• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

""" Służba Skarbowo Celna ? XD :mad:
Odpowiedziałem za niego, wiecie, żeby już nie zaśmiecał naszego forum. """

chyba Służba Celno - Skarbowa :confused: :mad:


Widzisz ...
Jeśli w tejże "służbie" miałoby być nawet te 14,5 tys. osób, z czego liczba - byłych FC - jest "niezmienna"(cyt.) od początku,
to zaczynam mieć poważne wątpliwości!
Chyba nawet lepiej, by nazywała się Skarbowo - ...
 
Widzisz ...
Jeśli w tejże "służbie" miałoby być nawet te 14,5 tys. osób, z czego liczba - byłych FC - jest "niezmienna"(cyt.) od początku,
to zaczynam mieć poważne wątpliwości!
Chyba nawet lepiej, by nazywała się Skarbowo - ...

CAT, ale masz problemy, wystarczy wbić się w kieckę do baletu, i możesz w urzędzie skarbowym zaiwaniać do 90siątki
 
Panie i Panowie oficerowie oraz eksperci i starsi eksperci przestańcie srać pod siebie ze strachu przecież zaraz was poprxenoszą z izb na oddziały, teraz czy podczas składania propozycji. Jak głosi klasyk : czasy się zmieniają a Pan/Pani cały czas w komisjach ". Przestańcie srać pod siebie przecież dyrektorzy obecni i byli chodzą w czarnych uniformach i nie zostawią was w tak trudnej sytuacji .
 
CAT, ale masz problemy, wystarczy wbić się w kieckę do baletu, i możesz w urzędzie skarbowym zaiwaniać do 90siątki


JA mam problemy ?! :confused:

:eek:
Ja nie mam problemów. Przecież to NIE JA szwendam się po tematach, co rusz - kogoś obszczekując, olewając czy gryząc, by za chwilę skomleć i żalić się na swój parszywy i najbardziej ze wszystkich niesprawiedliwy los ...
 
Szczerze ? Serio ? Jacy z nas mundurowi ? Obostrzenia rodem z SS przez te wszystkie lata a tak naprawdę żadnych przywilejów prawdziwych mundurowych , którzy nie mają takich ograniczeń jak my . U mnie w Uc sa dwie takie mądrale , starsi już po 50 jeden "mądrzejszy od drugiego " bardzo głośne osoby , które pozjadały wszystkie rozumy , na tych pseudo pagonach aż w oczy kole , reasumując - My nigdy tak naprawdę nie mieliśmy munduru , tylko uniformy jak mechanik , ksiądz czy robotnik , a nawet klasy mundurowe . Od zawsze byliśmy traktowani jak przebierańcy , bo z przywilejem nie ma to nic wspólnego , walka przez lata dyskryminacji i co teraz mamy ? Odarcie z uniformu , propozycja bądź jej brak pracy lub pośredniak . Mega .
 
Panie i Panowie oficerowie oraz eksperci i starsi eksperci przestańcie srać pod siebie ze strachu przecież zaraz was poprxenoszą z izb na oddziały, teraz czy podczas składania propozycji. Jak głosi klasyk : czasy się zmieniają a Pan/Pani cały czas w komisjach ". Przestańcie srać pod siebie przecież dyrektorzy obecni i byli chodzą w czarnych uniformach i nie zostawią was w tak trudnej sytuacji .

A to blackwidow, ta pani co mundur jest dla niej kitlem... jak na kuchni. Pierdzielisz kocopoły, jacy eksperci, co nie dostało się kiedyś wujcia ekspertuncia i teraz boli. Kto tu jest niby ekspertem? Bo nie ja.
 
ale czy to nasza wina była? pisałem o ty kilka lat temu tutaj, celnicy chcą być służbą, zawsze chcieli, ale wierzyliśmy, że w zamian zostaniemy godnie potraktowani... paru gościom i w moim urzędzie odstrzeliło, myśleli, że już są w skw :)
 
w naszej służbie stopień nie generuje wypłaty specjalnie, stanowisko masz jakie masz, ale masz dodatek za wysługę, nie bądź ekspertzasdrośnicą, ja nie jestem :)
 
I właśnie dlatego przegrywamy tę nierówna walkę. Żremy się między sobą i wytykamy rzeczy, na które większość z nas nie miało wpływu. Jakie to ma znaczenie, czy ktoś ma nasrane na pagonach, czy nie. Ważą się nasze losy, a wy tracicie energię na wzajemne żale i opluwanie. Weźcie się w garść i pomyślcie co można jeszcze zrobić, żeby nie wylądować na zielonej trawce. Takie przepychanki, to miód na serce naszych przeciwników!
 
