• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przed wyborami

S

Sosnowiczanin

Gość
Czy przed wyborami nie należaloby przypomnieć czyjego autorstwa jest ustawa o woj. kolegiach skarbowych i które partie za nią glosowaly? Czy ktoś móglby podać jakieś konkretne dane?
 
Zdaje mi się że jacyś celnicy startują w wyborach samorządowych. Rad byłbym wiedzieć z jakiego i jakiej listy to może poprę.
 
Na 100% startuje co najmniej 1 osoba w UC Katowice (w samym urzędzie). Nazwiska nie wymienie bo o zgodę na jej wskazanie nie pytałem.
 
Myślę ze tu nie chodzi o anonimowośc bo jak widac są osoby które o tym wiedzą. Moze poprostu nie chce mówic hop póki nie przeskoczy. Znając zycie podejście przełozonych w takich sprawach bywa niestety rózne (często negatywne).
 
Niech mi ktoś wyjaśni proszę. Czy funkcjonariusz celny może startować wyborach samorządowych jako kandydat niezalezny z listy określonego ugrupowania lub jakiegoś forum, listy, wspólnoty itp dziwolągów. Czy to nie stoi w sprzecznosci do przepisu zawartego w ustawie o Słuzbie Celnej?
 
Art. 33. 1. Funkcjonariusz celny przy wykonywaniu obowiązków służbowych nie może kierować się interesem jednostkowym lub grupowym.

2. Funkcjonariusz celny nie może:

1) publicznie manifestować poglądów politycznych,

2) uczestniczyć w strajku, a także działalności zakłócającej normalną pracę urzędu.

3. Funkcjonariusz celny nie może być członkiem partii politycznej; z chwilą przyjęcia funkcjonariusza do służby ustaje jego dotychczasowe członkostwo w partii politycznej
 
Ocena należy do wyborców.Z tego co wiem to te zapisy ograniczające udział w życiu publicznym zostały uznane za sprzeczne z konstytucją.Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego.Jest tez psychoza w urzędach bo naczlstwo ma głębokie korzenie w PRL i metody tez z PRL i z PZPR..Liczy się tylko kasa.Spróbuj sie wychylić z listy prawicowej to się przekonasz jaki z ciebie oszołom.
 
Ruch Autonomii Śląska nie jest partą polityczną, tylko stowarzyszeniem. Myślę że nie ma o co robić afery. Do tej pory była to dla mnie grupa raczej "pozytywnie zakręcona". Gorzej z tą Samoobroną.
 
"kandydowanie funkcjonariuszy celnych w wyborach samorządowych z list komitetów wyborczych partii politycznych byłoby naruszeniem przepisu art. 33 ust. 2 pkt 1 ustawy o Służbie Celnej. Jednakże kandydowanie funkcjonariuszy celnych z list komitetów wyborczych stowarzyszeń i organizacji społecznych lub komitetów wyborczych obywateli nie narusza przepisów ustawy o Służbie Celnej"

Dyrektor ma pole do popisu.
 
Jak ty sobie wyobrażasz należenie do partii,która nie ma na celu przejęcia władzy w legalnych wyborach.W PRL był ZSL i SD.Te partie tworzyły sojusze z PZPR.Radca z MF tego nie pamięta ,jest za młody, bo gdyby pamiętał to nie sporządziłby takiej opinii.Zresztą pamiętaj jak jest jedna opinia to można sporządzić kontropinię.Może ta opinia wiąże dyrekcję.Natomiast wobec braku reakcji dyrektora na taką opinię to kolejny raz stwierdzam,że kadra kierownicza izb celnych prezentuje żenująco niski poziom wiedzy prawnej razem z ich radcami.Brak reakcji świadczy również,że najlepiej jak za nas w Sejmie ,Senacie i samorządach myślą inni .My do tego się nie nadajemy.Najlepiej umiemy coś skroić od kierowcy i to nie zawsze.
 
Anonymous napisał:
"kandydowanie funkcjonariuszy celnych w wyborach samorządowych z list komitetów wyborczych partii politycznych byłoby naruszeniem przepisu art. 33 ust. 2 pkt 1 ustawy o Służbie Celnej. Jednakże kandydowanie funkcjonariuszy celnych z list komitetów wyborczych stowarzyszeń i organizacji społecznych lub komitetów wyborczych obywateli nie narusza przepisów ustawy o Służbie Celnej"

Dyrektor ma pole do popisu.
Pierd.... trzy po trzy.
Odkąd to startowanie z listy danej partii = członkostwu w niej?
 
Back
Do góry