• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SIEKIEREZADA czyli bałagan na MAXA

G

Guest

Gość
Kończy się rok, a zmęczenie i marazm przeszył nas Brać Celną do szpiku kości. Wydziały Izby zamiast współpracować ze sobą - podkładają sobie kłody WZR-WKP-WPA. WKP staje się matecznikiem mastodontów których Naczelny oddelegował na stałe poza zasięg swojego wzroku- czytaj byłych Naczelnych UC w Szczecinie i byłej Monarchini WZR obecnie WKP, która swoje włości oddała we władanie swojej wychowanicy Jasnowłosej Ginewrze. WPA traci głównego rozgrywającego- twardy był z niego Wój ale kompetentny i bezkompromisowy, czy da sobie radę z drugą wychowanicą byłej Monarchini WZR Zawistną Gryzeldą, która nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa Młodemu Księciu Akcyzy w grodzie Hrynia, uważaj Książe bo nie masz doświadczenia w intrygach.
Nadzeszły czarne chmury dla Wojów Akcyzowych zwanych SZNP-sami, nadgryziono ich szeregi tak znacznie , że krwawią po włościach nie mogąc liczyć na pomoc ich dowódcy, który ze swoim rzemiosłem nie ma za wiele do czynienia, żeby nie powiedzieć, że nic - okowita zrobiła swoje. Żal ich zostają sami na swoich przyczółkach ściągając znaczne daniny dla naszego Państwa walcząc o godność Waszą i Naszą.
Szkalujemy Nasze siostry i braci z WZR ale cóż oni winni, że Monarchini ma swoje kaprysy i nie znosi sprzeciwu, nim wyda decyzję musi sie podeprzeć Tysiącem podpisów Możnych naszego Państwa nim wyda decyzję o analizie tematu zawartości cukru w cukrze, nic dodać nic ująć- ciemięży swoich wiernych poddanych, służących jej zawsze dobrą radą.
Ramię Zbrojne Wypić Zapomnieć Popalić nie podejmie rękawicy nie wspomoże wojów zwanych SZNP-sami w ściąganiu danin, bo lepiej pochulać z brankami i sprawdzić karty drogowe Wożniców.
Królu chwyć za oręż Ojczyzna w Potrzebie, wojsko wierne tobie, czeka na znak, żle się dzieje w Państwie, magnaci się panoszą, łupieżcy(Krwawy Bolo- nie skalany pracą), lud ucieka za granice, zostaną maruderzy, manipulanci, największe obiboki na tej szerokości geograficznej ale za to d-wślizgi czerpiący korzyści z pracy innych. Obudż się Władco jeśli już nie jest za póżno, lepiej usłyszeć gorzkie szczere słowa ludu swego aniżeli magnaterii broniącej tylko swoich włości, służalcze słodkości zatruwające dusze i umysł.
 
do GOŚĆIA

Jeszcze nie nastąpiła era wymarcia Mastodontów przegrupowują się i bacznie obserwują wyczekując sposobności do ataku i swoich Możnych Mecenasów z Centrali proszą o opiekę i wycofanie zamknięcia w Parku Jurajskim w Lubieszynie
 
Do czego Nasz Dyro doprowadza, Park Jurajski - nieżle brzmi, tylko z-ca Dyra 2 razy w tygodniu przyjeżdza dokarmiać mastodonty, a one produkują chyba wiecie co g...o, ciekawe jak ich nagrodzą w grudniu, narobiło się różnej maści expertów, specjalistów z 3 na odcinku pensji- niech pokażą co potrafią, napiszą jakiś program komputerowy, złapią przemyt, napiszą wniosek racjonalizatorski, a może co jest rozsadniejsze niech się wezmą do pracy w PC, EK, RKS i pokaża co potrafią ale jako zwykli pracownicy a nie specjaliści od siedmiu boleści.
 
mastodonty są wrażliwe w Parku Jurajskim od biedy mogą przezimować ale na wiosnę chcą wrócić
Napiszą program komputerowy dla Krwawego Bola by czasem nie jeździł dwarazy na kontrole a w WZR napiszą analize a w WZP złapią przemyt
trzeba tylko dac im szansę nie trzymajcie ich Władco w Parku Jurajskim
 
Co jedzą teraz to h... wie, ale kiedyś....
Mastodonty – to nazwa, którą do niedawna określano niemal wszystkie wymarłe trąbowce niebędące właściwymi słoniami. Zaliczano tu przedstawicieli rodzin: Mammutidae, Amabelodontidae oraz Gomphotheridae. Obecnie jedynie przedstawicieli rodziny Mammutidae nazywa się mastodontami. Budowa zębów trzonowych tych ssaków świadczy, że w przeciwieństwie do większości właściwych słoniowatych podstawą ich pokarmu były liście drzew lub inne miękkie części roślin, w tym prawdopodobnie również roślinność wodna. Właściwe słonie odżywiają się głównie twardymi trawami, więc ich trzonowce są płaskie i z dużą ilością jarzm, co umożliwia dokładne rozcieranie pokarmu bogatego w twarde składniki (krzemionkę). Zęby mastodontów miały zupełnie odmienną formę. Posiadały kilka wysokich guzków nadających się do rozcierania bardziej miękkiego pokarmu. Liczba guzków i budowa zębów trzonowych to bardzo ważne cechy, umożliwiające określenie przynależności systematycznej tych trąbowców.
 
Witam wszystkich, nie chciałem wzbudzić niezdrowych emocji ani też doprowadzić do oskarżania kogokolwiek, jednak rażą mnie zachowania naszych kolegów i koleżanek, którzy pilnują swoich stołków zamiast pracować nad budowaniem dobrego imienia naszej służby - nieuchronnie chylącej się ku upadkowi. Nie potrzebujemy animozji, wzajemnych złośliwości, walki między Wydziałami, Izbą a Urzędem itd., każdy z nas oczekuje spokoju, normalności i poczucia dobrze spełnionego obowiązku ale na to musimy pracowac razem Dyrekcja i pracownicy jeśli tego nie zrozumiemy to widac taki jest już nam pisany los.
Z mojej strony obiecuję, że będe tępił głupote w każdej jej postaci bez względu na to z której strony się do nas zbliża i jaką formę przybiera niekompetencji, pogoni za władzą bez liczenia się z ludzmi.
 
DO WACHACZA

Wyjaśniam :
Po 1 primo nie jestem dyrektorem,
Po 2 primo nie jestem naczelnikiem,
Po 3 primo nie jestem kierownikiem
ani też nie mam takich aspiracji
A z wyglądu jestem niepodobny do nikogo więc mnie mylisz z kimś.
 
do fałszywego gościa z siekierezady

tylko coś ukrywający albo winny uważa ze musi się tłumaczyć w anonimowym internecie
zrób lepiej jakąś analizę,napisz jakiś program i złap przemyt to lepszy pomysł na życie zawodowe niż serfować wśród Wolnych Celników
 
Nie wiem jak TY Wolny Celniku, ale ja staram się odpowiedzieć, jak się mnie nazywa Naczelnikiem, choć na to nie zasłużyłem, ani nie mam aspiracji nim być, a tak naprawdę wiem co to tusz i wiem też że Naczelnik stanowi dla mnie puste słowo, jeśli nie ma tego co znajduje się w temacie SZACUNEK.
Miałem chwile słabości dlatego powstała Siekierezada, wyraz mojej rozpaczy.
Jeśli jesteś naprawde wolny to znajdziesz sobie miejsce w tym swiecie.
 
Back
Do góry