• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Polecenie Szefa Służby Celnej

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
napisał:
W piśmie nr OC-MA-S-3/2006/2231 z dnia 16.05.2006 roku szef Służby Celnej polecił dyrektorom izb dokonanie analizy i przekazanie informacji o działaniach podjętych w I półroczu 2006 roku oraz ich skutkach w podstawowych działaniach izb.

W formie tabelarycznej działania zostały podzielone na :

1. Organizacja pracy izby celnej.

2. Sprawy kadrowe.

3. Gospodarowanie środkami publicznymi.

4. Jakość obsługi klienta.

5. Skuteczność zwalczania przestępczości.

6. Dyscyplina służbowa.

7. Inne działania.

Może pomożemy naszemu Dyrektorowi rozwinąć poszczególne punkty.
Słychać sporo komentarzy w korytarzach. Wrzućcie coś też na forum bo to nasze opolskie ledwo dyszy. Tyle słychać w kuluarach, jest szansa zaproponować coś konstruktywnego i rzeczowego na forum.
Może nawet sam Szef Służby Celnej przeczyta i skonfrontuje od razu z tym co mu odpowie na ww. pismo Dyrektor.
 
Czyzby kolejny dyrektor ci nie odpowiadal. Mozesz dlugo czekac na dyrektora ktory bedzie robil co mu Slawek Siwy powie.
 
Myslisz Slawku, ze sam wielki SSC czyta to forum, niepoprawny z Ciebie optymista. Osobiscie bardzo w to watpie, ze interesuje SSC to co my mamy do powiedzenia.
 
myslę słwaku że dużo rozumiem widze co się dzieje i że znami kiepsko może stąd mój ton i podchwytliwe pytanie
spreczuje czy nie uwazasz że przy byłym dyrektorze nasze szansebyłyby większe chociaż trochę, bo ja tak sie zastanawiam po co była ta zmiana
 
Zmiana była konieczna i podejrzewam, że i tak nieunikniona.
Czy więcej by nam pomógł stary dyrektor. Na pewno nie, wspominając to kto go bronił i gdzie szukał poparcia. To moim zdaniem w chwili obecnej, mogłoby tylko zaszkodzić
Przejechałem się z tą poz.98 prac legislacyjnych Rady Ministrów. Mam nadzieję, że nie przejedziemy się wszyscy na naszym nowym kierownictwie izby. Chodzi mi o obronę izby i lobbowanie przeciwko próbie odbierania zadań Służbie Celnej. Zobaczymy i ocenimy.
Tak. To forum powstało własnie m.in. też po to aby dyrektorzy także i nasz nowy czuli po prostu presję załogi. Moim zdaniem jest to bardzo pozytywne i może pozytywnie wpływać na decyzje kierownictwa.
Każdy kto ma dostęp do internetu może napisać co mu się podoba, może założyć nowy temat, który zatytułuje np. "Ocena działań nowego kierownictwa". Zapewniam was, że to działa i odnosi swój skutek. Warunkiem jednak jest abyście się licznie włączyli w dyskusje. Jeżeli nawet SSC nie zagląda na forum(w co wątpię) to związek zawodowy zawsze może wydrukowac dany temat i przesłać to do MF z króciutkim komentarzem.

Tymczasem w tym wątku mamy okazję wypowiedzieć sie na tematy wskazane w pierwszym poście, wyszczególnione w poleceniu Szefa Służby Celnej.
 
Sławku! Na wielu zegarkach jest 23.55 do godziny 0.00 pozostało niewiele czasu - ale to nie będzie Sylwester! O 23.59 niektórzy włączą się do dyskusji. Ale ...to i tak będzie czcze gadanie, wszystko wskazuje na to, że wiele rzeczy już jest przesądzonych.
 
Nigdy na nic nie jest za późno. Załóżmy, że Minister Finansów podpisuje rozporządzenie, w którym likwiduje jeden z oddziałów i izbę celną, bez konsultacji społecznych. I co myślisz, że jest za późno. Zapewniam Cię, że wtedy doprowadzilibyśmy wspólnie z samorządem, podmiotami gospodarczymi i parlamentarzystami do takiej "zadymki" że ten Minister Finansów miałby dwa wyjścia. Albo wycofuje swoje rozporządzenie albo składa dymisję. Mogę to powiedzieć, bo znam reakcję ww. na nasz LIST OTWARTY, gdzie wspomniałem o likwidacji izby. Wielu działaczy samorządowych jest gotowych pojechać do Warszawy na wieść o próbie likwidacji izby czy któregoś z oddziałów. Oni na prawdę nie żartują. Tak więc zanosi się na niezłą zadymkę.
Dlatego w przyszłym tygodniu wszyscy będziemy mieć okazję wypowiedzieć się w ankiecie na temat dalszych metod działań związku zawodowego, z którą do Was wszystkich przyjdziemy.
Mam nadzieję, że taką właśnie decyzję podejmie Zarząd na najbliższym posiedzeniu we wtorek(jednym z pkt. porządku obrad będzie przygotowanie ankiety)

No, ale odbiegamy od tematu.
 
Back
Do góry