• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

pomocy-celnik

Co mam robić?

  • Zostać celnikiem

    Votes: 1 10,0%
  • Zostać policjantem

    Votes: 1 10,0%
  • Zostać w Straży Granicznej

    Votes: 7 70,0%
  • Coś innego ....podaj przykłąd

    Votes: 1 10,0%

  • Total voters
    10

kargol

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam
Mam 15 lat i jestem w 3 kl . gimnazjum przede mną trudny wybór szkoły. I mam zamiar być celnikiem .(mieszkam niedaleko Białegostoku). I jaka jest mi potrzebna szkoła , jakie umiejętności , czy warto , jaka płaca , i czy jest się trudno dostać ? Jeżeli by mógł ktoś odp . to bardzo bym prosił . bo zastanawiam się też nad policją i strażą graniczną .
 
Witam cieplutko potencjalnego adepta sztuki celnej. Dobrze że już w tym wieku myślisz nad dalszym kierunkiem nauki, pracy, czy życia. Idź na studia, tego nikt Ci nie zabierze! Zawód celnika w zależności , gdzie wylądujesz (zależy od zapotrzebowania) może okazać się ciekawy (grupy mobilne, dochodzeniówka), albo monotonny (przykuty do biurka). Napewno nie jest to zajęcie, gdzie masz zagwarantowaną satysfakcję i spokojną emeryturkę. Zarobki? No cóż, jak w administracji państwowej, jednak nie wiadomo jak będzie w przyszłości. Luknij sobie na temat wartościowania. Uzmysłowi Ci to, jak można na starcie dostać kopa w górę, a po nastu latach wiernej służby kopa dupę. Wszystko zależy od ... lub szczęścia... a ostateczny wybór zawodu należy wyłącznie do Ciebie.
pozdrawiam. Lucyper
 
Back
Do góry