• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytania Artura Cisielskiego

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
arturciesielski napisał:
3. Czy nie uważa Pan, że np. strona wssc wyraża co najmniej taką samą ilość opinii i jest równie obiektywna? (Nie ma na niej agitacji a komunikaty przekazywane są bez komentarzy chyba, że administrator zaznacza, że wyraża swoje zdanie)
Odnośnie obiektywizmu odpowiem, choć to pytanie nie było do mnie:
Dopóki nie powstał ZZ Celnicy PL admin wssc zamieszczał czasem, informacje na temat np. ZZ z Opola. Odkąd istnieje ZZ Celnicy PL nie znajdujemy tam już żadnych informacji na ten temat z wyjątkiem jednego jedynego newsu.
Tak ważne sprawy dla celników i pracowników SC, jak próba odjęcia przez MF po raz drugi 3% na fundusz nagród i 20% wysługi lat przekazane przez nasz ZZ Celnicy PL nie są publikowane na wssc.
Nie są publikowane żadne inne nasze pisma, a wyłącznie te, które odpowiadają stanowisku wssc. Jak widzę na tej stronie admin woli opublikować inormację o akcji ostrzegawczej w skarbówce niż apel ZZ Celnicy PL o podjęcie działań przez ogół w związku z próbą manipulacji MF.

4. Nie znam i nie wiem ( mówię to z całą odpowiedzialnością) kto tworzy i moderuje witrynę wssc ale czy nie sądzi Pan, iż jest co najmniej tak samo opiniotwórcza jak celnicy.pl?
Za to ja znam dane admina wssc i wiem, że admin ten jest w stałym kontakcie z innymi ZZ i jest ich sympatykiem
6. Każdy ma prawo wypowiadać się gdzie uważa za stosowne, ale czy nie sądzi Pan, że szczególne wyróżnienie jednej witryny a tym samym jednego związku zawodowego, który prawnie z tego co wiem jeszcze nie został umocowany, może rodzić uzasadnione wątpliwości co do Pańskiego obiektywizmu i może stawiać Pana oraz Przewodniczącego Celników w niewątpliwie niekomfortowej pozycji wobec funkcjonariuszy i pracowników?
Nasz Związek został już dawno prawnie umocowany, tj. 04.02.2008r. Prawne uzasadnienie tego znajduje się w dziale "Ważne informacje".
Odnośnie niekomfortowej sytuacji z powodu tego, ze SSC pisze na forum celnicy.pl: Każdy Homo sapiens śledzący naszą działalność i nasze pisma, nigdy nawet tak nie pomyśli, dlatego nie mam o to obaw. Jeżeli Ty nie śledzisz to zacznij, a potem dopiero pisz, byleby nie tego typu herezje


Do Pana Siwego
Szanowny Panie Administratorze!
Czyżby "demokracja bezpośrednia", którą Pan głosi, polegała na bezpośredniej ochronie Szefa SC przed "niewdzięcznymi pytaniami" poprzez bezpośrednie usuwaniu moich postów dotyczących między innymi "algorytmu" Pana bezpośrednich relacji z Szefem SC?
Bardzo proszę jednak uwzględnić, że takie działanie nie przynosi efektów.
Internet jest bowiem instrumentem "demokracji bezpośredniej" i każdy usunięty mój wpis jest kopiowany, zrzucany , pozostają logi, a Pan stawia się w niemiłej pozycji "cenzora" nie dając sobie i innym interlokutorom możliwości nawet werbalnego ataku na mnie i moje wypowiedzi, które i tak ukażą się na innych forach..,
Panie A. Ciesielski.
Post był usunięty z powodu bałaganu jaki tworzył Pan w wątku, tzn. pisał Pan nie na temat.
Tutaj możemy dyskutować.
Co do ochrony SSC, odsyłam raz jeszcze pana do pism ZZ Celnicy PL. jeżeli w dalszym ciągu będzie Pan podtrzymywał tego typu herezje, to uznam, ze nie ma z kim dyskutowac, bo to świadczyć będzi etylko o całkowitym wyalienowaniu.


