• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Składanie wniosków...

schweps

Użytkownik
Dołączył
9 Kwiecień 2008
Posty
157
Punkty reakcji
0
Dyrektor
Izby Celnej
w

„W związku z wejściem w życie Ustawy o Służbie Celnej z dnia 27 sierpnia 2009r oraz zmianą stopni służbowych, zwracam się z wnioskiem o uwzględnienie doświadczenia zawodowego oraz okoliczności związanych z brakiem awansu w stopniu od........... do……… ustalenia, nowego stopnia przy ustaleniu stopnia na podst., art. 223. ustawy o SC”

Z całym szacunkiem do P. Sławka ale czegoś tu nie rozumiem i może ktoś mnie oświeci.
Dlaczego mam pisać to pismo do p. Dyrektora IC w sprawie braku awansu na stopniu jeśli nieodzownym sposobem otrzymania odpowiedniego stopnia było otrzymanie odpowiedniego awansu na stanowisku. Jeśli ktoś dostał awans na stopień Młodszego Dyspozytora Celnego na stanowisku Kontroler Celny rok lub dwa lata temu to jaki awans mu się należy wobec tego pisma??Może ktoś odpowie na pytanie dlaczego nie awansowano takich funkcjonariuszy na SKC od ponad 10-ciu lat???? Jeśli ktoś pracuje w tej Służbie Celnej ok. 10-15 lat to według poprzednich zasad awansowania powinien być SKC lub Inspektorem Celnym. Jeśli tych funkcjonariuszy przez lata olewano to i teraz nic nie da się już zrobić. Ustawa została podpisana a noweli jej już co do mianowań na odpowiednie stopnie już nie będzie więc po co ta szopka i mydlenie oczu przez wszelakie ZZ?? Większość działaczy związkowych nie będzie w korpusie podoficerskim lecz trochę wyżej. Zwala się całą winę na SSC a kto pozwolił na podzielenie stopnia Dyspozytora w świetle nowej Ustawy???Młodszy to podoficer a dyspozytor to już aspirantCzy według hierarchii wojskowej młodszy chorąży to podoficer czy chorąży???
Może ktoś odpowie na proste pytanie…Ilu Mł. Dyspozytorów na stanowisku KC jest w naszej służbie??Pewnie zbyt wielu by wcielić ich do grona Aspirantów. Niestety ja nie posiadam takiej wiedzy.
Czy funkcjonariusz z ponad 10-cio letnim stażem w Sł. Celnej z dużym doświadczeniem i nienaganną służbą zasługuje na bycie podoficerem??Wielu z nich ma wielkie doświadczenie nie tylko na granicy i odprawach ale jest także wśród nich wielu takich, którzy pracowali i na granicy zachodniej jak i wschodniej a także w UC wewnątrz kraju jak i zostali zesłani do SzNP. Czy przez takie działania zostali mniejszymi fachowcami??
Lepiej awansować w myśl nowej ustawy funkcjonariusza który po dwóch latach pracy w SC został kierownikiem zmiany lub PO na jeden lub dwa dni i teraz należy mu się mianowanie na Mł.Oficera?? To chyba lekka przesada.
Wracając do stanowisk kierowniczych to dlaczego nikt nie mówi o tym, że wg Ustawy należy im się stopień Mł. Oficera ale tylko na 2 lata bo po ich upływie nikt ich nie skieruje na kurs i egzamin a co za tym idzie zostaną zdegradowani wg zapotrzebowania.
Ta Ustawa to jeden wielki bubel który poparły ZZ a zwykłym funkcjonariuszom daje się kolejne obietnice. Tylko czy ktoś jeszcze w nie wierzy? Czy jest jeszcze tylu idiotów by jeszcze o tym marzyć??
Przepraszam za ostre słowa ale nic innego w obecnej sytuacji nie można powiedzieć.
Ja nie napiszę żadnego pisma do Dyrektora IC bo po co mam się ośmieszyć. Przede mną piękna ścieżka awansu do grona aspirantów która może zająć 8-10 lat według obietnic i jeśli zdam egzamin.Choć do emerytury mi jeszcze trochę zostało:)

Życzyć takim jak ja tylko powodzenia…
 
Dlaczego w sprawie mianowań na podstawie art.223 dot. służby cywilnej napisany jest wniosek o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich, a w sprawie funkcjonariuszy celnych już nie? Dlaczego........?
 
bo jak zawsze funkcjonariusze są ...... w d...ę. Poza tym widać, że te mianowanie i cała nagonka z tym związana, znowu ma pomóc "najlepszym".
 
Back
Do góry