• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka tematyczna ze spotkania z Ministrem Finansów - kwestie pozapłacowe

Z tych leniwych to raczej jest ta grupa, która zachowała pracę. Reszta na pewno chciałaby walczyć o swoje, ale pewnie też z czasem zmieniły sie priorytety.
Chyba czegoś w tym wpisie nie rozumiem.
Ja drogi Kolego pracuję (jako "ucywilniony"), więc niby "zachowałem pracę". Sam wciąż nie mam zamiaru odpuszczać, a i znam mnóstwo podobnych sobie.
Jeżeli twierdzisz, że "RESZTA chciałaby walczyć", to ta "reszta" może i chce, ale tylko tyle, by ktoś za nią działał. Na tym ich całe "chcenie" się kończy.
 
Chyba czegoś w tym wpisie nie rozumiem.
Ja drogi Kolego pracuję (jako "ucywilniony"), więc niby "zachowałem pracę". Sam nie mam zamiaru odpuszczać, a i znam mnóstwo podobnych sobie.
Jeżeli twierdzisz, że "RESZTA chciałaby walczyć", to ta "reszta" może i chce, ale tylko tyle, by ktoś za nią działał. Na tym ich całe "chcenie" się kończy.
Dokładnie w punkt sam bym tego lepiej nie ujął.
 
Z tych leniwych to raczej jest ta grupa, która zachowała pracę. Reszta na pewno chciałaby walczyć o swoje, ale pewnie też z czasem zmieniły sie priorytety.
ja na ten przyklad zalożyłem sprawe ale niektórzy koledzy i kolezanki, ktorych temat dotyczy nie chcą mieć kontaktu z sądem - to raz, a dwa - czas trwania postepowania czy jak tam oni to zwą przewodu sądowego - mocno zniechęca do działania, ale...to nie znaczy żeby związek w moim i innych imieniu nie mógł zapytać o wynik kwartalnej analizy omawianego problemu, kto wie może coś odpowiedzą
 
ja na ten przyklad zalożyłem sprawe ale niektórzy koledzy i kolezanki, ktorych temat dotyczy nie chcą mieć kontaktu z sądem - to raz, a dwa - czas trwania postepowania czy jak tam oni to zwą przewodu sądowego - mocno zniechęca do działania, ale...to nie znaczy żeby związek w moim i innych imieniu nie mógł zapytać o wynik kwartalnej analizy omawianego problemu, kto wie może coś odpowiedzą

A czekanie na ...... wie co do czego zachęca? Chyba jest już jasne gdzie obecni mają ucywilnionych.
 
ja na ten przyklad zalożyłem sprawe ale niektórzy koledzy i kolezanki, ktorych temat dotyczy nie chcą mieć kontaktu z sądem - to raz, a dwa - czas trwania postepowania czy jak tam oni to zwą przewodu sądowego - mocno zniechęca do działania, ale...to nie znaczy żeby związek w moim i innych imieniu nie mógł zapytać o wynik kwartalnej analizy omawianego problemu, kto wie może coś odpowiedzą
"nie chcą mieć kontaktu z sądem".... Wcale im się nie dziwie. Założenie sprawy i tak naprawdę czekanie .... wie na co i ....wie ile.
 
W tym materiale pan Jurand Drop z MF mówi, że analiza jest bardzo pożądana...
Błagam cię w wolnym tłumaczeniu to oznacza mamy was w d.... znaczy mf oczywiście.
Jak by była wola polityczna to ile w tej sprawie mogą trwać analizy. Jak.mi dostarczą dane , a na żądanie mf dyrektorzy te dane wyślą na następny dzień, to ja im te analizę w jeden dzień zrobię.
 
W grudniu, zgodnie z zaleceniami związku celnicy.pl wniosłam pozew do Sądu o zaliczenie pauzowania.
Otrzymałam teraz odpowiedź na pozew, w którym radca prawny IAS, twierdzi, że wszystko jest przedawnione.
Ponadto na mocy art. 464 par.1 Kpc Sąd postanowieniem przekazał sprawę do rozpoznania i wydania decyzji decyzji w przedmiocie stosunku służbowego po maju 2017 roku Dyrektorowi IAS.

Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów ma podobną sytuację oraz posiada argumenty na obalenie twierdzeń co do przedawnienia zaliczenia (powrót do służby miał miejsce po 3 latach ucywilnienia).
Z góry za wszystkie rady i sugestie dziękuję.
 
Back
Do góry