A tak na marginesie:
1. Ilu celników zrzesza się w RSK NSZZ solidarność?
2. Dlaczego tak liczne lokalne struktury NSZZ Solidarność nie mają nic wspólnego z RSK Solidarność i nie chcą wstąpić w Wasze szeregi?
3. Dlaczego często głoszą inne poglądy i przedstawiają odmienne zdanie na ten sam temat?
4. Dlaczego RSK Solidarność głosi nieprawdziwe informacje na temat wykorzystania rezerwy celowej nr 60(trąbicie Państwo w mediach, że celnicy zabieraja skarbowcom 60mln, co jest nieprawdą, gdyż Sejm i Senat usłyszał od przedstawiciela rządu coś zupełnie odmiennego. Pan to wie, gdyż mówiłem to Panu przy Posłach na Komisji FP, gdzie podczas debaty dot. Służby Celnej na PODKOMISJI, agitował Pan temat skarbówki)
5. Kogo Pan reprezentuje i o czyje interesy Pan walczysz: pracowników skarbówki czy funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej?
 
Pierwsze Primo : Dlaczego odpowiadasz mi na pytania, które zadałem ministrowi Kapicy? Przecież sam stawiasz sie w sytuacji pretoriana Szefa SC
Drugie Primo :
Nie lubię bardzo formy "Pan walczysz" no ale to moje literackie estetyczne upodobania...
Na większość Twoich pytań odpowiedź brzmi : ludzie mają prawo do własnego zdania nawet w tym samym związku. (Demokracja - nie wiem czy bezpośrednia)
ale kolejno :
Pyt1. Nie wiem ilu mamy członków- Rejestr prowadzi RSK (ale wystarczy 10ciu zarejestrowanych) abyśmy mieli reprezentatywność wynikającą z ust. o Trójstronnej Komisji - bo tak stanowi prawo nie ja.
Ale z tego co czytałem Ty także nie wiesz ilu masz członków bo "stale Ci rośnie" :)
Pyt 2 i 3 - chyba pomyliłeś adresata. Skąd mam wiedzieć czemu inne organizacje nie wstępują do SK i mają inne zdanie? Może mnie nie lubią , Może Ludwińskiego? :)(Demokracja)
Pyt 4. Nie znam nieprawdziwych informacji, nie podawałem ich , a jeśli podawałem i nie pamiętam to należy to przytoczyć.

ad4a)Agitacja w sprawie skarbówki : też poproszę o konkretną wypowiedź
ad pyt 5) Walczę o interesy pracowników i funkcjonariuszy, którym sie źle dzieje (mam nadzieję że Ty także? ) - stąd pewnie 2 wspólne protesty skarbówki i celników o czym zapomniałeś "celowo" czy "umyślnie"? :)
5. Co do herezji - nie mam pod ręką ale jest takie pismo, że uznajesz, iż podział winien być nierówny a na końcu tego pisma uznajesz wprawdzie podział 500 zł po równo choć będzie to wynikiem słabości?Czy nie można uznać tego za herezję w ramach jednej wypowiedzi?(sprawdź etymologie pojęcie "herezja")
I na koniec : Jeśli uważasz, że wyłącznie z treści pism wynika niezależność i sprawiedliwość działania związku, to powiem Ci, że mam przykład związkowca (raczej "związkówy" :D ), która podpisała porozumienie wraz z innymi związkami zawarte z Panem X, na spotkaniu poparła je, a po spotkaniu pojechała do Pana X i podpisała mu odmienne zdanie. Pan X zgodnie z prawem odczekał przepisowe 30 dni i zrobił co chciał.
My wystąpiliśmy z oczywistym protestem, że gwałt się nam dzieje a Pan X wyciągnął pismo wspomnianej "związkówy" i zatkał nam gęby.
I na drugi koniec : Zadałem kilka pytań Kapicy, wywaliłeś je choć odnosiły się stricte do jego wypowiedzi no i zacząła się ta polemika potrzebna wszystkim jak wrzód na....Ale ok - o ile pozbędziesz się agresji także zawsze chętnie odpowiem....a nawet zapytam :)
 
Posty dot. SSC są we właściwym wątku.
Twoja odp. w szczególności na pkt. 5 zmusza mnie jednak do odstąpienia od dyskusji z Tobą.
Na razie postaram sie przekonać Cię, abyś zaczął wspólnie walczyć z naszym ZZ o wspomniane blisko 20mln zł, dla celników i pracowników SC, których poprzez podwójne odejmowanie 3% na fundusz nagród i 20% na wysługę lat chce nas pozawić MF.
Mam nadzieję, że na wtorkowym spotkaniu w MF nie powiesz mi, że znowu coś zabieramy skarbówce(co jest przecież nieprawdą - vide zał. nr 1 do stanowiska ZZ Celnicy PL).
Ciekawe jakie jest stanowisko RSK Solidarność w kwestii tych blisko 20 mln zł? Kończę dyskusję na rzecz próby przekonania Ciebie jutro o to, abyś zaczął w końcu walczyć trochę o celników na jutrzejszym spotkaniu a nie tylko o skarbówkę, jak w Sejmie.

