• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

I ty zarzucasz innym pisanie bzdur?



Sztandar jest KAS a nie SCS, to najwyraźniej poczet sztandarowy też.



Nie tyle zakazana, co po prostu tak sobie brzmi.

Po pierwsze, zawsze wtryniasz się miedzy wódkę a zakąskę, po drugie pośrednio przyznajesz mi rację. Za chwile nikt nie będzie pamiętał, że jest ktoś taki jak celnicy i celnictwo w ogóle. Wszędzie tylko skarbowość, skarbówka itd Nawet pani premier myśli, że granicy strzeże tylko jedna służba. No ale jak dwuminutowy celnik może to zrozumieć? Skoro sztandar był kas to niech go sobie dzierżą babcie z urzędów skarbowych. Służba Celno-Skarbowa powinna mieć swój osobny sztandar, jeżeli już.
 
Ostatnia edycja:
Nasze forum to nie jest odpowiednie miejsce na uprawianie agitacji politycznej, bez względu na opcje.
Prawda jest taka, ze nikt nam niczego nie dał wspaniałomyślnie.
Polityka to szambo do którego nie powinniśmy wchodzić. Politycy obiecują, kiedy są w opozycji, żeby później się wycofać.
Kto nas popierał w Trybunale Konstytucyjnym? Kto teraz kombinuje, żeby coś dać tak żeby nie dać? Kto nas zwodził przez lata, a kto jest teraz naszym największym obrońcą w komisjach? To tylko mały przykład obłudy obu głównych opcji politycznych.
Te same fakty można różnie interpretować w zależności od poglądów i przekonań (przykład katastrofa/zamach smoleński)
Poglądy polityczne zachowajmy dla siebie. Musimy robić swoje bez względu na to kto jest u władzy. Krytykujmy konkretne decyzje i posunięcia władz, ale bez zbędnych politycznych komentarzy.
Emerytury mundurowe obiecano nam 20 lat temu. Od tego czasu rządziły wszystkie opcje polityczne i wszyscy bardzo się starali, żeby nie dotrzymać słowa danego przez przedstawicieli państwa, lub żeby przynajmniej sprawę maksymalnie odwlec.
Politycy każdej opcji okłamią nas i oszukają bez mrugnięcia okiem, jeśli taka będzie potrzeba chwili. Później przecież moga powiedzieć, ze zawsze można zmienić zdanie.
 
Trochę inny temat, ale też KAS.
Ostatnio byłem na prezentacji aplikacji -dostępu i wykorzystania JPK. Sami też posiadamy (w US) dostęp do plików JPK od końca marca. Jestem pod wrażeniem efektów pracy tego małego zespołu ludzi z CAiPAS. To jest rewolucja informatyczna i informacyjna. Ściągnąłem sobie kilka JPK firm, które są brokerami w karuzeli na luksusowych samochodach (to też jest Wasz temat akcyzowy) i zacząłem poszukiwać kolejnych buforów. W ciągu kilku minut namierzyłem 2 na ok. 300 k PLN wyłudzonego VAT, tylko za 1/2017. To narzędzie w rekach wprawnego analityka to bat na wszelkie mafie, oczywiście pod względem rozpoznania, bo realizacje i postępowania muszą zrobić kompetentni fachowcy (kontrolerzy, orzecznicy), którzy za mnożnik 1,61 chyba nie będą zbyt intensywnie pracować.
 
Trochę inny temat, ale też KAS.
Ostatnio byłem na prezentacji aplikacji -dostępu i wykorzystania JPK. Sami też posiadamy (w US) dostęp do plików JPK od końca marca. Jestem pod wrażeniem efektów pracy tego małego zespołu ludzi z CAiPAS. To jest rewolucja informatyczna i informacyjna. Ściągnąłem sobie kilka JPK firm, które są brokerami w karuzeli na luksusowych samochodach (to też jest Wasz temat akcyzowy) i zacząłem poszukiwać kolejnych buforów. W ciągu kilku minut namierzyłem 2 na ok. 300 k PLN wyłudzonego VAT, tylko za 1/2017. To narzędzie w rekach wprawnego analityka to bat na wszelkie mafie, oczywiście pod względem rozpoznania, bo realizacje i postępowania muszą zrobić kompetentni fachowcy (kontrolerzy, orzecznicy), którzy za mnożnik 1,61 chyba nie będą zbyt intensywnie pracować.

