• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Scenariusze powyborcze dla KAS.

Broń jako "wyróżnik wśród społeczeństwa" 😁 W sumie to nawet nie jest śmieszne, bo teksty w podobnym tonie już się tu pojawiały nieraz. W idealnym świecie osoby z takim podejściem nie byłyby dopuszczone do pracy czy służby z bronią...

Tak na marginesie - formacja ciesząca się największym zaufaniem wśród społeczeństwa nie jest uzbrojona. Czy to znaczy, że jej funkcjonariusze to jacyś przebierańcy niegodni miana "prawdziwego" funkcjonariusza?
 
No jakby nie PIS to by funkcjonariusze nie byli zmuszani do odejścia na emeryturę, z awansami zawsze tak było aniołku na wiele lat przed pis, pewnie nie widziałeś jaka poniewierka spotkała wielu z tzn. doświadczonych funkcjonariuszy na wiele lat przed pis a kompetencje tuskowe to starsi funkcjonariusze i szki przerobili na własnej d. w związku z wspaniałomyślnie ołówkiem przyznanym nam wieku emerytalnym 67 dla funkjonariuszek też wszak równość dla kobiet,jak do tego dotrwać? pytanie? nakazano nam wszystkim więcej biegać skakać brykać pr.50plus wszak sport to zdrowie,wartościowanie dla ludzi na granicy wszak to modelowe i jakie wspaniałe było.itd itp.
Raczej nikt by nikogo nie zmuszał do pojęcia na emeryturę bo też mało kto by doczekał 67 roku a w dalszej perspektywie wg zapowiedzi byłej marszałek Sejmu Kidawy- Błońskiej miał wynosić 70 lat. Cóż...odczekają i wrócą do owego pomysłu ale wtedy lud na na pewno nie będzie chciał przechodzić bo poznawczy siłę nabywczą swoich emerytur wypłacanych już w Euro raczej będzie chciał pracować jak najdłużej.
 
Tak na marginesie - formacja ciesząca się największym zaufaniem wśród społeczeństwa nie jest uzbrojona. Czy to znaczy, że jej funkcjonariusze to jacyś przebierańcy niegodni miana "prawdziwego" funkcjonariusza?
Straż pożarna nie jest służbą represyjną w porównaniu do innych służby, w tym i naszej SCS.
 
Doczep se jeszcze jedno oko. Pewnie to nie pomoże, ale spróbować trzeba.

Moje oczy z kolei wiele widziały, ale łajdactwa i pomiatanie ludźmi za przełomu 2010, to dopiero kopara opada.
mam rozumieć, że to co zrobiły pisiory z ludźmi w 2017 (zwolnienia , ucywilnienia itp) i generalnie rozpieprzyli działającą Służbę celną jest nic nie znaczącym epizodem ? Rozumiem że pisiory dały ci ciepłą posadkę i parę awansów pod rząd i masz generalnie gdzieś realne cierpienia tych ludzi.
 
Broń jako "wyróżnik wśród społeczeństwa" 😁 W sumie to nawet nie jest śmieszne, bo teksty w podobnym tonie już się tu pojawiały nieraz. W idealnym świecie osoby z takim podejściem nie byłyby dopuszczone do pracy czy służby z bronią...

