• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna propozycja podwyżek w 2010r. zaproponowana przez MF

To wiemy ale ... ZZ miały walczyć o " 5-10-15 ", czyli naprawę zaniedbań w awansach na stanowiskach jeszcze przed przed wartościowaniem, dzięki temu dzisiejszy kc bez awansu przez 10 lat będzie st. specjalistą a skc - mł.ekspertem.
Dziwi mnie brak przebiegu rozmów, stanowisk stron i przybliżenia sytuacji. Wszyscy opieramy się na plotkach i domysłach.
Sławek powinien zdać szczegółową relacje ze spotkania.
A co ci po tej relacji, czy coś zmieni, będziemy w tym samym miejscu , wartościowanie w formie zadysponowanej przez MF jest pewne tak jak wizy do USA. Frustratom życzę owocnych wpisów z wylewaniem żółci ,,5-10-15" ,,2-5-10-15-20" ,,jeden z dziesięciu" ,,6 z 49" ,,1000 pytań".
Twarzowy a może sam zawalczysz i nie będziesz zdziwiony , będziesz znał biegi i przedbiegi rozmów, a nie tylko oglądanie się na innych. Pan Siwy na pewno prześle ci umyślnego i odtworzysz sytuację za pośrednictwem dysku blu-ray, a może podeśle jakiś stenogram .... słyszałem, że z kancelarii sejmu ZZ wynajęły na czas spotkań z SSC armię stenotypistek.
 
Aduanero - zdrowy Ty jesteś ?

Śmiem twierdzić, że Twoja ukryta sugestia w sprawie zdrowia (chyba nie fizycznego) Aduanero, tylko potwierdza Twoją totalną nieznajomość tematu. Sprawiasz wrażenie człowieka absolutnie nie znającego kilkuletnich wydarzeń w naszej Służbie. Jesteś więc albo "świerzynką" w cle, albo przywróconym po paru latach, albo prowokatorem, albo (co najgorsze) osobą do tej pory zupełnie nie zainteresowaną wydarzeniami w "zawodzie". Zwróć uwagę, iż próbuję wymieniać w miarę obiektywne przyczyny Twojej niewiedzy, nie starając się Ciebie wyśmiać lub Ci ubliżyć. Zastanów się i nie próbuj udowadniać, że jednak jesteś z ... kosmosu!
 
Zamiast mnie obrażać odnieś się do tematu rozmowy. W cle jestem na tyle długo aby domagać się od przedstawicieli ZZ bieżących informacji na temat rozmów i negocjacji z SSC. Inaczej zostaniemy wszyscy ZNOWU postawieni przed faktem dokonanym ... .
Na Sławka liczę i jemu ufam ale ta cisza jest niepokojąca. Za to bardzo dużo jego " adwokatów" tu się wypowiada CAŁKIEM NIEPOTRZEBNIE.
 
Witam.
W dniu 23.02. odbyło się spotkanie z Min. Kapicy.
Dotyczyło dodatków, równowazników, planów likwidacji izb, podwyżek na 2010, zmiany regulaminów nagród.
W kwestii dodatków, równoważników, restytucji, nadgodzin i innych składników poinformowano Pana Ministra o błędnych interpretacjach przepisów przez Dyrektorów. Toczyła się dyskusja i w jednej ze spraw MF przyznał nam rację podobnie jak wcześniej w sprawie restytucji dla wszystkich przywracanych do służby. To czy pójdą za tym jakieś działania ze strony MF niestety nie ustalono, choć oczywiście obietnice padły.
Proponuję w tym zakresie zgłaszać nam konkretne przykłady błędnych Waszym zdaniem interpretacji stosowanych przez Dyrektorów przy wypłacie wszelkich świadczeń czy ograniczeń praw np. w kwestii naliczania nadgodzin, czasu przygotowania do służby, wypłaty równowazników, ryczałtów etc.
Np. w sprawie restytucji dla osób powracających do służby przed dniem wejscia w życie nowej ustawy jest już wyrok sądu I instancji na korzyść funkcjonariusza. Sprawę podjęła Kancelaria Chmaj i Wspólnicy z Którą współpracujemy a sąd zasądził rownież zwrot kosztów zastępstwa procesowego.
W kwestii rozdziału środków na uposażenia nie ustalono żadnych zmian w propozycji MF. Resort nie widzi uzasadnienia dla wyrównywania zaległości awansowych na stanowiskach. W tej sprawie przedstawimy stanowisko.
Proszę przesyłajcie uwagi w tym zakresie, które uzgadniajcie u siebie w jednostkach , gdyż w przyszłym tygodniu wyślemy stanowisko Związku do Ministerstwa. Proszę o Wasze uwagi do propozycji MF lub też zaproponowanie nowego sposobu podziału z uwzgl. zaległości w awansach na stanowisku w terminie do wtorku 02 marca.
W kwestii nagród i zmian Regulaminów nagród sprawy zejdą do Dyrektorów izb. Pan Minister nakaże dyrektorom zmienić zasady przyznawania nagród tak aby nie miała charakteru regulaminowego jak dotychczas ale charakter uznaniowy.
Odnośnie planów likwidacji izb Pan Minister Kapica nie chciał odpowiadać wprost. Kluczył i twierdził, że nie trwają prace ale analizy. Przyznał, ze nie widzi uzasadnienia dla funkcjonowania niektórych izb odkąd powstały. Twierdził, że w niektórych izbach jest nadbudowa. Nie okreslił w których. Na koniec zapytany stwierdził, że nie zamierza zlikwidować izb do końca br. Tymczasem dzisiaj odebrałem informację, że od lipca nastąpi zmiana struktury. Wczoraj była wizyta w MF kilku dyrektorów i taka informacja po tej wizycie się pojawiła.
Ps. W razie głębszego zainteresowania danym tematem jestem do dyspozycji członków Związku pod mailem slawomir.siwy@celnicy.pl
Pozdrawiam
Sławomir Siwy - Przewodniczący ZZ Celnicy PL
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku ja w kwesti formalnej ...czy te podwyżki to miały by być z wyrównaniem od stycznia????
 
