• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

KOMISJA SPRAWIEDLIWOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA (SPC)
godz. 15:30
sala 307/bud. B

Rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Finansów i Prokuratora Generalnego na dezyderat nr 6 w sprawie przewlekłości postępowań przygotowawczych prowadzonych przeciwko funkcjonariuszom służby celnej.


dzisiaj tj.23 marca 2011 r.
 
Celnicy brali, bo kierownicy zmian im na to pozwalali. Sami mieli z tego korzysć, prokuratura nie odkryla nic nowego, tak się dzieje od lat. Na granicy są dwa wyścia albo nosisz kierownikowi albo jesteś na marginesie zawodowym.Popatrzcie na grupę lubaczowską, rabuje od lat i nikt jej krzywdy JESZCZE nie zrobił.
 
Celnicy brali, bo kierownicy zmian im na to pozwalali. Sami mieli z tego korzysć, prokuratura nie odkryla nic nowego, tak się dzieje od lat. Na granicy są dwa wyścia albo nosisz kierownikowi albo jesteś na marginesie zawodowym.Popatrzcie na grupę lubaczowską, rabuje od lat i nikt jej krzywdy JESZCZE nie zrobił.

Kolego KMICIC proszę zrozumieć kierowników zmian, przecież oni też mają tyko dwa wyjścia, podobnie zresztą jak kierownicy oddziałów, NUC i DIC, to co zdobędzie szeregowy celny musi być przekazane (droga słuzbową) w odpowiednich proporcjach wyżej, tylko w razie czego winnym jest zawsze ten pierwszy. W polskim cle nic się nie dzieje bez zgody i akceptacji przełożonych.
 
Że biorą jak dają - niech sobie biorą, nic przeciw temu nie mam, ja nie daje i nie mam za to żadnych kłopotów po polskiej stronie granicy, znacznie gorzej jest po ukraińskiej - tam po prostu wymagają żeby dał i utrudniają przejazd jak nie dajesz...
 
Podobno Sąd z Krosna zwrócił akt oskarżenia do prokuratury w Przemyślu.
Ktoś coś wie?

Oczywiście wie Forrest !
Dawno mnie tutaj nie było i niestety wiem, że "Umieramy na stojąco - po kolei".
Sprawy jeszcze nie zwrócono, choć Sędzia raczej tak zrobi - zna na pewno sprawe naszego kolegi, który był także sądzony w Krośnie i który w tej samej sprawie i "grupie" został ponownie uniewinniony.
Odpowiedź uzyskamy już wkrótce.

Nagle może się okazać,ze po prawie 4 latach nie bedzie jeszcze (znowu) aktu oskarżenia
- Panie Prokuratorze, czekam na ten moment - zostaje juz tylko modlitwa !
- Pamiętajcie od padliny wszyscy sie odwracają a od was czuć już stęchlizną.
- Jak pisałem kilka lat temu "Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy".

Info:
Sprawa Tax Free - ostatnio tj.w tamtym tygodniu skazano naszych kolegów na głupkowate kary (byle by tylko nie uniewinnić) niestety Jego Wielmożność Sędzia zapomniał, że 8 lat temu wsadzał niektórych z nich na 3-4 m-czne "tiurmy", więc nie wolno mu było teraz osądzac w tej samej sprawie - kwestia czy nasi koledzy, których o tym poinformowałem - zareagują !?

Sprawa innych 3 kolegów, którzy wcześniej zostali uniewinnieni a Sąd Kasacyjny (czyt:Najwyższy) wrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.
I co?
Znowu zostali uniewinnieni przez Sąd Okręgowych !
I co ?
Prokurator wzniósł o wydanie uzasadnienia i znowu będzie sie odwoływał i tak do końca ich (celników) lub jej (prokuratorki) życia !
Prokurator za to nie płaci!
Oni płacą za to swoje pieniądze, swoim życiem i życiem swoich rodzin !

Sprawa 18 f-szy z o/c Przemysl i Mobilnych - juz wkrótce (do 2 tygodni) i najprawdopodobniej wyroki "śmierci" (skazania z zawieszeniem) - inne nie będa - orzeka ten sam Sędzia co w sprawie w/w skazanych za TAX Free.

A nasza sprawa 63 banitów - czekamy na Sąd i na to co sami zrobimy.
Koledzy i koleżanki z tej "grupy" - ruszcie wreszcie d...y i zacznijcie sie tym interesować !

Aha.
Przyłączamy sie do do Stowarzyszenia Celników, którzy zostali zwolnieni i aresztowani.
Info dla tych pierwszych - pilnie sie ze mną skontaktujcie - osobiście!
Czekam na zgłoszenia.

Prosze rozesłać (rozpowiedzieć) tą informacje wszystkim zainteresowanym!!!

