• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka tematyczna ze spotkania z Ministrem Finansów - kwestie pozapłacowe

Jak czytam o "analizie prawnej" w kwestii zaliczenia ucywilnienia, to mnie szarpie. Ludzie, jak długo jeszcze? Przecież za chwilę siódmy rok minie, odkąd bujamy się z tym tematem. Chyba już dosyć tego upokarzania. Moim zdaniem to powinna być teraz kwestia priorytetowa. Oczywiście z całym szacunkiem dla innych problemów, które też się ciągną latami.
 
Jak czytam o "analizie prawnej" w kwestii zaliczenia ucywilnienia, to mnie szarpie. Ludzie, jak długo jeszcze? Przecież za chwilę siódmy rok minie, odkąd bujamy się z tym tematem. Chyba już dosyć tego upokarzania. Moim zdaniem to powinna być teraz kwestia priorytetowa. Oczywiście z całym szacunkiem dla innych problemów, które też się ciągną latami.
Dziękuję Panie Sławku w imieniu wszystkich ucywilnionych.I jaka była reakcja?
a może wysłać im pismo z zapytaniem o postępy wraz z analizami pisiorów z MFu, które robili te analizy do tej ustawy naprawczej KAS, co to się nie udało im wprowadzić, przecież to będą tak naprawdę Ci sami ludzie
 
Dokładnie..... trzeba drążyć temat
Dzień dobry,od lutego br. zadziało sie wiele - o czym informujemy na FB jak równiez poprzez komunikaty do naszych członków wysyłne na maile. Spotkanie na Komisji Finansów Publicznych, przedłożenie projektu zmian do senackiego projektu nr 232 oraz ostatnie kwietniowe spotkanie w MF. W mojej ocenie najpewniejsze jest złożenie pozwu do sądu. Cierpliwym proponuję czekać do zmiany przepisów. CAŁY CZAS NAD TYM PRACUJEMY. Jeśli ktoś z Państwa ma pomysł, proszę piszcie do nas. Pozdrawiam
 
Dzień dobry,od lutego br. zadziało sie wiele - o czym informujemy na FB jak równiez poprzez komunikaty do naszych członków wysyłne na maile. Spotkanie na Komisji Finansów Publicznych, przedłożenie projektu zmian do senackiego projektu nr 232 oraz ostatnie kwietniowe spotkanie w MF. W mojej ocenie najpewniejsze jest złożenie pozwu do sądu. Cierpliwym proponuję czekać do zmiany przepisów. CAŁY CZAS NAD TYM PRACUJEMY. Jeśli ktoś z Państwa ma pomysł, proszę piszcie do nas. Pozdrawiam
Ale czy jest jakieś stanowisko MF? Czy ciągła analiza? Może trzeba co tydzień wysyłać im pisma , to wtedy rusza temat?Przecież wysłanie pisma to niewielki koszt , a lawina takich pism myślę, żeby przyspieszyła pogłębioną analizę MF ? Kto jest za?
 
Ja myślę że ktoś z władz związku powinien rozesłać do członków (ostatni raz) wiadomość co z przedawnieniem roszczeń wynikających z ucywilnienia bo po komunikatach z grudnia ludzie są zdezorientowani albo takie zdezorientowanie udają. Może to spowoduje jakąś większą falę pozwów do sądu a to z kolei może ułatwi rozmowy z decydentami. Jak po takim komunikacie na e maile członków i na forum, potwierdzającym że roszczenia się nie przedawniły, bo się nie przedawniły, ludzie nie ruszą walczyć o swoje to już innego pomysłu chyba nie ma i pozostaje im czekać na łaskę rządzących, którzy jak mi się wydaje mają ucywilnionych tam gdzie światło nie dochodzi, a z drugiej strony cała masa ucywilnionych ma swoją sytuację w tym samym miejscu i nie nazwał bym ich tak delikatnie jak zoi wro cierpliwymi raczej leniami albo odważnymi inaczej.
 
Back
Do góry