A jakie jest stanowisko Federacji ZZSC w kwestii wyrównania zaległości w awansach w stanowiskach?
 
"Resort nie widzi uzasadnienia dla wyrównywania zaległości awansowych na stanowiskach."
Brawo Panie Ministrze.
Mam obok siebie w pokoju kolegów kontrolerów z odpowiednio 13, 15 a nawet 17 lat służby, to bardzo dobrzy funkcjonariusze. Radzę dla dobra służby niech Pan zastanowi się nad takimi przypadkami, bo tą propozycją nie zachęca Pan do lepszej służby ani kontrolerów ani starszych.
 
"Resort nie widzi uzasadnienia dla wyrównywania zaległości awansowych na stanowiskach".
Panie Ministrze tak ma wyglądać motywowanie ludzi do pracy. Również znam funkcjonariuszy bez awansu w stanowisku ponad 10 lat, proszę mi wierzyć to są ludzie naprawdę znający się na swojej pracy, od kilku lat w ocenach okresowych mają zaznaczone "awansować w stanowisku", a sytuacja ta jest spowodowana nie brakiem wiedzy i doświadczenia a tylko i wyłącznie brakiem znajomości. Proszę mi powiedzieć jak Pan chce zmotywować takich ludzi do dalszej wydajnej pracy zamrażając im wynagrodzenie na niskim poziomie na wiele lat. Może skoro jest ku temu okazja spróbować to naprawić. Wydaje mi się, że nie jest to dla Pana wielkim wyzwaniem, wystarczy tylko zebrać potrzebne dane i tylko nie znacznie skorygować przedstawione przez MF tabelki dodając dodatkowo rubrykę o treści: "skutki awansów w stanowiskach w 2010 roku". Jestem skłonny nawet zasugerować aby część środków pozyskać rezygnując z awansów w stopniach we wrześniu 2010 roku, ponieważ wiadomo że za stopień są małe pieniądze a po drugie prędzej czy później awanse w stopniach należą się ustawowo.
Co Pan na to Panie Ministrze? Na pewno motywacji Panu nie brakuje, tylko trzeba jeszcze mieć chęci i zrobić to!
 
"Resort nie widzi uzasadnienia dla wyrównywania zaległości awansowych na stanowiskach".
Panie Ministrze tak ma wyglądać motywowanie ludzi do pracy. Również znam funkcjonariuszy bez awansu w stanowisku ponad 10 lat, proszę mi wierzyć to są ludzie naprawdę znający się na swojej pracy, od kilku lat w ocenach okresowych mają zaznaczone "awansować w stanowisku", a sytuacja ta jest spowodowana nie brakiem wiedzy i doświadczenia a tylko i wyłącznie brakiem znajomości. Proszę mi powiedzieć jak Pan chce zmotywować takich ludzi do dalszej wydajnej pracy zamrażając im wynagrodzenie na niskim poziomie na wiele lat. Może skoro jest ku temu okazja spróbować to naprawić. Wydaje mi się, że nie jest to dla Pana wielkim wyzwaniem, wystarczy tylko zebrać potrzebne dane i tylko nie znacznie skorygować przedstawione przez MF tabelki dodając dodatkowo rubrykę o treści: "skutki awansów w stanowiskach w 2010 roku". Jestem skłonny nawet zasugerować aby część środków pozyskać rezygnując z awansów w stopniach we wrześniu 2010 roku, ponieważ wiadomo że za stopień są małe pieniądze a po drugie prędzej czy później awanse w stopniach należą się ustawowo.
Co Pan na to Panie Ministrze? Na pewno motywacji Panu nie brakuje, tylko trzeba jeszcze mieć chęci i zrobić to!

