• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba w Jeleniej Górze

Winstrol

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Sierpień 2023
Posty
3
Punkty reakcji
1
Dzień dobry,

zwracam się z kilkoma pytaniami do Celników z Jeleniej Góry. Zastanawiam się nad wzięciem udziału w kolejnej rekrutacji i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy, tj. do jakiego działu/pionu można trafić w JG? Jak wyglada służba i jakich obowiązków można się spodziewać? Jak są wasze odczucia odnośnie służby i ogólnej atmosfery? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Spędziłem tam wspaniałe momenty swojego życia prywatnego i służbowego. Może jeszcze jest coś w rodzaju OC? Na pewno ds, i jakieś poboczki delegatury w Wałbrzychu lub Zgorzelcu, bo to się zmienialo. Tych co zostali w GM ("starych" których znam, polecam, reszta jest mi od 2005 roku nieznana). Aplikuj. Ja żałuję, ale na stare śmieci wrócił bym z wielką ochotą (jako emeryt raczej nie spróbuję).
 
Dzień dobry,

zwracam się z kilkoma pytaniami do Celników z Jeleniej Góry. Zastanawiam się nad wzięciem udziału w kolejnej rekrutacji i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy, tj. do jakiego działu/pionu można trafić w JG? Jak wyglada służba i jakich obowiązków można się spodziewać? Jak są wasze odczucia odnośnie służby i ogólnej atmosfery? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jest dochodzeniowo-śledczy, realizacja, kontrola celno-skarbowa rynku, kontrola celno-skarbowa i postępowanie podatkowe (widzę że w tych referatach są mundurowi i nie chodzi bynajmniej o ludzi przywracanych do służby na podst. wyroków) i tajniacy ale tam nie bierze się się ludzi z naboru, jak już przesłużysz jakiś czas to będzie mógł spróbować się tam przenieść.
 
Dzień dobry,
Zapraszam do złożenia aplikacji.
Mamy wolne etaty w komórce realizacji (dawniej Grupa Mobilna) oraz poszukujemy dochodzeniowców ( pożądane wykształcenie prawnicze lub ekonomiczne). Z czsem można rozmawiać o zmianie komórki.
 
Dzień dobry,
Zapraszam do złożenia aplikacji.
Mamy wolne etaty w komórce realizacji (dawniej Grupa Mobilna) oraz poszukujemy dochodzeniowców ( pożądane wykształcenie prawnicze lub ekonomiczne). Z czsem można rozmawiać o zmianie komórki.
Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się zapytać jak długo trwa proces rekrutacji? Obecnie jestem związany z moim pracodawcą umową do końca roku, a jako iż jesienią szykuje się gorący okres, nie chciałbym zostawiać kolegów w trudnej sytuacji.
 
Ok 1 miesiąca trwa postępowanie.
Następnie są badania przed komisją MSWiA - sprawni organizatorzy załatwiają wszystkie badania (20 lekarzy) w 1,5 miesiąca.
Datę przyjęcia do Służby ustalamy indywidualnie, jesteśmy w tym zakresie elastyczni
 
Ok 1 miesiąca trwa postępowanie.
Następnie są badania przed komisją MSWiA - sprawni organizatorzy załatwiają wszystkie badania (20 lekarzy) w 1,5 miesiąca.
Datę przyjęcia do Służby ustalamy indywidualnie, jesteśmy w tym zakresie elastyczni
Nasuwają mi się na myśl jeszcze dwa pytanie. Na początku tego roku przeszedłem badania przed komisją MSWiA w związku z rekrutacją do SG. Komisja uznała mnie za niezdolnego z uwagi na leczone nadciśnienie tętnicze. W związku z powyższym mam dwa pytania:
1. Czy nadciśnienie tętnicze stoi na przeszkodzie do służby w SCS? Rozporządzenie twierdzi, że nie ale chciałbym się upewnić.
2. Czy badania wykonane wcześniej w tym roku mogą być zaliczone na poczet komisji SCS? Czy wystarczy ponownie rozpatrzenie przez komisję badań wykonanych wcześniej?

Z góry dziękuję z odpowiedź
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry