• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pilzak

Ostatnio p.dyr wygłosił teze (na pytanie o pieniądze na awanse), że awansowano tylu celników bo były pieniądze z tych co zostali aresztowani za korupcję oraz tych co się sami zwolnili po przesłuchaniu przez ABW.Mała pula dla cywili ze SzNP wynikała z faktu,iż "wywalono" tylko dyr.Waszczykowskiego (środki pozostałe z pęsji i premi).
Wniosek dla innych: jak najwięcej aresztowań, bo p.dyr nie POTRAFI wygenerować pieniędzy na motywowanie podległych sobie pracowników.
Jeszcze jedno-skoro jest przerost kadr w IC w stosunku do zadań ,to w jakim celu zostały przyjęte do pracy na funkcjonariuszy nowe osoby w styczniu 2006 ?.
 
pilzak

Witam.Jestem nowy na waszym forum.Przeczytałem tematy,które do tej pory poruszyliście.Zainteresował mnie szczególnie jeden-p.o.Krzysztof. Nie znam tego "gościa", ale wypowiedzi wasze były .....żenujące!
Do wyjątków należy przełożony,który jest przez większość zaakceptowany. Człowiek z "charakterem" nie jest mile widziany w waszym środowisku- a szkoda.... Może warto byłoby spojrzeć na swoją pracę od jego strony i choć częściowo dostosować się do jego oczekiwań?
Czy ktoś z was pracował kiedykolwiek w prywatnej firmie? Sądząć po wypowiedziach -chyba nie. Pracodawca wprowadza karty magn.,które informują od której godziny jesteś w pracy, a za spóżnienie potrafi nie dać premii.Nie wyjdziesz do domu po 8 godz.i na pensję musisz uczciwie zapracować. Gdy efekty są mizerne nawet pochodzenie ci nie pomoże....zostajesz na bruku!
Moim zdaniem,ten "gość" musi być niezły, gdyż w bardzo nieprzychylny sposób wypowiadacie się o Nim. Ubolewacie nad faktem,że wasze podatki są przeznaczone na zapłatę za zużytą energię elektr. i wynajem jakiegoś lokum dla niego. Nie macie jednak pewności, że on nie posiada świeczek i nie mieszka pod chmurką...
Przeszkadza wam to,że pochodzi z Ciechanowa. W czym jest problem, aby każdy z was znienił klimat na bardziej przyjazny sobie?
I ostatnie-owsiki to choroba brudnych rąk.... :cry:
W związku z powyższym- życzę dużo zdrowia!!!
Panu, Dyrektorze serdecznie współczuję i życzę WYTRWAŁOŚCI !!!!
 
do oskara

widzę,żemamy pierwszego sprawiedliwego w cle.
Jest tylko problem,że towarzystwo w jakim występuje jest lekko nieświeże.
Kariery osób przesuniętych pomińmy milczeniem.Lepiej może zająć się tymi co w tej chwili w tej izbie rządzą.z jakiego księżyca spadli.
 
kariery

Drogi Oskarze.Zwracam ci uwagę,że służba celna to nie tylko dyrekcja.To także żywi ludzie ze swoimi problemami.Mało kto może sobie pozwolić poświęcić się jej bez reszty za 3000 brutto.
Tak więc osoba twojego idola musi poświęcać się pewnie za wyższą kwotę chyba, ze pracuje dla idei w co chyba mało kto uwierzy.
Chciałbym zwrócić ci uwagę,że izba przeżywa ciężki okres związany z zatrzymaniami,a tak na dobrą sprawę osoby które odpowiadały za nadzór WSZYSTKIE OSOBY ŁĄCZNIE Z OBECNIE RZĄDZĄCYMI udają,że żyli w innym świecie albo co najmniej na księżycu.Zapraszam wszystkich do przedstawienia listy zdarzeń prasowych np.od 1998 roku w izbie .Oddanie krwi nie zamaże całego obrazu a jedynie go złagodzi.
 
do kris.prawy

Szanowny Kolego (pozwolisz,że się tak do Ciebie zwrócę,gdyż jako jeden z niewielu )w taktowny sposób wypowiedziałeś się na forum.Każdy z nas ma inny punkt widzenia,inaczej określa daną sytuację, ale nie znaczy to,żeby możemy sobie skakać do gardeł i wzajemnie się obrażać!
Jak wspomniałem, nie znam środowiska celników, ale słyszałem dużo różnych historyjek od moich pracowników,którzy dopełniając formalności zwązanych z odprawami celnymi nie zostawiali na was suchej nitki... Nie obwiniajcie za wszystko swoich przełożonych -za zaistniały stan rzeczy jesteści sami sobie winni!!!
Część spośród was jest specjalistami w swej dziedzinie i powinniście
być odpowiednio wynagradzeni.Niestety,realia są takie jakie są...
Dobrze,że możecie pracować za 3000 brutto.Niektóry tylko mogą pomarzyć o osiągnięciu takiego wynagrodzenia, co nie znaczy,że na nie w pełni nie zasługują!
Chciałbym jedno zadać pytanie:jak żyje się na księżycu???Może podzielą się swoimi wrażeniami ci,którzy tam byli?
Z walentynkowymi pozdrowieniami -oskar
:D
 
Ostatnio p.dyr wygłosił teze (na pytanie o pieniądze na awanse), że awansowano tylu celników bo były pieniądze z tych co zostali aresztowani za korupcję oraz tych co się sami zwolnili po przesłuchaniu przez ABW.
a ja słyszałem, że teraz ABW, to będzie przesłuchiwać ale Pana Pilzaka i to już wkrótce.za ten okres pracy w Błoniu k/ W-wy. Ale może to plotka. :oops:
 
PILZAK

Znam K. Pilzaka od 1995r. Wiem że nie podoba się to co ON stara się zrobić w Łodzi. Bardzo wysoko oceniam Jego fachowość. Może kilka % FC z Łodzi woli by nastąpił powrót układu Kacalakowo/Rezlerowego. Wiadomo że w mętnej wodzie trudniej się ryby łowi. Prawda jest taka że za 3000 zł brutto można próbować coś zmienić w Łodzi. Życzę FC z Łodzi aby zawsze mieli Dyrektora o takich zasadach jak K. Pilzak. :p 8) :D Z tym przesłuchaniem w ABW to lipa. Oby ABW nie wpadło na pomysł rozmowy z wszystkimi FC z Łodzi pełniącymi służbę w latach 1998 - 2005, skutkować to może destrukcją SC w Łodzi.
 
do oskara

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden aspekt sprawy.Skoro powinniśmy się cieszyć,że pracujemy to czy powinniśmy się cieszyć,że pracujemy w instytucji,która potwierdza pewne teorie Parkinsona.I tak dyrektor plus 3 zastępców plus główna księgowa na równi z zastępcą,każdy z dyrektorów ma po około 4 naczelników(łącznie z naczelnikiem od magazynu),każdy naczelnik ma kilku kierowników,no a kierownikowi ZAWSZE BRAKUJE LUDZI DO ROBOTY .
Natomiast z decyzjami i odpowiedzialnością jest odwrotnie.
Pisać i podejmować decyzje musi najczęściej szeregowy pracownik bo jak to mówił szef izby skarbowej on nie jest w stanie wszystkiegoprzeczytać i podpisuje w ciemnomając zaufanie do pracownika.
Powstaje pytanie zadane na wstępie,czy tak powinno być skoro zgodnie z taką drabiną każdy z wyżej w hierarchii dostaje dodatkowe pieniądze za kierowanie.Pomijam już,że przy takim dużym obiegu dokumentów to ci co kierują merytorycznie nie zawsze są w stanie objąć całego zakresu a nawet części materiału.W gazeice wyborczej napisali kiedyś,że dyrektor zarabia około 8 tysięcy plus potężne nagrody okresowe.
 
reformy w izbie

DO KTOSIA .Obecne reformy w izbie wyglądają w ten sposób,że tworzy się nowy układ.Nie daj boże ,żeby oni weryfikowali kadry.Jeśli znasz p.o. to zapytaj się czy ma świadomość,że jego obecni najbliżsi współpracownicy są z tego jak nazwałeś kacalakowego/rezlerowskiego układu.dodaj jeszcze etyka-kaczmarczyka,kupińskiego a propos pani dyrektor bliskiej koleżanki z działu w/w,.dlaczego nie wymieniasz radców prawnych.
wszyscy rządzący potykali sie o ten układ łącznie z dyrektorem w katowicach .No a teraz udają garbatego.Wtedy nie wiedzieli nie słyszeli o przesunięciu do działu rozliczeń,sprawie Dzicińskiej,skierniewicach ,tomaszowie maz.,UCI,tańcach w Bronisławowie z agentami.
Pewnie teraz będą chcieli rozliczać wszystkich pozostałych.
łatwo jest gryźć rękę która ich karmiła,więcej poiła i grała z nimi w karty.Advocatus diaboli z ciebie nie jest najlepszy.
 
Ciekawy jestem pod którym loginem ukrywa sie Pan Piolzak :D 8) :shock: i dlaczego niektóre posty, tak Go gloryfikują.Ta praca do późnych godzin wieczornych to pic na wode.Szkoda, że nie znacie opinii jego przełożonych z czasów kiedy sam był kontrolerem :twisted: załatwiał tylko niektóre sprawy, reszta dokumentów spoczywała w szufladach.
a niebawem, nazwisko Pilzak jak i inne z Ciechanowa, staną się super medialne. WSZYSCY NIE WYJDZIEMY Z PODZIWU. :shock:
 
Wiadomość dla forumowicz " KTOŚ "

Łubu dubu gwizdy, gwizdy NIECH NAM ŻYJE DYREKTOR NASZEJ IZBY


tO JA, jARZąBEK :lol: :lol: :lol:
 