Zgadzam się z Tobą w 100%.

Prawda jest taka, ze SSC ma to . . . wiadomo gdzie :D
Nie liczyłbym w tej kwestii na C U D. :(
 
Związek Zawodowy Celnicy PL

Nysa, dnia 28.02.2010


ZZ Celnicy PL – 26-1/2010
Pan
Grzegorz Smogorzewski
Dyrektor Departamentu Służby Celnej

Szanowny Panie Dyrektorze.

Związek Zawodowy – Celnicy PL prosi o przekazanie informacji niezbędnej dla celów zajęcia stanowiska dot. propozycji podziału środków na uposażenia w 2010 roku, którą w dniu 23.02.2010 zaprezentowano Związkom Zawodowym.

W rozliczeniu środków na wzrost uposażeń w 2010 roku, przekazanym Związkom Zawodowym przeprowadza się kalkulację od kwoty 64334 tys. zł

Prosimy o informację w następującym zakresie.

Dlaczego rozliczenie nie jest przeprowadzone od kwoty 142813 tys. zł tj. kwoty która wynika z zestawienia ustawy budżetowej na rok 2009 i 2010(o taką kwotę wzrasta fundusz płac).
Prosimy o przekazanie szczegółowego rozliczenia od kwoty 142813 tys. zł.

Jednocześnie zwracamy się z wnioskiem o podjęcie uzgodnień w zakresie wyrównania zaległości awansowych na stanowiskach oraz różnic w polityce awansowej na stanowiskach występujących pomiędzy izbami celnymi.



Zał 1 szt
Z poważaniem:


Przewodniczący
ZZ-Celnicy PL
/-/
Sławomir Siwy



 
Jeśli idzie o "wytyczne" co do wartościowania to proponuję wysłać e-mail do MF w W-wie.A co do bicia piany, odpowiem tak - onegdaj jak był apel o uczestnictwo w pikiecie pod Sejmem, nie wszyscy f.c. z W-wy mieli wówczas czas.Niektórzy przebywali na strategicznych zwolnieniach lekarskich, a teraz zadają "podstawowe pytania" !
Tupecik , prosto z Wiecha, nie ma co :D
 
Każdy ma prawo pytać o wszystko co chce tym bardziej, że przedmiot sprawy dotyczy nas wszystkich.
To forum zrodziło powstanie ZZ Celnicy.pl ale nie którzy chyba raczyli o tym zapomnieć.
 
:(

a ja mam pytanie co z tym wartoscowaniem stanowisk sie dzieje, przeciez ta propozycja co przedstawiło MF nijak sie nie ma do wartosciowania stanowiska ale wartosciuje odoby na nim pracujace. Przrciez to zupełnie sprzeczne z ideą tego zamierzenia, to jakas farsa!!!
Miało to polegac ze praujacy funkcjonariusze wykonujacy te same zadania maja tą sama podstawę i to byłoby całkiem logiczne, a wychodzi na to ze siedząc biurko w biurko beda mieli tysiac róznicy. Czy ktos sie zastanowił nad tym zanim te propozycje zostały przedstawione???????????
I tu jest pytanie przede wszstym do ZZ dlaczego sie na to godzicie, przeciez jesli ZZ to przyklepia, to bedze oznaczało ze działaja i przeciw ustawie i przeciw celnikom.
 
I moje kolejne pytanie
Dlaczego nikt nie zabiega o to zeby promowac w słuzbie ludzi z wykształceniem wyższym???? Czy po to konczyli studia zeby ich teraz karac nizszymi pensjami stopniami czy stanowiskami. Czy te 5 lat które poswiecili studiujac to strata czasu, czy to kara za to ze nie przyszli sie do cła zaraz po maturze, bo Ci co tak zrobili maja juz dzis wyzsze pensje staz i stopnie.
 
Ostatnia edycja:
do ares

kolego ... nie bądź naiwny , rozumiem Twoją frustrację z tytułu zmarnowanych 5 lat ale miej pretensje tylko do siebie. Pokaż mi stanowisko lub funkcję w naszej służbie która NAPRAWDĘ wymaga wykształcenia wyższego :D I o jakim prestiżu Ty mówisz :eek: ? Nawet w czasie protestu Nasza władza mówiła o nas "straż celna" itp.
P.S. A wracając do studiów - to mogłeś wybrać informatykę bo masz duuuże problemy z obsługą klawiatury ...
 
Back
Do góry