I właśnie dlatego przegrywamy tę nierówna walkę. Żremy się między sobą i wytykamy rzeczy, na które większość z nas nie miało wpływu. Jakie to ma znaczenie, czy ktoś ma nasrane na pagonach, czy nie. Ważą się nasze losy, a wy tracicie energię na wzajemne żale i opluwanie. Weźcie się w garść i pomyślcie co można jeszcze zrobić, żeby nie wylądować na zielonej trawce. Takie przepychanki, to miód na serce naszych przeciwników!
Moja droga to nie przepychanki i plucie , to są fakty bolesne niestety ,ale prawdziwe ..... Boli to każdego z nas , niestety rzeczywistość znowu nas boleśnie zweryfikowała po raz kolejny bardzo dotkliwie . Przykre .
 
I właśnie dlatego przegrywamy tę nierówna walkę. Żremy się między sobą i wytykamy rzeczy, na które większość z nas nie miało wpływu. Jakie to ma znaczenie, czy ktoś ma nasrane na pagonach, czy nie. Ważą się nasze losy, a wy tracicie energię na wzajemne żale i opluwanie. Weźcie się w garść i pomyślcie co można jeszcze zrobić, żeby nie wylądować na zielonej trawce. Takie przepychanki, to miód na serce naszych przeciwników!
Moja droga to nie przepychanki i plucie , to są fakty bolesne niestety ,ale prawdziwe ..... Boli to każdego z nas , niestety rzeczywistość znowu nas boleśnie zweryfikowała po raz kolejny bardzo dotkliwie . Przykre .
 
I właśnie dlatego przegrywamy tę nierówna walkę. Żremy się między sobą i wytykamy rzeczy, na które większość z nas nie miało wpływu. Jakie to ma znaczenie, czy ktoś ma nasrane na pagonach, czy nie. Ważą się nasze losy, a wy tracicie energię na wzajemne żale i opluwanie. Weźcie się w garść i pomyślcie co można jeszcze zrobić, żeby nie wylądować na zielonej trawce. Takie przepychanki, to miód na serce naszych przeciwników!
Źremy się między sobą? Ty żyjesz w jakimś Matixie?
 
Z tego, co rozmawiam z ludźmi wynika , że przestali wchodzić na forum, bo jedyne co mogą przeczytać to narzekanie, z którego nic nie wynika. Produkujecie dziesiątki stron o tym samym, ZZ nie przedstawia planu dalszego działania i tak to się kręci, a PiS robi co chce bo nie czuje żadnego zagrożenia i problemu. Ja rozumiem , że wszyscy jesteśmy sfrustrowani, ale to nie poprawi naszej sytuacji. Trzeba zacząć działać, ale potrzeba jakiegoś odgornego planu, bo my nie jesteśmy w stanie sami tego rozwiązać.
 
Znam lepsze rozwiązanie
1476959707_mriark_600.jpg
 
Z tego, co rozmawiam z ludźmi wynika , że przestali ...

Trzeba zacząć działać, ale potrzeba jakiegoś odgornego planu, bo my nie ...


- to wynika jeszcze z mnóstwa innych oznak ...

- Proponuję zacząć mentalnie od "My"!

