• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przegląd przepisów i ustawodastwa

R

rektordy

Gość
Czy ktoś w MF robi sensowny przegląd przepisów i decyzji pod kątem odbiurokratyzowania postępowań? Postępowania celne, karne skarbowe, AEO idą w zupełnie innym kierunku. Rosną też obawy firm, że w pogoni za zachowaniem etatów będziemy wymyślać jakieś niestworzone rzeczy a papier jest cierpliwy. Może wprowadzi SSC konsultacje z firmami.
 
Człowieku, żeby ja miał na to czas....Od tego jest procedura i ludzie pracujący w MF
W toku procesu legislacynego uwagi może wnieść IC z własnej inicjatywy, po przeprowadzeniu konsultacji w miejscowym środowiskiem gospodarczym, a zwłaszcza powodowana świadomością, że na na biurokrację więcej etatów nie otrzyma.
W procesie legislacyjnym może też wniosić uwagi każdy zaintersowany.
jk
 
agencje i spedycje

Szkoda, że nie ma SSC na to czasu ponieważ takie konsultacje dają pełny obraz złej organizacji pracy i przerostów etatów na stanowiskach kierowniczych i innych wydumanych np. intrastat. Codziennie przynajmniej jeden agent celny kiwa głową z politowaniem nad rozwojem naszej biurokracji.Dziwi mnie też takie podejście ponieważ jak piszą SSC w swojej karierze miał też epizod związany ze spedycją. Może to była spedycja inna niż krajowa bo u mnie w UC zajmujemy się w 50% pierdołami i statystyką z nadania MF.
 
Back
Do góry