• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Gdzie podczas wczorajszego czytania projektu KAS byla przewodnicząca Zrzeszenia p. Basia i przewodniczący Federacji p. Jacek. Czyżby byla ich zgoda na KAS???

Gdzie Pani Basia nie wiem,natomimast Pan Jacek płakał i uzalał się przed kamerą ,że służy temu krajowi już 34 lata i wie ,że wystepuje po raz ostatni.Prawie płakał. A jest take powiedzenie -Służ Panu wiernie ,on ci w zamian piernie! Ciągle JA. A co mają mówić inni?
Co do ustawy KAS nie mogę wyjść z podziwu jak można wdrażać ustawę w życie,podpisywać porozumenia o współpracy pomiędzy jednostkami,prowadzić pilotaże,wdrażać,uzgadniać,tworzyć listy osób do zwolnienia itp,itd,skoro nie jest znana ostateczna wersja ustawy,skoro nie przegłosowano jej w Sejmie ani Senacie.Skoro nie podpisał jej Prezydent?Czyżby to wszystko była FIKCJA? Może ktoś mi to wytłumaczy To jest ta Demokracja,Prawo , Sprawiedliwość?
 
Ostatnia edycja:
ustawa o KAS już w drugim czytaniu. Za chwilę posiedzenie komisji w sprawie KAS. Tempo szybkie, może jutro już uchwalą całą ustawę. A my nadal śpimy...
 
"Krótki maniek" ryczął z mównicy oczywiście nie na temat - przykro to pisać ale nic już tego nie powstrzyma......

poslowie-pis-przed-wyborami-okejka-poslowie-pis-po-wyborach-srodkowy-palec-porownanie.jpg
 
Ostatnia edycja:
"Krótki maniek" ryczął z mównicy oczywiście nie na temat - przykro to pisać ale nic już tego nie powstrzyma......

Pokaż załącznik: 4142

Dziś jest spotkanie Banasia z przedstawcielami ZZ Czekam z niecerpliwościa na przekaz S.Siwego. Swoją drogą patrząc na licznik członków ZZ Celnicy 2/3 z nas liczy na cud ?Czy szkoda 15 zeta miesięczne?Biorąc pod uwagę graniczną sytuację w SC może Pan Jacek ,Pani Basia i Pan Sławek usiądą dziś razem przy flaszce i zjednoczą wszystkie związki w JEDEN ? Czy ambicje ponad życie lub nadzorca nie pozwala? To ostatnia chwila i okazja Za miesiąc nikt już nie bedzie chciał nas słuchać.Ważniejsze bedą narodziny pandy w zoo na Madaskarze
 
Panie fixie, ani jedna ani dwie czy trzy flaszki nie pomogą. Związki są silne ilością i działaniami swoich członków. Większość niestety uprawia strusią politykę. Myślą, że jak się gdzieś schowają to ich sras nie dotyczy. I srodze się zdziwią.
Zagadka: skąd MF weźmie na podwyżki do 3 tys. brutto dla rzeszy skarbowców?
Radzę tym co mają powyżej 3 tys. już teraz zweryfikować wydatki.
Ja nie muszę nic weryfikować bo po 20 latach mam te osławione 3 tys.
 
Ja jednak nie trace nadzieji,tym bardziej po relacj z podkomisji gdzie jest mowa o KAS.Głosami PiS nie zgodzono sie na wysłuchanie\publiczne stron,a jeden z posłów nie za bardzo wiedział czy jest za czy przeciw Banaś powiedział że ustawa była konsultowana społecznie 10 lat temu i nie można powiedzieć ,że jest brak konsultacji społecznych.Atmosfera lużna,jakby już było po ptakach.Swoją drogą warto zapamiętać 3 nazwiska -Sasin,Szałamacha i Banaś.Jak to wszystko p........... ,to co ? Powiedzą przepraszam? Lub sorry ,by było bardziej po europejsku?Czy może tradycyjnie,że to wina celników,bo nie chcieli współpracować?
 
Łódź, 22.09.2016r.
FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ

KOMUNIKAT
Szanowne Koleżanki i Koledzy

W dniu 22 września 2016r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Finansów Publicznych poświęcone rozpatrzeniu wniosku o skierowanie do podkomisji nadzwyczajnej poselskich projektów ustaw o:
- o Krajowej Administracji Skarbowej (druk nr 826)
- przepisach wprowadzających ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (druk nr 827).