"Fizycznie" - najpierw podzielić ZZ Celnicy.pl na ... 13-to osobowe ZZ, np. ZZ C-1.pl, ZZ C-2.pl itd. tworząc jednocześnie Federację,
z największą ilością ZZ w Polsce !
 
jak to rozumiec bo z jednej strony:
3. Pracownicy zatrudnieni w izbach celnych oraz urzędach kontroli skarbowej
oraz funkcjonariusze celni pełniący służbę w izbach celnych albo w komórkach
urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych stają się
z dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1, z zastrzeżeniem art. 172,
odpowiednio pracownikami zatrudnionymi w jednostkach organizacyjnych Krajowej
Administracji Skarbowej, zwanych dalej „jednostkami KAS”, albo
funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, zwanymi dalej „funkcjonariuszami”,
pełniącymi służbę w jednostkach KAS i zachowują ciągłość pracy i służby.
W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się
przepisy dotychczasowe

a z drugiej:
Art. 172. 1. Stosunki pracy osób zatrudnionych w jednostkach KAS, o których
mowa w art. 36 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 ustawy, o której mowa w art. 1, oraz stosunki
służbowe osób pełniących służbę w jednostkach KAS, o których mowa w art. 36 ust.
1 pkt 1, 2, 3 i 6 ustawy, o której mowa w art. 1, wygasają:
1) z dniem 31 sierpnia 2017 r., jeżeli osoby te w terminie do dnia 31 maja 2017 r.,
nie otrzymają pisemnej propozycji określającej nowe warunki zatrudnienia albo
pełnienia służby;
2) po upływie 3 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w
którym pracownik albo funkcjonariusz złożył oświadczenie o odmowie
przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby, jednak nie później niż
dnia 31 sierpnia 2017 r.

to jak z jednej str ciaglosc zatrudnienia a z 2 cos wygasa?
 
jak to rozumiec bo z jednej strony:
3. Pracownicy zatrudnieni w izbach celnych oraz urzędach kontroli skarbowej
oraz funkcjonariusze celni pełniący służbę w izbach celnych albo w komórkach
urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych stają się
z dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1, z zastrzeżeniem art. 172,
odpowiednio pracownikami zatrudnionymi w jednostkach organizacyjnych Krajowej
Administracji Skarbowej, zwanych dalej „jednostkami KAS”, albo
funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, zwanymi dalej „funkcjonariuszami”,
pełniącymi służbę w jednostkach KAS i zachowują ciągłość pracy i służby.
W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się
przepisy dotychczasowe

a z drugiej:
Art. 172. 1. Stosunki pracy osób zatrudnionych w jednostkach KAS, o których
mowa w art. 36 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 ustawy, o której mowa w art. 1, oraz stosunki
służbowe osób pełniących służbę w jednostkach KAS, o których mowa w art. 36 ust.
1 pkt 1, 2, 3 i 6 ustawy, o której mowa w art. 1, wygasają:
1) z dniem 31 sierpnia 2017 r., jeżeli osoby te w terminie do dnia 31 maja 2017 r.,
nie otrzymają pisemnej propozycji określającej nowe warunki zatrudnienia albo
pełnienia służby;
2) po upływie 3 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w
którym pracownik albo funkcjonariusz złożył oświadczenie o odmowie
przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby, jednak nie później niż
dnia 31 sierpnia 2017 r.

to jak z jednej str ciaglosc zatrudnienia a z 2 cos wygasa?


przepraszam ale w czym problem?

przecież to czytelne - 1.01.2017 stajemy się funkami sc-s i czekamy na propozycje

o ile dostaniesz propozycję to możesz ją przyjąć ( np pracy 300km dalej w us) albo nie - jak jej nie przyjmiesz np. w styczniu to przestajesz być funkiem z końcem kwietnia - na śmietnik

jak do końca maja nie dostaniesz żadnej propozycji - pracy czy służby - to przestajesz być funkiem z końcem sierpnia

istotne jest to, że nie ma żadnych zasad składania propozycji - zależnych np. od stażu, komórki, wieku czy czegokolwiek

pełna dowolność - jeden może dostać propozycję służby a jego kolega z którym robił to samo, w tym samym wieku i stażu, może dostać propozycję pracy albo w ogóle nic

i to jest s..syństwo - pełna samowolka
 
Back
Do góry