Tak na marginesie - formacja ciesząca się największym zaufaniem wśród społeczeństwa nie jest uzbrojona. Czy to znaczy, że jej funkcjonariusze to jacyś przebierańcy niegodni miana "prawdziwego" funkcjonariusza?
Poczytaj kolego ze zrozumieniem mój post a wtedy i ty zrozumiesz. Jeśli wydaje ci się że politycy typu Tusk et consortes biorą nas za funkcjonariuszy to przypominam cytat z konferencji o podwyżkach "Tak jak mówiliśmy, zapewniamy także w tym budżecie wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy, także celników " z naciskiem na 3 ostatnie słowa. Wciąż w ich oczach jesteśmy parafunkcjonariuszami albo może bandą frajerów i bez widocznego wyznacznika dalej nimi będziemy. Twój sposób myślenia przypomina mi niesławnej pamięci wrocławski referat CZM (nadzór nad Sentem zanim nastała Służba Dyżurna). Komórka powstała w ramach powołania KAS i miała być w całości mundurowa. W związku z tym napchało się tam pasibrzuchów i tłustych kotów którzy myśleli że posiedzą 8 godz. przy biureczku i zachowają mundur a tu nagle 12 godz. zmiany z nockami i pierwszy raz zobaczyli że mundur to nie tylko przywileje ale i obowiązki i po 3 miesiącach referat się rozpadł bo nie miał tam kto robić. Tobie też radzę zacząć myśleć w kategoriach przywileje=obowiązek bo inaczej i 10 ustaw o SC-S nam nie pomoże dopóki ministrowie i inni szefowie nie będą widzieli f-szy pod bronią bo normalny człowiek gdy widzi kogoś pod bronią myśli "pewnie jakaś służba". I nie porównujmy się do SP bo my jesteśmy służba z szeroko pojętego aparatu represji jak Policja, SG, SW i tam każdy ma przydzieloną broń służbową. I prawdę mówiąc życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia bo na święta nie mam ochoty się kłócić.
 
mam rozumieć, że to co zrobiły pisiory z ludźmi w 2017 (zwolnienia , ucywilnienia itp) i generalnie rozpieprzyli działającą Służbę celną jest nic nie znaczącym epizodem ? Rozumiem że pisiory dały ci ciepłą posadkę i parę awansów pod rząd i masz generalnie gdzieś realne cierpienia tych ludzi.
Najwięcej to dał nam rudy z resztą ferajny z Sowy. 67 plus czy jakoś tak 🙂.

Nie znaczy to, że nie zauważam bandyckich zachowań 2017. Dobrze, że chociaż te sprawy zostały udźwignie przez sądy. Aczkolwiek wydaje mi się, iż dzięki temu, że sprawy były prowadzone przez sądy powszechne.
 
Ostatnia edycja:
"Tak jak mówiliśmy, zapewniamy także w tym budżecie wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy, także celników "
No i? Z tego wynika dokładnie coś przeciwnego, może dlatego tak powiedzieli, żeby żaden przeczulony funkcjonariusz SCS nie pomyślał, że zapomnieli o tej służbie.
 
No i? Z tego wynika dokładnie coś przeciwnego, może dlatego tak powiedzieli, żeby żaden przeczulony funkcjonariusz SCS nie pomyślał, że zapomnieli o tej służbie.
Wielka burza mózgów co miał Tusk na myśli a facet najzwyczajniej w świecie nas wymienił osobno bo czytał wycinek z ustawy budżetowej gdzie zawsze my figurujemy osobno. Na tym zakończyłbym ten wątek... podziwiam jak niektórzy mają czas na głębokie przemyślenia nad pojedynczymi zdaniami polityków.
 
Byku, w 100% się zgadzam.
Z tym, że rzeczywiście "w tym także celników" być może rzeczywiście padło w innym kontekście. Otóż.obilo mi się o oczy, że padły pytania, czy na pewno też o SCS pamiętają. Ale może to być faktycznie uszczypliwość, pod warunkiem, że wspomniany pan w ogóle zna tą formację (już nie raz politycy dali dowody, że nie wiedzą, czyimi są przełożonymi).

Wysłane z mojego Hammer_Construction przy użyciu Tapatalka
 
Byku, w 100% się zgadzam.
Z tym, że rzeczywiście "w tym także celników" być może rzeczywiście padło w innym kontekście. Otóż.obilo mi się o oczy, że padły pytania, czy na pewno też o SCS pamiętają. Ale może to być faktycznie uszczypliwość, pod warunkiem, że wspomniany pan w ogóle zna tą formację (już nie raz politycy dali dowody, że nie wiedzą, czyimi są przełożonymi).

Wysłane z mojego Hammer_Construction przy użyciu Tapatalka
no i na cholerę nadinterpretacje. Już ktoś wymyślił teorię spiskową. Tusk powiedział tak ze względu na konstrukcję ustawy budżetowej, która rozróżnia funkcjonariuszy i celników. Nie ma tu żadnych podtekstów.