Na koniec jeszcze jedno zdanie.
60mln zł, nie jest zabierne skarbowcom ani żadnej innej grupie zawodowej(vide analiza ustawy budżetowej zawarta w zał. nr 1)
załącznik nr 1
 
S. Siwy

1.Nie umiesz rozmawiać bez podawania nieprawdy i manipulacji
a) Zacząłem walczyć o celników dawno - i starałem się w tym pomagać celnikom, którzy się do mnie zgłaszali, pisałem min. pozwy niejakiemu S. Siwemu z Opola chyba w sprawie kosztów dojazdów nim stał się znanym związkowcem( może słyszałeś?) :) (chyba ten fakt zdziwi nieco Twoich fanów? :) )
b)Podobnie było i w innych IC - Rzepin, Katowice, Łódź, Gdynia itd gdzie ludzie odzyskiwali po kilka tysięcy zł zaległości na rękę w wyniku mojej interwencji w GIP. PIP i prokuraturach
c)Podobne kwestie dotyczyły alokantów (niestety po alokacji gdyż wcześniej "S" w SC nie było>
Stąd Twoje "zacznij walczyć trochę o celników" jest przejawem czystej pychy, nie popartej faktami, chęci pokazania siebie kosztem innych - słowem masz w sobie tyle potrzeby mówienia prawdy co...Ale zapewniam Cię - wcześniej czy później ludzie rozpoznają czy ktoś robi coś dla nich z serca,czy szuka poklasku, ma "parcie na szkło"(media)czy chce być gwiazdą nawet na tak niskimi firmamencie jak ZZ.
Jednego nie można Ci odmówić: jak jesteś w potrzebie to łazisz jak kot na zadnich łapach,(Potrafisz zadzwonić, napisać maila itd) jak minie potrzeba to chętnie byś wdeptał w ziemie.(Tak zachowałeś się wobec mnie 29 stycznia czym poprostu mnie ....zaskoczyłeś- niestety nie wyszło Ci :)) Może to i dobre cechy - nie mnie oceniać.
Manipuluj dalej - jeśli Ci z tym łatwiej żyć...
A co do jutra w MF - jedno stanowisko związków może coś by dało, ale nie sądzę, żebyś nie poparł algorytmów w MF jak poprzednio co zarzuciłem Ci wprost przy stole rozmów - ale może się mylę...
 
Stąd Twoje "zacznij walczyć trochę o celników" jest przejawem czystej pychy, nie popartej faktami, chęci pokazania siebie kosztem innych - słowem masz w sobie tyle potrzeby mówienia prawdy co...Ale zapewniam Cię - wcześniej czy później ludzie rozpoznają czy ktoś robi coś dla nich z serca,czy szuka poklasku, ma "parcie na szkło"(media)czy chce być gwiazdą nawet na tak niskimi firmamencie jak ZZ.
Jednego nie można Ci odmówić: jak jesteś w potrzebie to łazisz jak kot na zadnich łapach,(Potrafisz zadzwonić, napisać maila itd) jak minie potrzeba to chętnie byś wdeptał w ziemie.(Tak zachowałeś się wobec mnie 29 stycznia czym poprostu mnie ....zaskoczyłeś- niestety nie wyszło Ci ) Może to i dobre cechy - nie mnie oceniać.
Manipuluj dalej - jeśli Ci z tym łatwiej żyć...
A co do jutra w MF - jedno stanowisko związków może coś by dało, ale nie sądzę, żebyś nie poparł algorytmów w MF jak poprzednio co zarzuciłem Ci wprost przy stole rozmów - ale może się mylę...

Jaki ty jesteś bezczelny! jak solidarność była na fali u banasia to jakoś nie udzielałeś się tak agresywnie na forach i nie potrzebowałeś wsparcia. Coś tam pomagałes kiedyś ludziom bo chciałes deklaracji i członków w strukturach SC. Jak widziałes że nie wielu chętnych to odpusciłeś.
 