Kolego taka drobna uwaga od 1 marca br oficjalnie akcyza jest w US.
Cieszę się Twoim szczęściem naprawdę i nawet trochę zazdroszczę bo ja akurat mam przeciwne odczucia, właśnie rozp***lono bardzo dobry zespół ludzi z S.C.
 
Trochę inny temat, ale też KAS.
Ostatnio byłem na prezentacji aplikacji -dostępu i wykorzystania JPK. Sami też posiadamy (w US) dostęp do plików JPK od końca marca. Jestem pod wrażeniem efektów pracy tego małego zespołu ludzi z CAiPAS. To jest rewolucja informatyczna i informacyjna. Ściągnąłem sobie kilka JPK firm, które są brokerami w karuzeli na luksusowych samochodach (to też jest Wasz temat akcyzowy) i zacząłem poszukiwać kolejnych buforów. W ciągu kilku minut namierzyłem 2 na ok. 300 k PLN wyłudzonego VAT, tylko za 1/2017. To narzędzie w rekach wprawnego analityka to bat na wszelkie mafie, oczywiście pod względem rozpoznania, bo realizacje i postępowania muszą zrobić kompetentni fachowcy (kontrolerzy, orzecznicy), którzy za mnożnik 1,61 chyba nie będą zbyt intensywnie pracować.

I to jest kolejny pozytyw, tyle tylko, że SC nie musiała zostać zamordowana w imię tego, gdybyśmy mieli te narzędzia parę lat temu, może inaczej by wszystko wyglądało. Taka analogia do działalności obecnej SCS na lotniskach, ktoś nie chce żeby funkcjonariusze SC-SCS mieli dostęp do list pasażerów. Natomiast SG, która na lotniskach nic, w zasadzie nie robi, i jest w większości zbędna, owszem ma :)
 
Trochę źle mnie zrozumiałeś. Nie cieszę się z likwidacji SC, bo uważam, że działała sprawnie i siłowe połączenie z AP nie ma sensu. Połączenie - dostęp do naszych systemów byłby wystarczający, ale MF chciał jeszcze zoptymalizować wynagrodzenia i stąd KAS. MF bardzo ciśnie na informatyzację i uważa, że ta zastąpi ludzi. Wiemy i my i Wy, że ludzie są najważniejszym elementem układu kontrolnego, bez którego żadna reforma nie da efektów. Wiem, że akcyza jest teraz w wybranych US, akurat nie w moim, ale prawdopodobnie pracują nad tym tematem ludzie z SC, bo kto z US ma o tym obecnie pojęcie?
 
Trochę źle mnie zrozumiałeś. Nie cieszę się z likwidacji SC, bo uważam, że działała sprawnie i siłowe połączenie z AP nie ma sensu. Połączenie - dostęp do naszych systemów byłby wystarczający, ale MF chciał jeszcze zoptymalizować wynagrodzenia i stąd KAS. MF bardzo ciśnie na informatyzację i uważa, że ta zastąpi ludzi. Wiemy i my i Wy, że ludzie są najważniejszym elementem układu kontrolnego, bez którego żadna reforma nie da efektów. Wiem, że akcyza jest teraz w wybranych US, akurat nie w moim, ale prawdopodobnie pracują nad tym tematem ludzie z SC, bo kto z US ma o tym obecnie pojęcie?
ja można przczytać na forum skarbowców MF chciał zoptymalizować wynagrodzenia i jak zwykle mu wyszło...
 
ja można przczytać na forum skarbowców MF chciał zoptymalizować wynagrodzenia i jak zwykle mu wyszło...

Ależ wyszło jak najbardziej, jako fscs z dziesięcioletnim stażem, mam 3048 brutto czyli najniższą w nowej strukturze, to samo co nowo przyjęty pracownik/funkcjonariusz. Właśnie o to chodziło, zero rozwoju, zawsze dno. Tak na marginesie 3000 brutto to już płaca w markecie.
 