Stronę związkowa reprezentowali: Barbara Smolińska ze Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej R.P. oraz Jacek Staniszewski i Artur Kaczmarek z Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej.
W czasie posiedzenia Poseł Janusz Cichoń w imieniu Klubu Platformy Obywatelskiej złożył wniosek o wysłuchanie publiczne w sprawie ww. projektów ustaw z uwagi na tryb ich procedowania i brak konsultacji społecznych, który został jednak odrzucony (13 głosów za, 22 przeciw, 2 wstrzymujące się).
W wyniku głosowania Komisja Finansów Publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną ustalając, iż w jej skład wejdzie 9 posłów w tym 5 posłów z Klubu Poselskiego PiS, 2 posłów z Klubu Poselskiego PO i po 1 pośle z Klubu Poselskiego KUKIZ 15 i Klubu Poselskiego Nowoczesna. Przewodniczącym podkomisji nadzwyczajnej został Poseł Andrzej Szlachta (PiS).

Termin posiedzenia podkomisji nadzwyczajnej ds. poselskich projektów ustaw o Krajowej Administracji Skarbowej (druk nr 826) i przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (druk nr 827) został wyznaczony na dni 27 i 28 września br. (początek obrad podkomisji o godz. 11.00 w dniu 27 września br.) - co może świadczyć o zamiarze procedowania i przyjęcia obydwu projektów ustaw w trybie pilnym.

Równocześnie informuję, że w dniu dzisiejszym o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie Szefa Służby Celnej ze stroną związkową. O przebiegu tego spotkania i pracach organów Sejmu R.P. będziemy informować na bieżąco.

na oryginale podpisał
z up. Komitetu Wykonawczego FZZSC
Przewodniczący FZZSC
 

Jak podano w w/w artykule
"Minister finansów Paweł Szałamacha tłumaczył w środę podczas konferencji prasowej, że nowa skonsolidowana administracja skarbowo-celna, czyli KAS, pozwoli przyciągnąć do niej zdolną młodzież z polskich uczelni, a także realizować będzie aspiracje obecnych pracowników Służby Celnej, urzędów kontroli skarbowej i urzędów skarbowych. Szałamacha dodał, że KAS spowoduje realizację jednego ze strategicznych celów rządu, czyli "odbudowę dochodów własnych państwa polskiego", a także zwiększy dochody podatkowe do budżetu."

No to wiadomo kto znajdzie zatrudnienie - młoda, zdolna młodzież z polskich uczelni. Domniemywam, że już w pierwszych dniach pracy powali swoją wiedzą i doświadczeniem pracowników z 25-letnim stażem w cle. A i nie trzeba będzie tyle płacić. Nie wiem tylko, czy Szałamacha bierze pod uwagę, że młoda zdolna młodzież, o ile będzie naprawdę ZDOLNA, będzie miała w d...e pracę za 3 tys. brutto :cool:

PS. Posłuchałem wczorajszego posiedzenia Sejmu i mając na uwadze agresję i furię, z jaką mówił o konieczności wprowadzenia KAS przed głosowaniem na początku posiedzenia Banaś mam uzasadnione podejrzenie, że ta konieczność wprowadzenia KAS (= zlikwidowanie SC) wynika raczej z nienawiści, jaką darzy naszą służbę Marian. Fajnie mieć takiego przełożonego, to bardzo motywuje do pracy :mad: Nie jestem psychiatrą ani psychologiem, ale patrząc wczoraj na ową przemowę Banasia mam nieodparte wrażenie, że z nim zdecydowanie jest coś nie tak...
 
Ostatnia edycja:
Młodzi i zdolni to uciekają z tego kraju czym prędzej i nie oglądają się za siebie. Za 3 tysiące brutto nie schylą się nawet po papier do ksero :)
Skoro Marian B. jest podobno taki głęboko wierzący, to chyba musi spowiadać się trzy razy dziennie, za ilość kłamstw, które wypływają z jego ust.
Za plecami obrabia nam d..pę, a w telewizorku peany na naszą cześć. Hipokryzja w najczystszej postaci, od której zbiera mi się na wymioty.
 
Nie mam wątpliwości, że Polacy w następnych wyborach wszystko pięknie wyprostują.. Nawet program 500+ im nie pomoże , tym bardziej, że większość rodzin z jednym dzieckiem żadnych pieniędzy nie dostaje, chociaż sam "pożal się Boże" prezydent twierdził, że każdemu dziecku się należy...
Mam do siebie ogromne pretensje , bo w pewnym momencie im zaufałam i wierzyłam, choć pewną ulgę przynosi mi świadomość , że nie upadłam tak mocno na głowę i nie zagłosowałam na nich.
 
nie zgadzam sie z powyzszym. Nie bedzie tajemnicy bankowej, nie bedzie tajemnicy korespondencji, kazdy bedzie traktowany jak potencjalny przestepca. Bedzie sie mozna dobrac politykom PIS do d..y.

Przecież od listopada 2015 obsadzali swoich na stołkach także w SC , a w KAS będzie jeszcze lepiej więc wszystko pod dywan będzie zamiatane!!!! Jak w Spółkach skarbu Państwa :)
 
Back
Do góry