KAS???
GDZIE JEST MF???

Ps. Na marginesie - czy ktoś przemyślał do końca skupienie wszystkich spraw podatkowych tylko w KAS, czy to może nie jest przypadkowe?
 
Ostatnia edycja:
Podwyżki ?!
10 milionów ?
A o przyszłych emerytach zapomniano ?

 
Podwyżki ?!
10 milionów ?
A o przyszłych emerytach zapomniano ?

Zorganizowana grupa przestępcza stworzona przez celników?? Grupa, która wykorzystała celników powinno być!
 
Back
Do góry