Admin wssc zamieścił po wymianie e-maili komunikat prasowy. Szkoda, że nie załączył sprawy kluczowej dla celników, tzn. tego że MF uszczupliło środki na podwyżki dla nas o blisko 20mln zł odejmując dwukrotnie 3% i 20%. Arturo natomiast unika konkretnej odpowiedzi na to pytanie(czy poprze celników, czy zajmie takie stanowisko jak jego organizacja, tzn. przeciwko celnikom. Arturo konfabulujesz, zwodzisz i kłamiesz i dopóki nie odniesiesz się do powyższego(o co nawiasem mówiąc zapytam Cię jutro na spotkaniu w MF) nie będę z Tobą dyskutował.

Jeżeli jutro jasno nie określisz się w tej kwestii, nie mamy o czym rozmawiać, bo to oznacza, że działasz na naszą szkodę.
Algorytm został już skrytykowany przez ZZ celnicy PL, a Ty wypisujesz wciąż te herezje.
faktycznie nie sposób prowadzić z Tobą merytorycznego dialogu.

Jutro wszystko się wyjaśni, czy będzie Twoje poparcie odnośnie roszczenia celników co do ukrycia, przez MF blisko 20 mln, czy też zajmiesz stanowsiko RSK Solidarność.
 
koń siwego

Moje stanowisko jest od początku oczywiste i zapisane w komunikatach : 500 zł na funkcjonariusza i pracownika oznacza , brak zgody na odebranie nam - Służbie Celnej - 20 % na stażowe, 3% na premie itd i choćby jednego grosza na cokolwiek innego!
Jeśli to nie było oczywiste i za to że nie przyswajasz faktów kogoś nazywasz kłamcą - to naprawdę choćbym chciał Ci dobrze życzyć - manipulacją daleko nie zajedziesz.(a może zajedziesz - Lepper w tym kraju został wicepremierem) :)
Co do jutrzejszego spotkania : Moja ocena jest jednoznaczna - , Twoja obecność (której nie dostrzegłem na zaproszeniu więc pewnie masz osobiste od p. Kapicy) nie jest niczym uzasadniona. Odpowiadam na pytania korzystając z Twojej gościnności na tej witrynie bo w osobistych kontaktach jakby tu rzec : nie odpowiada mi Twój sposób dialogu, nie odpowiada mi twój sposób bycia.
Najwidoczniej agresja jaką się cechujesz nie może stanowić dobrej płaszczyzny porozumienia.(Mnie groziłeś taczkami - do dziś nie wiem za co :) a mojego zastępcę chciałeś ostatnio pobić przy stole rozmów :) )

Wracając do stwierdzeń Konia: od kogo niby i w czym oczekuje pomocy?

Taki poziom percepcji jaki posiada S. Siwy ( podpisany komunikat o przyznaniu wszystkim 500 zł świadczący, iż nie zgadzam się na żadne pomniejszanie puli celników a Siwy nadal zadaje pytania) rozbraja i faktycznie czyni dalszą dyskusję bezcelową
 
S. Siwy

Oczywiście mam na uwadze jedynie Twój poziom percepcji moich wypowiedzi - bo zakładam, że to moje wypowiedzi nie były dość oczywiste, dość przejrzyste i dlatego nazwałeś mnie cyt" kłamcą i konfabulantem" :)
No bo jakżeby wątpić w Twój ogólny poziom percepcji, erudycji (że o aparycji nie wspomnę). :)
 
Ja bym jednak dodał komentarz- Do naszych związkowców ( ze starych i nowych związków) WEŹCIE SIĘ Q... DO ROBOTY BO ROZMOWA Z SSC , NEGOCJACJE I WYSTĘPY PRZED KAMERAMI TO GORZEJ WAM WYCHODZĄ NIŻ WSTAWIANIE EMOTIKONÓW!!!!!
 
