• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżka uposażeń

eMeS

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
cze nie wiem czy wiecie ale nasz ukochany DIC zaproponował ZZPAC WP (dla niezorientowanych związki zawodowe) że przeznacza na podwyżkę uposażeń 138 060 zł.Kwota ta bedzie podzielona na:
stanwiska kierownicze - 6 osób - 1997,50
stanowiska eksperckie - 236 osób 102 221 czyli po 434 zł na łepka
stanowiska specjalistyczne 210 osób - 33840 czyli po 161 na łepka
Zaproponowane podwyżki są powiązane z opisem i warościowaniem stanowisk służbowych i będą z wyrównaniem od 01.01.2010 , czyli niektórzy dostaną niezłe pieniążki a granica wielkie gówno i jak się czuje brać celnicza. Bo ja trochę wydu...ny.
z tego co wiem to związki wyrazily zgodę.
 
stanowiska specjalistyczne licz od starszy specjalista poniżej to beda kwoty ok 100 zł całe wyrównanie za 12 miesiecy kiero 10000<... ;expert 10000 - 8000<... ; st. spec 4000<... spec 700>... mł. spec 0
 
kiero raptem 6 sztuk i to po 333zł, ekspertów 236 i na głowę 434zł. W ekspertach jednak siła.
 
Co słychać na linii Związki- Dyrektor?

Czy ktoś się orientuje jakie zapadło rozstrzygnięcie co do podziału kasy przeznaczonej na podwyżki?
Mam nadzieję, że DIC nie zwróci kasy do MF!
 
Decyzje o przyznaniu podwyżki w/g rozporządzenia z 2000r./jak przewidywałem/ wręczone, wyrównania od 01.01.2010r.wypłacone .Teraz dopiero jaja -st.kontroler zarabia od 01.01.2010r więcej od swojego kierownika referatu i naczelnika wydziału,inspektor zarabia tyle co ekspert celny a ekspert tyle co ekspert.Paranoiczne pomysły pana j.k.wdrożono i co ano to co wyżej.
 
Samsung nie mogą.
Nasze nowe stanowiska zaistnieją dopiero od 01.01.2011r.a więc dla nas siatka z marca 2010r. nie istnieje.
 
A ja Ci mowie ze tak jest. Np. starszy specjalista ma dostac wyrownanie do 3000 pln z groszem. To juz klepniete przez dyra i zwiazki
 
wypłacają na podstawie rozporz. obecnie obowiązującego dla stanowisk które mamy do końca roku, ale biorąc pod uwagę nowe stanowiska i rozporz. z marca br, które obowiązuje dla nowych stanowisk , taki fortel :)
 
NASZ SZEF JK TO GENIUSZ.
Mój kolega dostał w innej izbie od 01.01.2010r.w miesiącu maju minimalne wynagrodzenie na swoim stanowisku,ja 200 mniej ,teraz dostałem wyrównanie o 15% mniejsze a więc jeszcze brakuje mi do kolegi 30 zł.Te 30 złoty dostane 01.01.2011r.A więc koledzy i koleżanki nie spodziewajcie się wyrównania w styczniu 2011r.bowiem otrzymacie wynagrodzenie tylko tak jak w moim przypadku o 15% większe niż obecna podwyżka a wyrównanie za cały 2010 rok.Fajnie jest.
 
Marian2, a wystarczylo przeczytać mój dawno napisany post :

zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem z dnia 10 września 2009r mnożniki wynagrodzeń maksymalne prezentują się następująco :
referent - 1,496 >> ok. 2.750zł
mkc - 2,244 >> ok. 4.150zł
kc - 2,525 >> ok. 4.650zł
skc - 2,805 >> ok. 5.150zł

- Następnie, jeszcze przed 1 stycznia 2011r. , Dyrektor IC indywidualnie, każdemu funkjonariuszowi, przeprowadzi "regulację uposażenia", tzw awans poziomy, podniesie pensję w widełkach, czy jak by tego nie zwać. Wg mnie może to zrobić i nic związkom do tego. Przypadkiem podniesie poziom tej pensji do poziomu, jaki funkcjonariusz będzie miał od 1 stycznia 2011 - widełki na to pozwolą, prawo nie zostanie złamane.

- teraz krótka kalkulacja i w formie nagrody indywidualnej, np. za szczególne osiągnięcia, Dyrektor "wyrówna" każdemu funkcjonariuszowi pensję od 1 stycznia 2010.

Ale niektórzy, a zwlaszcza Pan Przewodniczący, stwierdził że myślę dupą. A tu proszę, mógłbym rzec : a nie mówiłem ?
 
U nas niektórzy maja dostać po 16 tys. wyrównania a w służbie sa od 4 lat :) średnio wyrównanie ok 7 tyś -13tyś oczywiście oddziały zostaly pięknie w.....ne w d...
 
Back
Do góry