Pozdro
Forrest Gump
 
Ostatnia edycja:
Forrest, szanuje Wasze problemy i pilotuje wiekszość z nich ale interesuje mnie taki mały , podobny zupełnie do nikogo pan,SOSNA szukam stroników do potwierdzenia pewnej tezy.To, że brał i przymykał oko na małych pajacyków to wiem, ale, interesuje mnie kto go krył,bo to jest miejsce z którego można zacząć przewracać maszt na którego szycie jest napis ,- IC Przemyśl-Andrzej wyglądałeś jak naczelnik, mówiłeś jak naczelnik, ale ci Twoi koledzy............nie powinni mieć nic wspólnego z naczelnikiem!
 
Słyszałem coś o tym, ale z "drugich ust". Oczywiście nie mam dla niego żadnego szacunku a o kolegach Naczelnika to sobie porozmawiamy.

Pozdro
Forrest
 
KOMISJA SPRAWIEDLIWOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA (SPC)
godz. 15:30
sala 307/bud. B

Rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Finansów i Prokuratora Generalnego na dezyderat nr 6 w sprawie przewlekłości postępowań przygotowawczych prowadzonych przeciwko funkcjonariuszom służby celnej.


dzisiaj tj.23 marca 2011 r.

Jest już stenogram z pierwszego dnia - pos.270 http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/Main6?OpenForm&SPC
 
DGP informował niedawno o wyroku NSA w sprawie funkcjonariusza, który został zwolniony z chwilą upływu 12 miesięcy zawieszenia.

Ostatnio zapadł też wyrok WSA, który oddalił skargę funkcjonariusza dot. stwierdzenia nieważności decyzji z powodu rażącego naruszenia prawa. Funkcjonariusz złożył wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji, gdyż nie było szczególnych okoliczności do przedłużenia zawieszenia powyżej 3 miesięcy.

konstatacja obu wyroków jest taka, że gdyby funkcjonariusze składali wnioski o ponowne rozpatrzenie sytuacja wyglądałaby inaczej.

Jak zostałem poinformowany NSA zawężył zagadnienie i ograniczył się wyłącznie do stwierdzenia, że DIC mógł zwolnić o ile trwał okres zawieszenia i upłynęło 12 miesięcy. Nie uwzględniał innych podnoszonych kwestii.

Niedawno Komisja SiPCZ obiecała zmianę tego prawa. Nim jednak do tego dojdzie, o ile w ogóle dojdzie, wiele spraw jest w toku, jak również wiele może być wciąż wszczynanych.

Dlatego informuję wszystkich zainteresowanych, że podejmiemy starania, aby przy kolejnych tego typu sprawach w WSA i NSA przełamać tę linię orzeczniczą.



Drugą sprawą, z którą zwracam się do wszystkich funkcjonariuszy i byłych funkcjonariuszy potraktowanych w sposób niewłaściwy i z możliwym nadużyciem władzy przez organy ścigania jest propozycja złożenia zawiadomienia na działania niektórych prokuratorów do Prokuratora Generalnego.
Otrzymałem dotąd już kilka informacji o działaniach prokuratorów, które nie tylko zdaniem funkcjonariuszy, ale nawet zdaniem adwokatów prowadzących sprawy nadają się na złożenie zawiadomienia. Adwokaci tego nie zrobią, ale Związek Zawodowy ma taki obowiązek. Aby to jednak uczynić potrzebne są dowody i świadkowie.
Dlatego osoby zainteresowane takim konkretnym działaniem proszę o zgłoszenia na mojego maila lub telefonicznie.

Uważam, że tylko w ten sposób, tzn. zbierając sprawy z całej Polski i składając zawiadomienie możemy załatwić tę sprawę tak jak należy i przerwać wreszcie to co się wciąż dzieje, ale i wrócić do tego co miało już miejsce.

ZZ Celnicy PL doprowadził już w tej sprawie do posiedzenia Komisji SiPCZ w 2008 roku, zainteresowaliśmy sprawą Fundacje, odbyło się spotkanie w MSWiA i doprowadziliśmy do spotkania z Ministrem Sprawiedliwości, prowadziliśmy liczną korespondencję z Prokuraturami różnych szczebli, z innymi organami. Działania te nie przyniosły jednak zamierzonego efektu, gdyż funkcjonariusze są wciąż zwalniani w świetle prawa.

Do działania zapraszam oczywiście także byłych funkcjonariuszy, już zwolnionych, nie tylko tych, którzy są na zawieszeniu czy mają sprawy w toku o zwolnienie.
 
dzieki slawku!!!!

czy jest ktos inny dla celnikow i bylych celnikow polskich tak duzo zrobil ...i robi???

celnicy i byli celnicy!!!!
ZADEKLARUJCIE SIE

razem mozemy osiagnac jeszcze wiecej!!!

tylko jeden duzy zwiazek celnikow polskich!!!!
 
Na sprawiedliwość czeka się długo -ale ten artykuł jest dowodem jak upadla się ludzi przez pomówienia i nikt nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności.

Pozdrawiam byłych i obecnych colli najjaśniejszej rp w ten piękny czas zmartwychwstania.
Mc.
 
W Przemyskim sądzie zapadł wyrok w I instancji - uniewinniajacy następną grupę celników. Wszyscy celni zostali uniewinnieni.
 
Back
Do góry