Oj chłopaki!!! Wstyd!!! Jak przedszkolaki w piaskownicy...
Moje jest czerwone , atwoje mniej czerwone...
Umówcie sie, wypijcie po trzy piwa i dajcie sobie po razie jak przwdziwi faceci i przestańcie żyć przeszłością... Jak zaczynacie ze sobą gadkę to dostajecie tak kwiecistego stylu wqymowy, że nawet prof. Miodek by nie zrozumiał o co wam chodzi... :D :D :D
 
ZAWIEDZIONY

Dziś wszystkie związki przemówiły jednym głosem! Więc póki co nie masz powodów do paniki :D
Ale...fakt: przejrzałem te polemiki- zgadzam się, że było tam więcej popisów werbalnych niż "sporu właściwego"
Czasem dobrze posłuchać sugestii kogoś z boku, za którą bez cienia ironii - jestem Ci wdzięczny.
Postaram się na przyszłość zmienić to choć samemu pewnie najtrudniej dostrzec swoje błędy.Ale od tego są fora i opinie (vide Twoja - w mojej ocenie- za ocenę Sławka nie odpowiadam- słuszna)
pozdrawiam
 
Nasz ZZ uzależnił zajęcie stanowiska od decyzji MF w sprawie naszych uwag zgłoszonych do algorytmu. Zrobiliśmy tak również z tego powodu, aby nie dać pretekstu SSC do powołania się na rozbieżne stanowiska ZZ(to tak celem uściślenia).

Arturo nie odbieraj tego jako atak, ale naprawdę masz zadanie i musisz załatwić temat niepotrzebnego i i często mijającego sie z prawdą atakowania SC przez RSK. Jeżeli prawdą jest to co piszesz, że stoisz za celnikami to interweniuj u Tomka, aby nie pisał juz więcej w taki np. sposób:
"... nie otrzymaliśmy także informacji o źródłach pochodzenia środków na dodatkowe podwyżki wynagrodzeń w SC, a mamy przesłanki do podejrzeń, ze podwyżki te dokonane zostaną kosztem pracowników aparatu skarbowego będących członkami korpusu służby cywilnej ..."
Tomek pisze też takie dziwne rzeczy, że zlikwidowano np. 3/4 granic. Pisze również różne inne niekorzystne rzeczy na SC, np. o tym jak wyglada ilość zadań do wykonania w SC, gdzie podaje dane, o których nie wie zbyt dużo(vide np. pismo SK/36/2008).
Zrób coś z tym. Poproś RSK, aby doszło do jakiegoś spotkania z nami. Zanim zostanie coś niekorzystnego ponownie napisane na SC warto porozmawiać. Jesteś wszak pełnomocnikiem ds. SC i nie identyfikujesz się chyba z tego rodzaju niekorzystnymi, ale co gorsze niepotwierdzonymi, a wg. oficjalnych danych nieprawdziwymi stwierdzeniami(vide stenogramy z Sejmu i Senatu z prac nad ustawą budżetową, gdzie przedstawiciel Rządu zapewnia Sejm i Senat o tym, że celnicy partycypują w tej rezerwie.
Jak wiesz kwota 500zł na etat, kurczy się do 400zł brutto na etat - nie pomagajmy ministerstwu w dalszym jej ograniczaniu tego typu pismami.
Interweniuj pilnie w tej sprawie w RSK!!! Może sprostujecie to wystąpienie!!!
 
Witam
Pismo RSK było skierowane nie przeciw "komuś" ale z tego co wiem wobec braku wyjaśnień i niewiedzy - w odpowiedziach na pytania skąd pieniądze (Byłeś tego świadkiem chyba jak Minister Kapica wobec związków przyznał, że nie wie i musi zapytać Panią Suchocką)
Jak wiesz doskonale zmniejszenie kwoty na podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy Służby Celnej jest manipulacją Kierownictwa Służby i nie ma żadnego związku z takim czy innym pismem bądź działaniem RSK ani jakiegokolwiek związku zawodowego.
Czy uważasz, że jest inaczej ?

Nie zauważasz , że mimo woli robisz nie tylko bezcelowe ale i bezzasdne zarzuty?
Gdybyś naprawdę chciał o to zapytać sądzę nie robiłbyś tego na forum " pod publike" tylko byś zadzwonił - chyba, że zgubiłeś numer :) więc podaję 698 417 237
Ale ok - możemy także rozmawiać na forum.
pozdrawiam
 
oświadczenia

Wciąż także Ty ale i wiele innych osób oczekuje ode mnie "oświadczeń" za kim jestem, przeciwko komu itd...Skąd taki sposób myślenia ?
Czy ktoś zasługuje na szacunek, jakieś szczególne traktowanie dlatego tylko, że jest policjantem, celnikiem, czy strażakiem, nauczycielem bądź ministrem?
Okazuje się , że wg. niektórych tak - o człowieku ma świadczyć sam fakt czy jest on funkcjonariuszem czy "sweterkiem" :)
Powtórzę się : ale pisane pod publikę chwyty o samej "godności" tej czy innej grupy mnie do mnie nie trafiają. Znów się powtórzę : jak zabraknie pieniążków na leki dla dziecka, czy na jedzenie to umoczysz kawałek munduru w wodzie i dasz mu possać, jak robili chłopi na przednówku ?Godność, sprawiedliwość - bez wątpienia są bardzo istotne - w gruncie rzeczy chyba najważniejsze bo nie zbywalne - jak stanowisko czy pieniądze - ale chwili gdy walczymy środki na godne życie - bo tak to widzę - to co najmniej obłudne jest mówienie, że jest inaczej.
 
