• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Porady prawne związane ze stosunkiem służbowym i nie tylko

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
Witam.

Jeden z moderatorów zaproponował następującą formułę.
"Utwórzmy nowy dział, w którym prowadzone byłyby poważne dyskusje.
Celem takich dyskusji byłoby dokonanie szczegółowej analizy, opartej na materiałach źródłowych i naukowych podstawach różnych zjawisk występujących w związku z nasza pracą.

Takie opracowania i analizy można byłoby wykorzystać w konkretnych celach. Jakich celach? To zależy od tego jakich ludzi i o jakiego rodzaju zainteresowaniach udałoby się w ramach takiego forum zebrać.

Członkowie takiego forum musieliby oczywiście przejść specjalną weryfikację, której celem byłoby maksymalne zmniejszenie zagrożenia, że toczące się dyskusje lub powstałe opracowania zostaną wykorzystane przeciwko nam.

To o czym myślę jest na razie tylko ogólną koncepcją, do której skłoniła mnie wstępna analiza ostatnich wydarzeń, w tym zwłaszcza negocjacji.

Na forum możnaby najpierw opracować poradniki i instrukcje postępowania w jaki sposób skutecznie domagać się realizacji naszych praw związanych ze służba/pracą, np. tryb występowania o dopłaty w przypadku utrudnionego dojazdu do pracy, czy recepta na "wyciągnięcie od dyrektora pieniędzy" z dywidend na dofinansowanie wycieczki, itp... Albo poradnik w jaki sposób domagać się poprawy warunków pracy zgodnych z wymogami BHP w konkretnym przypadku (używania np. starych monitorów, kopiarek, grzybu na ścianach, itp... ).

Jestem przekonany, że takie opracowania/instrukcje przyczynią się do podniesienia świadomości celników/pracowników i spowodują, że ludzie zaczną domagać się od naszego pracodawcy realizacji praw zagwarantowanych w przepisach, o których istnieniu często nie mamy bladego pojęcia.

Jestem też przekonany, że w naszych szeregach pracuje wielu ludzi-specjalistów o bardzo dużej wiedzy w konkretnych dziedzinach, którzy byliby skłonni do uczestniczenia w takiej formule działania.

Możnaby również na takim forum analizować decyzje (polecenia) wydawane przez naczelników/dyrektorów/SSC i szukająć w nich potencjalnych zagrożeń czy zwykłych błędów albo kruczków i furtek."

Posty w takim dziale do czasu wypracowania końcowego stanowiska byłyby niewidoczne dla pozostałych foromowiczów. Dopiero wypracowane tak stanowisko byłoby w odpowiedni sposób wykorzystywane dla członków ZZ Celnicy PL, jak również w pewnej wybiórczej części publikowane też dla ogółu.

Zapraszam osoby pragnące nam pomóc. Podziel się swoją wiedzą. Zgłoszenia poprzez PW lub mój e-mail.
 
Back
Do góry