Proszę mi wybaczyć, że odwazyłem się zabrać głos na forum. Pamietam rok 2000 kiedy to zaczęły napływać pierwsze informacje o tym co się dzieje w Łodzi. Możni z SC nie dopuszczali do swych umysłów takiego rozwoju wypadków, pukali się w czoło. Czytając posty widzę jak staliście się pionkami w grze w której nie wy rozdaliście karty. Staliście się także narzędziem nakręcanej plotki, i inni się z tego cieszą.
K. Pilzak - szanuję Go za zasady, jeśli będziecie wobec Niego uczciwi to i On tym samym Wam odpłaci, zamiast zagrać z Nim uczciwie to czekacie aż Facet wywinie orła na podłożonej świni, posiada On dobrze rozwinięty instynkt samozachowawczy czego Wam brakuje.
Pamiętajcie: "mniej serce otwarte dla Wszystkich, ufaj nielicznym".
Adwokat diabła ? Nie patrzę na to z dystansu.
Żeby zwalczać trzeba najpierw poznać. Wy nie poznaliście a walczycie.[/i][/url][/code]
 
Witam :) Poczytałem sobie wszystkie komentarze i nachodzi mnie smutna refleksja , że sytuacja w IC w Łodzi jest taka jak w naszym kraju. Do d.....y. Wiadomo bowiem , że ryba psuje się od głowy. Skorumpowane środowisko wytyka innym błędy a swoich nie widzi. To w Naszym kochanym kraju rzecz normalna - wszyscy źli i głupi tylko ja mądry. Nowy dyrektor zły ? Poprzedni był dobry ? Tyrają chłopaki ile wlezie a Wy się czepiacie. Chcecie peWnie tego stołka :) i przecież jest On spoza Łodzi. Niektórych pewnie to boli
Tyramy ciężko za 3 000 zł brutto. Mało ? Pewnie, jak się skończyły łapówy i nie ma za co żyć to mało. Rozejrzyjcie się dookoła i popatrzcie za jakie pensje inni TYRAJĄ !!!!! I opamiętajcie się troszkę.
A w Łodzi jest jeszcze sporo nie aresztowanych i nie przesłuchanych. Szykują się duże podwyżki i awanse.... Niestety tylko dla mundurowych . "Zakały" z Uks-ów przecież nie dostaną bo to przecież NIECELNICY. Mam tylko madzieję wielką , cichą że odejdziemy od Jaśnie państwa razem z zadaniami , które przyszły z nami i będziecie taplać się w błocie dalej. Może być ,że zostaniemy z Wam. Tragedia ale może da się jakiś czas przeżyć słuchając jak jest to w naszym kraju źle, jaki dyrektor zły, jacy cywilni źli.
A właśnie chcą nam oddać ukradzione przez poprzedniego ministra pieniądze a na innym forum celni zwiążkowcy płaczą ,że są oburzeni tym ,że dla mundurowych nie ma a dla nas są.
Z "rodziną" to dobrze wychodzi się na zdjęciach.
Pozdrawiam
 
reforma

DO KTOSIA Wielki reformator p.o. tylko proszęsię zapytać kto odpowiada za funkcjonariuszy.Czy aby naczelnik M. Sz. wieczny dyrektor spadł z księżyca.Dwa nazwiska M. i J. albo J. dziś nominacja jutro podanie o zwolnienie ze służby to są fakty. I tacy ludzie kierują jednostką zatrudniającą 100 osób.drugi S.K. z UC III czy aby tam nie pracował S. Pozostali to ich koledzy od kierowania.Mówmy o faktach.
Reszta z tego układu nigdy nie została wyłoniona w jakiś cywilizowany sposób tylko przez komisje w której naczele stał zawsze S. K. protegowany Pani Dubielak zawsze zajętej szkoleniami.
 
Kolega KTOŚ jest bardzo zaangażowany - coś mi tu podjeżdża maksymami z podręcznika dla akwizytorów - czy to nie ty Krzysiu ? Jak ty znajdujesz czas na czytanie forum pełniąc tak pracochłonna funkcję? Polecenie Dyrektora IC W-wa czy p.o. Dyrektora Departamentu kontroli Celno-Akcyzowej ? Rozumiem - służba. Pozdrawiam :lol:
 
jak kto , kto może być tym incognito? chwila refleksji pomyślcie kogo nie mozna znaleź na Corynti ? no ciepło , ciepło ..... ciiiiiiiiiiiiiiii to czarni ...... ;)
 
figus napisał:
Ciekawy jestem pod którym loginem ukrywa sie Pan Piolzak :D 8) :shock: i dlaczego niektóre posty, tak Go gloryfikują.Ta praca do późnych godzin wieczornych to pic na wode.Szkoda, że nie znacie opinii jego przełożonych z czasów kiedy sam był kontrolerem :twisted: załatwiał tylko niektóre sprawy, reszta dokumentów spoczywała w szufladach.
a niebawem, nazwisko Pilzak jak i inne z Ciechanowa, staną się super medialne. WSZYSCY NIE WYJDZIEMY Z PODZIWU. :shock:

Ja znam Pilzaka jak byl kontrolerem. I znam opinie jego przełozonych. Napisz coś kolego, bo ja znam tylko dobre.
 
Back
Do góry