• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjęcia do Izby Celnej w Olsztynie

JJJ

Nowy użytkownik
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich userów i zwracam się z serdeczną prośbą o podanie informacji jak i praktycznych wskazówek odnoszących się do najbliższego naboru f-szy SC. Jeśli wiecie i zechcecie podzielić się tą wiedżą to napiszcie proszę kiedy są planowane przyjęcia, ile wakatów, jaki jest podział wakatów ( tz. ile osób trafi np. do Bezledy, a ile zostanie w Olsztynie). Bez zbędnej ściemy napiszę, iż interesuje mnie praca w budżetówce, gdyż z tego co wiem ( tu zapewne będziecie mieć inne zdanie) to zarobki w SC są jak na woj. warm. mazurskie całkiem przyzwoite.
1. Ile czasu trwa rekrutacja i sprawdzanie kandydata
2. Jakie są egzaminy wstępne i na co należy zwrócić szczególną uwagę ( czy decyduje tu ogólna suma pkt. czy też każdy egzamin to osobny rozdział i nawet jeśli z innych wypadnie się bdb. to słaby wynik z jednego eliminuje)
3.Czy istnieją limity jeśli chodzi o % zatrudnienie kobiet
4. Jakie zarobki otrzymuje "świeżak" i na jaie dodatkowe bonusy,premie itp. można liczyć w okresie rozliczeniowym 1 roku.
5. Czy f-sze SC prowadzący postępowania zarabiają ok. 4 tyś. zł netto
6. Czy f-sze SC otrzymują mundurówkę, tzw. wczasy pod gruszą lub inne dodatki np. za dojazdy lub na zakwaterowanie.
7. Inne, jakie przyjdą Państwu do głowy
 
dudek-plecak-delinovy-4-d.jpg
czy
plecak.jpg
 
naboru do służby nie było chyba od 2 lat

trwają różnie - ok 6 mcy ale może być 2 mce albo 9 mcy

co do kasy i bonusów wszystko jest w necie - ustawa o SC i akty wykonawcze - w skrócie - ok. 1800 na rękę + ew. 200 za pracę przy odprawach albo ew zamiast 200 netto za granicę ok 350 w WZP, + ew przy pracy na granicy i w WZP dodatek za nocki - parędziesiąt zł + ew za pracę na granicy i w WZP w sezonie zimowym chyba coś koło 2 zł dziennie na wyżywienie, jeśli poza granicą i WZP to gołe 1800

mundurówki już nie ma, wczasy pod gruszą to chyba coś koło 200 zł

4 tyś na rękę prowadząc postępowania możesz dostać - są tacy eksperci z 2-3 letnim stażem którzy tak dostają, ale bardziej prawdopodobne że po 20 latach prowadzenia postępowań dochrapiesz się specjalisty i 2500 na rękę - pamiętaj że idziemy na emki nie w wieku 40 lat ale 67 - więc etaty, stop nie i stanowiska nie podlegają tak szybkiej rotacji jak w służbach, które mają wcześniejsze emki

ale najważniejsze - nie przyjmujesz się do np Bezled czy Olsztyna, do prowadzenia postępowań czy odpraw pojazdów, ale do IC - możesz w pt np. prowadzić postępowania w Olsztynie, a od soboty np. obsługiwać pas w Bezledach
 
Dziękuję Bolo1999 za szybką i konkretną odpowiedź. Gdyby przyszło Ci jeszcze coś istotnego do głowy to proszę napisz :)
 
Witaj „JJJ”

Informacje o przyjęciach do Służby na stronie Izby chyba już czytałeś !?
Skoro jesteś tutaj pewnie szukasz innych informacji.

Nie zniechęcam, przeczytaj i walcz!

Egzaminy w formie testów przeprowadzane są bardzo nierzetelnie, a być może dochodzi nawet do ich fałszowania. Po pierwszym teście zostałem poinformowany, że nie uzyskałem minimalnej ilości punktów i nie kwalifikuję się do dalszego etapu rekrutacji. Przekonany że jest inaczej telefonicznie kontaktując się z Wydział Kadr i Szkolenia żądałem wglądu do swojego testu – odmowa. Zadając kłopotliwe pytania, funkcjonariuszka nie wytrzymała ciśnienia, rzuciła słuchawkę. Po kilku nieudanych próbach (telefon wyłączony) ponownie przedstawiłem swoje żądanie, już Naczelnikowi tego wydziału. Ubolewająca Pani Naczelnik przekonywała bym pogodził się z niekorzystnym wynikiem. Nie dając wiary wszystkim wyjaśnieniom oznajmiłem, zwrócę się do dyrektora. Po godzinie zaskakująca zmiana, telefoniczna informacja - Miły głosik z prywatnego telefonu „Tu Izba Celna w Olsztynie, informujemy że zaszła pomyłka, Pana test został ponownie zweryfikowany”. Okazało się że miałem znacznie więcej punktów, przystąpiłem do dalszych etapów rekrutacji i się dostałem.

Po takich testach Asy i Cieniasy przedstawiani są komisji rekrutacyjnej i kogo mają przyjąć do pracy? Oczywiście tych najlepszych :))

Jak będziesz na TYCH TESTACH :) weź aparat, klepnij fotki swego testu, sprawdzisz w domu - jak zostaniesz wykukany to już wiesz co możesz zrobić. Tylko jak Ci pójdzie dalej!?
 
Po takich testach Asy i Cieniasy przedstawiani są komisji rekrutacyjnej i kogo mają przyjąć do pracy? Oczywiście tych najlepszych :))
Rzut oka na fotki wyżej a ........... :):)
 
Nadal zależy ci na tej pracy !?, napisz !

Opowiem więcej, poznasz inne rewelacje…pomogą Ci w starciu z matactwem i fałszem.
 
Back
Do góry