• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie w MF w dniu 26.02.2024 r.

Notatka ze spotkania z Ministrem Finansów w dniu 26.02.24 r.​



W dniu 26.02.24 r. odbyło się spotkanie w sprawie podziału środków z modernizacji. W spotkaniu uczestniczył Szef KAS, Dyrektorzy Departamentów w MF oraz związki zawodowe

Związki zawodowe odnosząc się do propozycji MF zaproponowały następujący podział:

ZZ Celnicy PL – wskazał na brak danych z tego jak w poszczególnych izbach rozkładają się mnożniki w KSC i wśród FSCS na wszystkich stanowiskach pod kątem tego jaki procent jest poniżej minimalnych mnożników lub brakuje im niewiele oraz wskazaliśmy na konieczność uwzględnienia doświadczenia.

Związkowa Alternatywa 25% po równo 70% na równanie do siatki płac i 5% DIAS

NSZZ Solidarność 70% po równo i 25% na równanie do siatki płac oraz 5% dla DIAS

ZZPEA 20 lub 25% po równo 70 lub 65% na równanie do siatki płac i 5% DIAS

ZZ MF poprze propozycję większości

NSZZ Solidarność w MF – brak stanowiska

Federacja ZZSC – aplikantów nie powinna obejmować modernizacja na ten rok

80% po równo i 20% do minimalnych mnożników

FZZPS - brak danych a prosimy o nie od grudnia.

70% po równo 25% do siatki płac i 5% DIAS

CELKAS – bez danych trudno ocenić. 70% po równo, 25% i 5%,

ZZ Skarbowców 80% równo 20% siatka płac

OZZKAS – 30% po równo 65% do mnożnika 5% dla DIAS

Zrzeszenie ZZSC RP – brak danych i trudno jest się odnieść, ale na ten moment

przeciwni są, aby dawać DIAS i proponują 80% po równo i 20% równanie do siatki płac.



Ministerstwo Finansów zaproponowało następujący podział:

Dalsze informacje w załączonym pliku.
 

Attachments

  • notatka spotkanie w MF2.pdf
    101,1 KB · Wyświetleń: 3 673
Ostatnia edycja:
Ta siatka, z tego co wiem, nigdy nie została zatwierdzona i była tylko propozycją, zresztą oprotestowaną przez ZZ.
Ważne jest co zostanie dołączone do porozumienia. Nowy SKAS może zatwierdzić nową siatkę albo stworzyć całkiem nową.
Zgodnie z tą siatką obecnie na starszym specjaliście nie mam min. mnożnika młodszego specjalisty. Po tej i po kolejnej modernizacji dobije do min.specjalisty. 😉. Abym osiągnął minimum na starszym to muszę wyglądać nowego planu modernizacji na lata 2026-2029 o ile będzie?
 
skoro siatka wynagrodzeń ma być traktowana poważnie i rzeczywiscie do niej zmierzamy to priorytetem powinno być podniesienie wynagrodzeń do minimum tj, minimalnych mnożników. Jakie są argumenty przeciwko?
 
Ostatnia edycja:
nie ma pieniędzy na modernizację? to o czym rozmawiamy? Jesli ktos na starszym specjaliscie nie ma mnoznika młodszego to jest jakis absurd .
 
Ostatnia edycja:
Jesteśmy za realizacja jak największego % na siatkę płac. OC graniczny, wielu przykładowo starszych specjalistów nie ma mnożnika minimalnego młodszego specjalisty wg starszej siatki plac.
 
Ostatnia edycja:
„Federacja ZZSC – aplikantów nie powinna obejmować modernizacja na ten rok” - stare, łase na kasę dziady. Szkoda słów na tak chciwych ludzi. Jak zwykle byleby tylko swoim jak najwięcej dać i samemu jak najwięcej zawinąć.
Prócz tego to jeszcze typowe psy ogrodnika "ja nie miałem to i ty nie będziesz mieć"
 
A co z siatką stanowisk?? Kiedy jakieś dążenie do realizacji jej??
Jak popatrzysz na siatkę stanowisk to zobaczysz ze nieważne gdzie będziesz to i tak będziesz miał właściwe stanowisko, tylko w komórkach analizy kryminalnej i analizy ryzyka minimalne stanowiska to odpowiednio ekspert i mł. ekspert, przypuszczam że nabory w tych komórkach w których stanowiska minimalne są od st. specjalistów też są już na takie stanowiska
 
Jesteśmy za realizacja jak największego % na siatkę płac. OC graniczny, wielu przykładowo starszych specjalistów nie ma mnożnika minimalnego młodszego specjalisty wg siatki plac.
Uważam że 100% powinno się przekazać na osiąganie minimalnych mnożników a jeśli coś zostanie to po równo wszystkim! I najlepiej żadnej puli dla DUC-S bo to dokarmianie tłustych kotów. I nie piszcie żeby przeznaczać forsę na wyrównywanie zaległości awansowych bo pieniądze z modernizacji były przeznaczone na poprawę warunków płacowych w DUC-S a nie wyrównywanie wieloletnich niesprawiedliwości
 
Uważam że 100% powinno się przekazać na osiąganie minimalnych mnożników a jeśli coś zostanie to po równo wszystkim! I najlepiej żadnej puli dla DUC-S bo to dokarmianie tłustych kotów. I nie piszcie żeby przeznaczać forsę na wyrównywanie zaległości awansowych bo pieniądze z modernizacji były przeznaczone na poprawę warunków płacowych w DUC-S a nie wyrównywanie wieloletnich niesprawiedliwości
Popieram w 100% co do propozycji MF to jest lepsza nisz związkowa! Podstawą działalności ZZ powinno być działalnie na rzecz najmniej zarabiających i w najcięższej sytuacji!. Jednak widzę, że u nas ta idea jest chyba zatracona!
 