W tym piśmie RSK nie jest mowa tylko o pieniążkach, ale także są liczne inne tematy o SC przedstawiające ją w niekorzystnym ale co gorsze nieprawdziwym świetle.
Tobie mówiłem wielokrotnie, że pisanie o tym, iż środki te są zabierane skarbowcom przez celników jest nieprawdziwe. Powinieneś wciaż interweniować w RSK Solidarność, gdyż sprawa ta jest nadal podnoszona w kolejnych stanowiskach RSK.
Podaję numer telefonu gdyby RSK chciało jednak pisać coś o SC, to warto wcześniej skonsultować, gdyż później wychodzą niedomówienia.
Arturo. Prawdziwym problemem jest to, że w ostatnim czasie głos RSK o SC jest wbrew członkom RSK z ramienia funkcjonariuszy SC. Jest także wbrew stanowisku wielu lokalnych struktur Solidarności działających w SC. Tak być nie może, musisz coś z tym zrobić.
Oto mój telefon 668-438-041 - spróbujmy w przyszłości uzgadniać stanowiska dot. SC, aby nie były już napastliwe , bo to do niczego przecież nie prowadzi.

PS. Skarbowcy powinni oczywiście otrzymać podwyżkę na podobnym poziomie co funkcjonariusze i pracownicy SC.
Rezerwa celowa nr 60 jest zaplanowana dla 130 tys urzędmników. Z proporcji wychodzi, ze skarbowcy powinni otrzymać nawet ponad 500zł(podobnie jak celnicy)
Możemy np. rozważyć oficjalne poparcie celników, myślę, że powinni się zgodzić, gdyż nikt nikomu nic nie zabiera. Takie rozwiązanie jest z całą pewnością lepsze i to dla obu grup zawodowych.

Jeżeli rezerwa celowa nr 60 gdzieś zniknęła, to na pewno nie przez przesunięcie na SC, kwoty około 60 mln zł, gdyż przesunięta kwota jest nawet za niska, tzn. niższa niż ta która wychodzi z wyliczenia proporcji.
 
lokalne struktury

1. Co do lokalnych struktur - głównie ze Śląska - otrzymałem ich stanowiska tożsame z naszymi.(Tych niezrzeszonych w RSK)
2. Napastliwość jeśli występuje to wobec arogancji ale rządu - nie wobec celników
3. Udało się zorganizować dwa wspólne protesty skarbowców i celników - także nie wykluczam wzajemnego poparcia obu grup dla dobra funkcjonariuszy i pracowników w przyszłości.
4. Dziś w Sejmie (nie mam jeszcze potwierdzenia) biegałem aby uzyskać konieczne poparcie 60 posłów do zwołania nadzwyczajnego wspólnego posiedzenia Kom. Fin. i Administracji w sprawie uposażeń funkcjonariuszy
5. Przed posiedzeniem Komisji i na początku jej trwania rozdałem posłom stanowisko w sprawie Służby Celnej - jeszcze ciepłe, wydrukowane 15 minut przed posiedzeniem.
6. Zostało zaproponowane jako punkt obrad i Poseł Chlebowski wyraził gotowość do podjęcia tematu na następnym posiedzeniu.
Nie przytaczam Ci tych faktów jako "chwalenie się" i oczekiwanie poklasku bo chyba wiesz, że "poklask" mi obojętny.
Chciałem tylko powiedzieć, że jestem tym zmęczony- także psychicznie , i także zarzutami funkcjonariuszy, którzy tego nie wiedzą a mimo to są wrogo nastawieni do mnie. Dziś wszystko to o czym napisałem zrobiłem jednak mając "świadka" funkcjonariusza - który nawiasem mówiąc mi w tym pomagał. Nie podaję kto to bo nie wiem czy by sobie życzył. Nie pytałem.
 
Back
Do góry