• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Szkoda gadać....

Drodzy Funkcjonariusze, przydupasy,wazeliniarze, podper....cze, plemniki i jajniki, urzędasy i fizole, PROSZĘ WAS NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ:) i oczywiście ten zajebi...ty gest ;)

GÓWNO ZOSTAŁO RUSZONE I ŚMIERDZI NA CAŁEGO:D
 
Cichutko stanowione jest prawo dotycace nas-i tak z dniem 15 czerwca wchodzi w życie Rozporzadzenie MF z 13 maja 2010 w sprawie sposobu naliczania i wypłacania agrody jubileuszowej funkcjonariuszom celnym ,od 1-07-2010 wchodzi nowa instrukcja nadania kodu identyfikacyjnego oraz rejestracji osób i podmiotów gospodarczych w ,,PDR" -dostep do celiny, ecs ics oraz intrastat,takze wchodzą nowe przepisy likwidujące stały nadzór podatkowy ,który będzie utrzymany tylko dla wyrobów spirytusowych-przyczyną takiego stanu rzeczy jest ....... brak celników! Tak jak mówiłem ,szczurzą metodą ,wprowadzane są rozporzadzenia niekoniecznie korzystne dla celników -przy bierności zainteresowanych i milczeniu większości związków pogrążamy się w ,powiedzmy błoto,oczekując co będzie.Za to po pracy ,odwaga nas zalewa i opinie się radykalizują ,Szkoda, że para idzie w gwizdek .Szkoda gadać.....
 
Tak na gorąco -Klich ,minister MON ,stwierdził ,że masowe odejścia do cywila ,z wględów finansowych/warunki przejścia na emeryturę .odprawy/ w ilości 3-5% stanu liczebnego armii liczącej 100 tys osób ,są do przyjęcia ,a nawet wskazane.Czyli od 3tys do 5tys . osób roczniemoże odejść na wcześniejsze emerytury i Państwo na to stać! Patrząc przez analogię , Służba celna liczy tak pi x drzwi około 14 tys funkcjonariuszy,jeżeli rocznie może bez szkody dla służby odejść 3-5 % stanu osobowego ,to jest 420-700 osób może odejść .Przy ostatnich ,nazwijmy to badaniach,stwierdzono ,że jest około 1000 funkcjonariuszy o stażu powyżej 30 lat pracy.Odliczając tych ,którzy chcą pozostać w służbie ,problem można rozwiązać w 1 rok,maksimum 2 lata.A te badania były jeszcze przed zatrzymaniami... Klich w swojej wypowiedzi stwierdził ,że nowe zasady przechodzenia na emeryturę będą dotyczyć osób ,które rozpoczną służbę po 1-01-2012 ,zatrudnieni wcześniej podlegają doychczasowym zasadom.Czy nie można zrobić podobnie w Służbie Celnej?Podobno naczelną zasadą demokracji jest równość wobec prawa . Więc DLACZEGO ?Szkoda gadać!
 
Na kanwie ogłoszonego konkursu na Dyrektora IC w Krakowie,B.Podlaskiej oraz Gdańsku juz widać na czym ma polegać <<reforma>> SC . W podanych warunkach konkursu ,ogranicza się możliwość udziału w nim do oficerów i generałów SC.Dla przypomnienia dwa fakty -kiedyś startować mogli wszyscy zatrudnieni w SC,oraz drugi fakt -przypomnę kontrowersje z nowymi stopniami ,w tym oficerskimi .Nic dodać ,nic ująć.Następną sprawą jest oficjalne stwierdzenie S.Siwego ,że 70 % z nas znajdzie sie w grupie "C" najgorzej wynagradzanej i z największą odpowiedzialnością .Także fakt zwiększenia kominów w poborach ,nie nastraja optymistycznie.Chyba dobrze mówi S .Siwy ,że rząd nie zrozumiał przyczyn protestu z stycznia - zamiast dosunąć krzesło do fortepianu ,na siłę pcha fortepian do krzesła !Atmosfera w pracy coraz gorsza ,tak że szkoda gadać !
 
Pathology, pathology, pathology, pathology, pathology,

Po dniach mokrych przyjdą te suche i gorące, a wtedy okaże się kogo na co stać - skorzystajmy z odpoczynku od tak depresyjnych i mobbingowych dni :D
 
Wszystkim pracującym 3-06-2010,w tym słuzbom zianowym ,zgodnie z prawem przysługuje wolny dzień lub ekwiwalent pieniężny.ma to być dokonane do końca czerwca. /Dziennik -Gazeta Prawna z 4-06-2010/Ciekawy jestem jak rozwiąże to nasza Izba? Szkoda gadać....
 