Ależ wyszło jak najbardziej, jako fscs z dziesięcioletnim stażem, mam 3048 brutto czyli najniższą w nowej strukturze, to samo co nowo przyjęty pracownik/funkcjonariusz. Właśnie o to chodziło, zero rozwoju, zawsze dno. Tak na marginesie 3000 brutto to już płaca w markecie.

Chyba nie wolałbyś zostać z tym cywilem. Co do zabetonowania to się zgadzam, zwykły funk jeżeli nie uda mu się wskoczyć na najniższe kierownicze stanowisko lub nie będzie miał "magicznych" obowiązków to pozostaje dryfowanie.
 
Sztandar jest KAS a nie SCS, to najwyraźniej poczet sztandarowy też.

Kiedyś mieliśmy tradycję swoją tożsamość byliśmy Służbą Celną a teraz jesteśmy jakąś służbą celnio-skarbową. Nasza tradycja nasza tożsamość poszły psu w dupe. Nie mamy ani historii, ani tradycji ani tożsamości. Mamy jakiś sztandar jakiegoś srasu który mnie ani ziębi ani grzeje, jest mi obcy. Mamy jakiś skarbowy syf przez głupich ludzi którzy zniszczyli naszą służbę.
 
Kiedyś mieliśmy tradycję swoją tożsamość byliśmy Służbą Celną a teraz jesteśmy jakąś służbą celnio-skarbową. Nasza tradycja nasza tożsamość poszły psu w dupe. Nie mamy ani historii, ani tradycji ani tożsamości. Mamy jakiś sztandar jakiegoś srasu który mnie ani ziębi ani grzeje, jest mi obcy. Mamy jakiś skarbowy syf przez głupich ludzi którzy zniszczyli naszą służbę.

mario, ale komu to tłumaczysz? KBWZP? Czy nam celnikom? Jak tylko napisałem, że mf dąży do wyrugowania celnictwa, nawet z języka polskiego, natychmiast uaktywnił się specjalny delegat. Celnictwo i Służba Celna jest zabroniona, dziewczyny z kadr i finansow nie mogą chodzić w mundurach bo skarbowcom się nie podoba, takich czasów dożyliśmy:) Oczywiście formalnego zakazu nie ma, ale wiecie...
 
Ostatnia edycja:
Jak tylko napisałem, że mf zamierza wyrugować celników i celnictwo z języka polskiego, natychmiast aktywował się specjalny delegat KBWZP. Tak mario takich czasów dożyliśmy, celnictwo i sc jest zakazana, a osoby z logistyki finansów czy kadr nie mogą nosić mundurów - mimo że formalnie są fcs, bo się to babciom z us nie podoba
 
Ależ wyszło jak najbardziej, jako fscs z dziesięcioletnim stażem, mam 3048 brutto czyli najniższą w nowej strukturze, to samo co nowo przyjęty pracownik/funkcjonariusz. Właśnie o to chodziło, zero rozwoju, zawsze dno. Tak na marginesie 3000 brutto to już płaca w markecie.


bardzo wielu, z podobnym albo wyższym stażem, osiągnęło te 3048 dopiero w sierpniu
 
Jak tylko napisałem, że mf zamierza wyrugować celników i celnictwo z języka polskiego, natychmiast aktywował się specjalny delegat KBWZP. Tak mario takich czasów dożyliśmy, celnictwo i sc jest zakazana, a osoby z logistyki finansów czy kadr nie mogą nosić mundurów - mimo że formalnie są fcs, bo się to babciom z us nie podoba

Swoją drogą, zawsze ich te mundury uwierały, był za zimno lub za gorąco, więc mają swoje "kolorowe piątki" i niech nie płaczą. Kolorowo mają też wprawdzie w dniach pn-czw.
 
Swoją drogą, zawsze ich te mundury uwierały, był za zimno lub za gorąco, więc mają swoje "kolorowe piątki" i niech nie płaczą. Kolorowo mają też wprawdzie w dniach pn-czw.


o ile mnie pamięć nie myli, funkcjonariusz sc-s pełni służbę, nawet w us, w umundurowaniu

a na jego wniosek można go zwolnić z tego obowiązku

nie wyobrażam sobie, żeby ktoś był na tyle bezczelny i sugerował pełnienie służby bez munduru

za pełnienie służby bez umundurowania grozi postępowanie dyscyplinarne
 
Back
Do góry