Wszystkim po równo to znaczy tym co mają dużo jeszcze więcej a tym co mają mało mniej! To jest to właśnie wasze wszystkim po równo(taka swoista sprawiedliwość)! Nie ośmieszajcie się i nie róbcie z ludzi idiotów!
 
Proszę robić tak by każdy pracownik w końcu zarabiał przynajmniej minimum określone w siatce płac! Jeśli to będzie wymagało 100% to proszę przeznaczyć na to 100 procent!
 
NSZZ Solidarność 70% po równo i 25% na równanie do siatki płac oraz 5% dla DIAS.

Naprawdę 70 % po równo? To ma być ta słynna Solidarność? Fajnie się solidaryzujecie tą propozycją zwłaszcza z najmniej zarabiającymi!
 
Podzielą jak będą chcieli i po co te krzyki. Drobna uwaga.... różnica w uposażenia to nie tylko mnożnik za stanowisko. Jest mnożnik za stopień i dwa mnożniki za dwa stażowe. I jak znam życie Ci co mają wysokie mnożniki tak na prawdę to Wam się nie pochwalą, żebyście mord nie darli. Słyszycie co chcecie. Wiecie ile Wam powiedzą.
 
Podzielą jak będą chcieli i po co te krzyki. Drobna uwaga.... różnica w uposażenia to nie tylko mnożnik za stanowisko. Jest mnożnik za stopień i dwa mnożniki za dwa stażowe. I jak znam życie Ci co mają wysokie mnożniki tak na prawdę to Wam się nie pochwalą, żebyście mord nie darli. Słyszycie co chcecie. Wiecie ile Wam powiedzą.
Mam nadzieję, że już niedługo zostaną wprowadzone przepisy z UE które nakażą ujawnienie zarobków. Może wtedy skończy się dyskryminacja płacowa!
 
NSZZ Solidarność 70% po równo i 25% na równanie do siatki płac oraz 5% dla DIAS.

Naprawdę 70 % po równo? To ma być ta słynna Solidarność? Fajnie się solidaryzujecie tą propozycją zwłaszcza z najmniej zarabiającymi!
A ja bym dał tak: 40% po równo, 55 % siatka płac, 5 % dyrektor (bo SKAS nie zgadza się na to aby dyrektorzy nie dysponowali pieniędzmi). Jedni trochę dodadzą, drudzy odejmą.
 
Apeluję do Związku Apeluję di Wszystkich do kogo to możlwe - POTRZEBNY NAM SŁUŻBIE CELNO - SKARBOWEJ RZECZNIK Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. KTÓRY / KTÓRA będzie Chronił Naszą Służbę. Nie może być tak wszyscy obwiniają NasząSłużbę za wszystko bo tak im wygodnie. Piszą bzdurne artykuły nie mając pojęcia i czyn piszą ludzie którzy nazywają sami siebie Dziennikarzami. Pisząc to co piszą przynosząWSTYD PRAWDZIWYM DZIENNIKORZOM. Wiem że nie ten temat ale też wierzę że poprzez mój wpis akurat na tym forum mój wpis będzie bardziej znany. Krytykujcie proszę poza jednym wyjątkiem i co proszę echo echo tele echo proszę nie udzielaj się..
 
Ostatnia edycja:
NSZZ Solidarność 70% po równo i 25% na równanie do siatki płac oraz 5% dla DIAS.

Naprawdę 70 % po równo? To ma być ta słynna Solidarność? Fajnie się solidaryzujecie tą propozycją zwłaszcza z najmniej zarabiającymi!
Ja proponuje 100 % na równanie. wtedy będzie uczciwie i może się uda osiągnąć minimum, a jakby się nie udało to jeszcze jest 2025 rok i też można dać 100 % na równanie i powinno być ok, i może jeszcze zostanie zwiększona kwota bazowa w przyszłym roku to ewentualnie też zwiększyć tylko tym co nie osiągnęli jeszcze minimum, a ci co juz mają minimum to żeby im nie podnosić wtedy szybciej się ,, dogoni ,, i wtedy będzie uczciwie, tylko mam jedno pytanie co ze specjalistami na granicy czy w referatach realizacji którzy mają zamrożone stanowiska i widełki ? i oni dostaną tylko minimum jak w zeszłym roku ? i wydaje mi się że związek reprezentuje wszystkich i podzieli tą kwotę po równo dla wszystkich i wtedy nie będzie problemu kto więcej kto mniej i przynajmniej doceni się wtedy funkcjonariuszy służących na granicy
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry