• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zatrzymania funkcjonariuszy

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
CYTATY:

hihi
Gość
Post Wysłany: Pon Lis 27, 2006 1:59 pm
słyszałam, że w Opolu działaczy związkowych zamykają. Czy ktoś wie za co?

związkowiec
Gość
PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 7:16 am
Re: hihi
Rozwiń myśl, bo wrzucanie na forum takich pogłosek w przeddzień Zjazdu Federacji, brzmi jak prowokacja.

gogo
Gość
Post Wysłany: Wto Lis 28, 2006 8:41 pm
2 w zeszłym tygodniu 4 w ostatni weckend.Niespodzianką jest to, że jeden z nich to z-ca szefa ZZ Opole.Ciekawe co nie? A co na to kolega Sławek?
Powrót do góry

gosc
Gość
Post Wysłany: Wto Lis 28, 2006 10:13 pm
Powiem ci że wszystko w porządku. I co szczena opadła..., sępy czekały i Koguty też!

bardzo zły
Gość
PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 4:01 pm
Komuś bardzo zależało żeby zaszkodzić Sławkowi Siwemu w przeddzień Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego FZZSC? Dowiemy się, kto za tym stał i kto szczuł! I napiętnujemy...

g
Gość
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 10:26 pm
Na ulicy Szpitalnej powinien jednak być jednak...szpital, na Brackiej podobno pada deszcz.
 
Prasa pisała, że dwóch przyznało się do stawianych im zarzutów. Z-ca nie przyznał się do zarzutów. Zapewnia mnie jednocześnie, że jest w porządku.
Konstytucyjna zasada domniemania niewinności jest dla mnie święta.
Znam zbyt dużo przypadków z przeszłości całkowicie bezzasadnych i niesłusznych zarzutów stawianych przez prokuraturę, że naprawdę bardzo na chłodno oceniam tą sytuację.
Bywało też wiele przypadków, gdzie nawet ci którzy przyznawali się do stawianych im zarzutów robili to pod wpływem zagrożenia np. tymczasowym aresztowaniem i będąc w ciężkim szoku, po czym przed sądem byli uniewinniani, dlatego naprawdę przed samodzielnym wyrokowaniem warto zastanowić się trzy razy.
Związek zastanowi się też czy nie interweniować w Komendzie Wojewódzkiej i Głównej w tej sprawie - w części dot. trybu zatrzymań.
Nikt też nie został tymczasowo aresztowany. Poczekajmy na prawomocne zakończenie tych spraw.
 
O czym tu w ogóle gadać?

Z całego kraju dobiegają na forum głosy, z których wynika, że najważniejszym kryterium jakości pracy IC stała się obecnie ilość wszczynanych postepowań dyscyplinarnych i wykrytych afer. Nikt wychodząc do pracy nie jest pewny dnia, ani godziny. Na kogo wypadnie, na tego bęc! Pokażcie mi celnika, a my znajdziemy paragraf? Toż to mobbing i terror urzędowy w czystym wydaniu. Co na to związki zawodowe? Co na to v-ce przewodniczący FZZSC?
 
Temat taki założyłem już jakiś czas temu:
http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=768
Szkoda, że nikt na Zjeździe tego nie poruszał. Może dlatego, że temat w skali kraju wcale tak nie wygląda.

U nas w Izbie po słynnym oświadczeniu Dyrektora na naradzie kadry kierowniczej, kiedy to powrócił z odprawy kadry kierowniczej w MF we wrześniu były faktycznie symptomy rozpoczynającego się "POLOWANIA NA CZAROWNICE".
W rzeczy samej mieliśmy po tej odprawie kilka incydentów ze strony pracodawcy, które tylko, w być może subiektywnej ocenie wielu, mogły pogarszać jakość wykonywanej pracy przez funkcjonariuszy. Interweniowaliśmy w tej sprawie i sprawa ta już przeszła chyba do lamusa. Oczywiście nie oznacza to, że nie będzie żadnych postępowań dyscyplinarnych, to chyba jasne.

W tych przypadkach mamy jednak do czynienia z działaniami organów ścigania.
Czy "zakręcona" pisząc to w tym temacie, chce mnie może jednak uświadomić, że dyrekcja miała na to jakicś wpływ?
 
Dzisiaj do izby wpłynęło pismo z prokuratury informujące o postawionych zarzutach.
Ponieważ wypełniają one przesłanki Art. 23. 1. ustawy o SC Dyrekcja musi zawiesić wszystkich w czynnościach służbowych.

Art.23.1. Funkcjonariusza celnego zawiesza się w pełnieniu obowiązków służbowych na czas nie dłuższy niż 3 miesiące, w razie wszczęcia przeciwko niemu postępowania karnego w sprawie o przestępstwo popełnione umyślnie, ścigane z oskarżenia publicznego.
 
jezeli sa zarzuty to zwalnia sie a jak jest prowadzone postępowanie to zawiesza sie - ala jak sądze prokurator już napisze akt oskarżenia to Izba zwolnii
 
Back
Do góry