• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie o CEREMONIAŁ.

damizan

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich.
Ponieważ jesteśmy służba mundurową bez przywilejów mundurowych to co myślicie o temacie zlania CEREMONIAŁU?
Chodzi mi o to, żeby sprytnie unikać oddawania honorów tym, co na to nie zasługują (bo inaczej na pewno wywalą wam postępowanie za obrazę i brak szacunku dla kogoś, kto nie potrafi zapracować na szacunek).
A nie macie wrażenia, że ta cała pierdoła z maszerowaniem, musztrowaniem, salutowaniem i okrzykami to właśnie tęsknota za czymś, czego nie potrafią osiągnąć własną postawą i czynami, co trzeba wymusić, żeby poczuć wiatr w ostatnich włosach albo na wysokości 1.50m?
 
Witam wszystkich.
Ponieważ jesteśmy służba mundurową bez przywilejów mundurowych to co myślicie o temacie zlania CEREMONIAŁU?
Chodzi mi o to, żeby sprytnie unikać oddawania honorów tym, co na to nie zasługują (bo inaczej na pewno wywalą wam postępowanie za obrazę i brak szacunku dla kogoś, kto nie potrafi zapracować na szacunek).
A nie macie wrażenia, że ta cała pierdoła z maszerowaniem, musztrowaniem, salutowaniem i okrzykami to właśnie tęsknota za czymś, czego nie potrafią osiągnąć własną postawą i czynami, co trzeba wymusić, żeby poczuć wiatr w ostatnich włosach albo na wysokości 1.50m?

O jakim salutowaniu mówisz? Niech salutują, ja nie słyszałem żeby ktoś salutował komukolwiek. JK w głowie się poprzewracało jeżeli myśli, że będzie mu ktoś salutował. Salutują Ci którym płacą za salutowanie, maszerują Ci którym płacą za maszerowanie, a i w kościele występują tylko Ci co im płacą za chodzenie do kościoła. Za pieniądze wszystko, łącznie z d...... - nieźle się u nas narobiło, teraz to wszystko za kasę :)
 
Dokładnie tak, salutowanie i maszerowanie jest teraz za kasę np. 500pln za wizytę w kościele przykłady z "likwidacji", którzy teraz podlegaję pod UC , i wielu innych. Debile myślą , że będziemy salutować itd , niech powstanie prawdziwa służba mundurowa tak jak te pod msw a na razie gońcie się buraki !
 
" Salutują Ci którym płacą za salutowanie, maszerują Ci którym płacą za maszerowanie, a i w kościele występują tylko Ci co im płacą za chodzenie do kościoła. Za pieniądze wszystko, łącznie z d...... - nieźle się u nas narobiło, teraz to wszystko za kasę :)[/QUOTE]

...maszerowałem,salutowałem,chodziłem i chodze i nikt mi nie płacił ani nawet nie zaproponował jakiejkolwiek formy gratyfikacji w zamian za to co robiłem,robię i będę robił. Nikt do niczego mnie nie zmuszał, ani też zachęcał lub zniechęcał.
Nie wiem, nie słyszałem i nie widziałem aby komukolwiek coś oferowano za uczestniczenie w uroczystościach...Nie wiem ,czy masz jakikolwiek dowody na takie postępowanie kadry kierowniczej? Wątpie aby zniżono się do takiego poziomu.
Zawsze kontestowałem poziom etyczny owej kadry (tej wyzszej oficyjerskiej) ale to o czym piszesz nijak ma się do tego co sam jako maszerujący obserwuje.
S.C. to nie tylko maszerujacy,chodzący czy salutujący, to także tacy jak Ty "piszący".
 
Ostatnia edycja:
amicus "młody człowieku"(przynajmniej starzem) przejżyj na oczy i uszy , pewnie jesteś od niedawna w sc i z tego powodu są twoje idjotyczne wypowiedzi ku uciesze DIC i "NACZALSTWA" ale szybko dostaniesz mokrą ścierą po twarzy i przyznasz mi racji . Popytaj "STARSZYCH" a jeśli jesteś normalny i nie za mocno garbaty to ci podpowiedzą parę istotnych spraw . ŻYCZE CI POWODZENIA NA DRODZE KARIERY ZAWODOWEJ , JEŚLI JESTEŚ "GARBATY "TO SZYBKO ZOSTANIESZ KIEROWNIKIEM CZEGOŚ TAM... (MOGĄ CI STWORZYĆ POTRZEBNE STANOWISKO JAK NP W DOZORZE , ALE JEŚLI NIE TO MARNIR SKOŃCZYSZ).
 
amicus "młody człowieku"(przynajmniej starzem) przejżyj na oczy i uszy , pewnie jesteś od niedawna w sc i z tego powodu są twoje idjotyczne wypowiedzi ku uciesze DIC i "NACZALSTWA" ale szybko dostaniesz mokrą ścierą po twarzy i przyznasz mi racji . Popytaj "STARSZYCH" a jeśli jesteś normalny i nie za mocno garbaty to ci podpowiedzą parę istotnych spraw . ŻYCZE CI POWODZENIA NA DRODZE KARIERY ZAWODOWEJ , JEŚLI JESTEŚ "GARBATY "TO SZYBKO ZOSTANIESZ KIEROWNIKIEM CZEGOŚ TAM... (MOGĄ CI STWORZYĆ POTRZEBNE STANOWISKO JAK NP W DOZORZE , ALE JEŚLI NIE TO MARNIR SKOŃCZYSZ).