2)kwoty bazowe dla:
d)żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy – w wysokości 2 088,77 zł,

e)funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej – w wysokości 2 332,57 zł;

czyli dla ustawy budżetowej nie jesteśmy funkcjonariuszami tylko funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej​
 
Tak jak mówiliśmy, zapewniamy także w tym budżecie wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy, także celników "

Ja trochę z innej beczki.Pan Tusk doskonale pamięta rok 2008 i strajki celników oraz jak jeździł na granicę i po kraju ,,gasić pożar".
 
Ostatnia edycja:
Poczytaj kolego ze zrozumieniem mój post a wtedy i ty zrozumiesz. Jeśli wydaje ci się że politycy typu Tusk et consortes biorą nas za funkcjonariuszy to przypominam cytat z konferencji o podwyżkach "Tak jak mówiliśmy, zapewniamy także w tym budżecie wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy, także celników " z naciskiem na 3 ostatnie słowa. Wciąż w ich oczach jesteśmy parafunkcjonariuszami albo może bandą frajerów i bez widocznego wyznacznika dalej nimi będziemy. Twój sposób myślenia przypomina mi niesławnej pamięci wrocławski referat CZM (nadzór nad Sentem zanim nastała Służba Dyżurna). Komórka powstała w ramach powołania KAS i miała być w całości mundurowa. W związku z tym napchało się tam pasibrzuchów i tłustych kotów którzy myśleli że posiedzą 8 godz. przy biureczku i zachowają mundur a tu nagle 12 godz. zmiany z nockami i pierwszy raz zobaczyli że mundur to nie tylko przywileje ale i obowiązki i po 3 miesiącach referat się rozpadł bo nie miał tam kto robić. Tobie też radzę zacząć myśleć w kategoriach przywileje=obowiązek bo inaczej i 10 ustaw o SC-S nam nie pomoże dopóki ministrowie i inni szefowie nie będą widzieli f-szy pod bronią bo normalny człowiek gdy widzi kogoś pod bronią myśli "pewnie jakaś służba". I nie porównujmy się do SP bo my jesteśmy służba z szeroko pojętego aparatu represji jak Policja, SG, SW i tam każdy ma przydzieloną broń służbową. I prawdę mówiąc życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia bo na święta nie mam ochoty się kłócić.
z tymi uwagami trudno się nie zgodzić. Jeśli jakaś służba nie ma broni to znaczy, ze funkowie się do broni nie nadają, wolałbym żeby tak o nas nie myśleli. Nadajemy się.
 
Nie na strzelnicy, a na zajęciach śpb, w południowo zachodniej Polsce, tj. w Legnicy 30.01.2012r., przez instruktora śpb funkcjonariusza SC...
To jest jeden z powodów, dla których nienawidzę gen. J. Kapicy i jego kadry. Zginął mój przyjaciel, partner z patrolu, mąż, ojciec, syn!
 
Zmiany widać, jak nawet swojego stanowiska z Senatu z zeszłego roku nie mogą podtrzymać.

A czy rozważał Ktokolwiek taki scenariusz, że Ustawa Budżetowa trafi do TK, to wtedy na jakiej podstawie będą liczyć pensje w styczniu? lutym? marcu? Dalej ze wskaźnika z 2023 roku?
 
Zmiany widać, jak nawet swojego stanowiska z Senatu z zeszłego roku nie mogą podtrzymać.

A czy rozważał Ktokolwiek taki scenariusz, że Ustawa Budżetowa trafi do TK, to wtedy na jakiej podstawie będą liczyć pensje w styczniu? lutym? marcu? Dalej ze wskaźnika z 2023 roku?
własnie o to mi chodziło, o konstruktywne pomysły jak wykorzystać zmiany.
 
Oczywiście wiadomość wysłana, dzisiaj również kilka wiadomości do Posłów odnośnie kwoty bazowej.

Osobiście zaproponowałbym w Projekcie Prezydenckim dopisanie obiecanej kwoty wolnej od podatku- temat ten jest teraz pomijany.
 
Back
Do góry