• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wspólny komunikat związków zawodowych

Przewodniczący nie wypowiedział ani jednego słowa na Komisji i Pokomisji Sejmowej(około 2godz.30min) ani też na spotkaniu z SSC(około 3 godz)
Wiceprzewodniczący - jedna krótka wypowiedź na Podkomisji Sejmowej, a na spotkaniu z SSC ani jednego słowa przez około 3 godziny.

BEZ KOMENTARZA.
 
Za protest karę poniosą przełożeni

Konsekwencje styczniowego protestu celników poniosą przełożeni funkcjonariuszy, którzy udzielali im urlopów.
Szef Służby Celnej Jacek Kapica spotkał się w piątek z przedstawicielami związków zawodowych Służby Celnej. Zapowiedział na nim, że nie będzie wyciągał konsekwencji wobec funkcjonariuszy, którzy wzięli udział w proteście. Odpowiedzialność za tę sytuację poniosą natomiast przełożeni funkcjonariuszy, którzy udzielali im urlopów na żądanie. Wiceminister finansów nie potrafił jednak wskazać przepisów, na podstawie których kadra kierownicza miałaby być ukarana.

Spotkanie miało być poświęcone finansowaniu podwyżek w administracji celnej. Jednak wiceminister Jacek Kapica wyjaśnił, że nie może prowadzić rozmów na ten temat, bo nie posiada stosownej wiedzy w tym zakresie.
Związki zawodowe celników obawiają się, że nawet zapewnienia rządu dotyczące podwyżki o 500 zł na etat nie zostaną spełnione. Ponadto szef Służby Celnej poinformował, że na razie nie ma pieniędzy na wypłatę celnikom zaległych wynagrodzeń za nadgodziny z 2007 roku.

GAZETA PRAWNA _ Ewa Matyszewska
Czyżby pretekst do wymiany kadry kierowniczej?
SSC mówił o wyciąganiu wniosków wobec takich przełożonych, ale akurat takich przełożonych chciałby chronić związek zawodowy - będziemy to robić jednak tylko wobec członków Związku.
Generalnie nasz Związek obejmie ochroną i poradą prawną wyłącznie członków Związku.
 
koledzy, widzę, że chyba troszkę zapędziliście się w chęci zmiany kadry. jak czytam wypowiedzi niektórych to odnosze przykre wrazenie ze zapomnielisice jak miesiąc temu kierownicy NAJNIżSZYCH SZCZEBLI byli arzem z nami ( NIE WSZYSCY! ). powiem wiecej , oni tak samo, albo bardziej jeszcze ryzykowali wypowiadajac sie tutaj i popierajac nas. dlaczego wiec teraz oni maja ponosic konsekwencje? wogóle ktokolwioek dlaczego ma ponosić konsekwencje???!!! nasz Boże się pożal szef musi nauczyc sie poza zasadą funkcjonowania SC, również kodeksu pracy! KAżDY MA PRAWO DO 4 DNI W ROKU NA żąDANIE!
a czy ja protestuje, chlam wódę, czy ide na lewiznę, to już tylko moja sprawa !
p.s. oczywiscie Tusk juz mysli jak uwalić wolne n/z, bo temat zwolnien lekarskich jak czytałem wczoraj zdążył już opatentować. swoja drogą poroniony pomysł, w końcu jakoś szlachta musi pospólstwo za mordę trzymać ... :evil:
 
piesszarik1323 napisał:
p.s. oczywiscie Tusk juz mysli jak uwalić wolne n/z, bo temat zwolnien lekarskich jak czytałem wczoraj zdążył już opatentować.

Mozna cos blizej na temat tego "patentu" bo ostatnio raczej slabo sledze temat .
 
koledzy, widzę, że chyba troszkę zapędziliście się w chęci zmiany kadry.
Nikt się nie zapędził, gdyż to jest tylko cytat z GP, na podstawie tego co SSC mówił na spotkaniu w dniu 22.02.
Jak pisałem mówił o wyciąganiu wniosków wobec kadry, która nie reagowała w należyty sposób.
To dobry pretekst na zmianę kady, bo jak mniemam szefowi nie chodzi o post. karne. Pisałem też, że Związek akurat takich kierowników/cżłonków związku będzie bronił, bo na pewno nie oni są winni paraliżu SC. I nie mam na myśli wieloletnich zaniedbań, pozoracji działań i przymykania oka na to co się dzieje w SC przez liczną obecną, ale i często byłą kadrę. Nie chcę wskazywać na te sytuacje jako WINNEGO(główny powód) paraliżu SC. Chodzi mi o jeszcze coś innego, o czym nie będę pisał z wiadomych względów. Ta informacja, podana w taki sposób, jest wystarczająca dla tych kierowników/członków związku z całej Polski, którzy czują się zagrożeni.
 
Back
Do góry