Faktycznie jestem młody bo niedawno ukonczyłem 18 lat w S.C.,a znałem takich "starych" co mieli nawet 42( w S.C.) czyli tylko rok mniej ode mnie.Niestety ja takim optymistą wiekowym nie będę.
W swojej karierze raz nawet byłem awansowany. Człowieku pisz co chcesz,ale pisz prawdę,pisz uczciwie i dobrze. To też oblicze S.C. ,i zapewniam Cię, nie trzeba za to wcale płacić.
 
amicus , bardzo cię proszę przeczytaj jeszcze raz uważnie moją pierwszą wypowiedz na twój post i będziesz miał odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości . Osobiście jestem od ponad 20 lat w tej "służbie" i powiem ci że twoje wypowiedzi mnie trocchę dziwią , pewnie nie byleś na granicy albo w jakimkolwiek OC , ja w swojej karierze ponad 20 letniej miałem tylko jeden awans , i wiesz co albo jesteś ślepy , albo jestes prowokatorem..... :cool:
 
amicus , bardzo cię proszę przeczytaj jeszcze raz uważnie moją pierwszą wypowiedz na twój post i będziesz miał odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości . Osobiście jestem od ponad 20 lat w tej "służbie" i powiem ci że twoje wypowiedzi mnie trocchę dziwią , pewnie nie byleś na granicy albo w jakimkolwiek OC , ja w swojej karierze ponad 20 letniej miałem tylko jeden awans , i wiesz co albo jesteś ślepy , albo jestes prowokatorem..... :cool:

Faktycznie nie pomyliłem się bo...jestem o 1,5 roku młodszy.
11 O.C. -niestety ostatni nie garaniczny.Ale była też na poczatku I.C( tz.dawniej U.C.). Masz prawo się dziwić, a ja niestety już nie dziwię się niczemu w S.C . Dwie I.C.
Wzrok miałem kiedys lepszy-cóz starość..
Prowokować czasem lubię-do uczciwej rozmowy.
O karierze oficyjera nie myśle, ale kariera jenarała Kapcova jest imponujaca.
 
Ostatnia edycja:
amicus , gdzie ty żyjesz za obecność w kościele dostali niezłą kasę wiem o czym mówię bo jestem z kadr
 
Wiem,gdzie żyję i ostatnio to nie mi płacili a to ja płaciłem tj. dzisiaj w kościele, i nie 500 zl. a 5 zl.
Kadry nie płacą.

Myślę, że szkoda dyskusji bo liczą się fakty. Teraz już nie ważne jak i ile pracujecie - a więc maszerujcie, salutujcie, przytakujcie a będzie Wam dane :)
 
Czego kadry nie płacą?

Myślę, że Amicusowi chodziło o to, że nie dostał nagrody za pójście do kościoła w wysokości 500 zł od kadr ale od DIC-a, a teraz narzeka że w kościele wydał 5 zł :). Amicus jeszcze ci starczy na 99 razy o ile będziesz dawał w kościele po 5 zł - czyli tak na oko 2 lata chodzenia do kościoła.... Szczytem bezczelności było również podanie, że sztandar ufundowali mieszkańcy podlasia skoro to kierownictwo zbierało składki na sztandar w gronie swoich podwładnych - a że była lista "darczyńców" to dać czy nie dać kończyło się decyzją, że jednak mus dać.... Myślę, że takie hece jak się obecnie dzieją w naszej służbie nawet w komunie byłyby nie do pomyślenia...
 
Ostatnia edycja:
Nie chodziło mi o jakąś nagrodę, ale zgoła o co innego,i szkoda że mój prześmiewczy wpis traktujecie zbyt poważnie. Po prostu trochę żartów, a to gdzie żyjemy i to gdzie pracujemy wyda nam się niekiedy bardziej znośne.

Załosne to wyciąganie,kto ,za co, za ile, po co itd. itp.
Kończę temat.
 
Ostatnia edycja:
Nie chodziło mi o jakąś nagrodę, ale zgoła o co innego,i szkoda że mój prześmiewczy wpis traktujecie zbyt poważnie. Po prostu trochę żartów, a to gdzie żyjemy i to gdzie pracujemy wyda nam się niekiedy bardziej znośne.

Załosne to wyciąganie,kto ,za co, za ile, po co itd. itp.
Kończę temat.

I tu się mylisz, ponieważ tak naprawdę chodzi o piętnowanie patologii....
 
Back
Do góry