Wszystkim pracującym 3-06-2010,w tym słuzbom zianowym ,zgodnie z prawem przysługuje wolny dzień lub ekwiwalent pieniężny.ma to być dokonane do końca czerwca. /Dziennik -Gazeta Prawna z 4-06-2010/Ciekawy jestem jak rozwiąże to nasza Izba? Szkoda gadać....

genialnie fix, dzieki tobie zorientowalismy sie, ze paskudne kadry nas oszukuja, tylko dlaczego fix tak pozno zareagowales? nizej dni wolne od poczatku 2010 http://kalendarzswieta.blox.pl/2009/04/DNI-WOLNE-OD-PRACY-2010.html
 
No cóż ,Jolakak ,niczemu nie jesteś winny,po prostu taki się urodziłeś...

potwierdziłeś po raz kolejny, że jesteś jedynie internetowym trolem, który nie ma nic mądrego do powiedzenia , pisze po to, żeby pisaniem komuś dopieć , a jak uda mu sie byc niegrzecznym to ma radoche
 
potwierdziłeś po raz kolejny, że jesteś jedynie internetowym trolem, który nie ma nic mądrego do powiedzenia , pisze po to, żeby pisaniem komuś dopieć , a jak uda mu sie byc niegrzecznym to ma radoche[
Żal mi ciebie ,nie zamierzam wdawać się w pyskówki ,szczególnie z tobą .To twoja ocena i twój problem . Prześledziłem twoje wpisy i niestety ,wynik jest jaki jest .Silisz się na recenzenta i krytyka innych ,a sam nie wnosisz nic do dyskusji .Łatwo kogoś ośmieszać i recenzować wypowiedzi.A co sam wnioosłeś do dyskusji ? Twoje wypowiedzi mają niestety jeden skutek -jeżeli jest osoba ,która chce coś powiedzieć w swoim imieniu, boi się, by nie być poddana takiej natrętnej krytyce . Może o to chodzi ? Wyzywanie od troli i poddawanie treści wypowiedzi wątpliwościom ,nie wnosi niczego do dyskusji. Nie wiem czy zauważyłeś, ale zawsze staram się podać żródło informacji? Więc dopiekasz nie mnie ,ale redaktorom np. Dziennika -Gazety Prawnej lub urzednikom MF.Wreszcie na koniec - jeżeli tak ciebie drażni forma moich wypowiedzi -Po co to czytasz ?! Więc rada -Post - fix - to nie czytam .omiń ten wpis lub temat !Chyba ,że jesteś masochistą , no to wtedy szkoda gadać!
 
Jak informuje Dziennik-Gazeta Prawna ,w naszej Izbie w Przemyślu ma odbyć się dzień "otwartych drzwi".W budynku przy Sieleckiej każdy będzie mógł zapoznać się z profilem pracy Izby i uzyskać stosowne informacje.Pytanie czy prawdziwe i czy wszystkie? Czy też jak to bywało -że każdy może zostać kierownikiem i zarabiać po 6000pln? Albo wspaniałej ,koleżeńskiej atmosferze i pomocy Izby dla funkcjonariuszy ?Ciekawe co będzie ? Prawda ,czy propaganda ? szkoda gadać!
 
Gazeta Wyborcza na str 28 z wydania piątkowego z 11-06-2010 publikuje ciekawy artykuł "Jestesmy gotowi na biedaemerytury " z którego wynika że mężczyzni mogą liczyć na emerytury w wys .40% ostatnich poborów,a kobiety mają gorzej, bo tylko na 30% ostatnich poborów.Według GW nikt nie będzie w stanie przeżyć bez pomocy społecznej na emeryturze. A tym czasem już trwaja ustawki w O/C ,by nikt niepożądany nie dostał funkcji np. dyspozytora i wyższego zaszeregowania ,zmienia się zakresy obowiązków ,by tylko BMW mieli dobrze -wszystko już prawie gotowe do wartościowania wg założeń SSC. Jak zwykle są kozły ofiarne - a że stare, to milczą i czekają końca przygody z tzw .cłem .Jest ich coraz mniej .Ciekawe ,kto po nich ? Szkda gadać!
 
Czy mamy już złamany kręgosłup? Czy jest to cisza przed burzą ? Nie wiem ! Jednak przypadkowo wpadł mi utwór J.Tuwima pt."Litania" i jakoś dziwnie wydaje mi się, że był pisany jak dla celników.Oto on:
Modlę się Boże, żarliwie
Modlę się Boże serdecznie
Za krzywdę upokorzonych
Za drżenie oczekujacych,
Za wieczny niepowrót zmarłych,
Za konajacych bezsilność,
Za smutek niezrozumianych,
Za beznadziejnie proszacych,
Za obrazonych,wyśmianych,
Za głupich ,złych, i maluczkich
Za tych co biegną zdyszani
Do najbliższego doktora,
Za tych, co z miasta wracają
Z bijacym sercem do domu,
Za potrąconych grubiańsko,
Za wygwizdanych w teatrze,
Za nudnych,brzydkich,niezdarnych,
Za słabych ,bitych,gnębionych
Za tych co usnąć nie mogą
Za tych co śmierci się boją,
Za czekających w aptekach
I za spóznionych na pociąg,
-Za wszystkich mieszkańców świata
Za ich kłopoty i frasunki
Troski,przykrości ,zmartwienia,
Za niepokoje i bóle
Tęsknoty i niepowodzenia
Za każde drgnienie najmniejsze
Co nie jest szczęściem,radością,
Która niech ludziom tym wiecznie
Przyświeca jeno życzliwie-
Modlę się ,Boże,serdecznie
Modlę się ,Boże ,żarliwie!

Ponieważ jest już pozamiatane,wszystko porozdawane i teraz czekamy tylko na przedstawienie i papier ,ponieważ już naprawdę szkoda gadać,niech cytat z Potopu zamknie ten wątek-" Kończ Waść,wstydu oszczędż!"
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry