• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nasza Służba Celna!

Falcon, cóż to za wylew hejtu??? Ośmieszasz się... Nigdy nie przepadałem za telechem i mnie wkurzał swoimi wstawkami ale poziom do jakiego się opuściłeś jest poniżej... szkoda gadać... każdy sam oceni...
 
Falcon, cóż to za wylew hejtu??? Ośmieszasz się... Nigdy nie przepadałem za telechem i mnie wkurzał swoimi wstawkami ale poziom do jakiego się opuściłeś jest poniżej... szkoda gadać... każdy sam oceni...

To prawda. Ale ktoś to o nim musiał napisać. A że mój poziom jest żenujący to o tym wiem. Niemniej jednak ktoś musiał uderzyć pięścią w stół.
 
Przestań już podniecać się niejakim Tele Echo. Ja sam nie zawsze rozumiałem jego wpisy, ale Twoje wpisy to już kozi bełkot. Straszysz niczym Szczujnia Wyborcza. Dziwię się jeszcze, że po wyborach słońce rano wstaje, a krowy dają mleko, słuchając rozpacz i wycie wszystkowiedzących. Sami jasnowidze. Ta histeria mdli mnie. Tak samo jak widok jednego nieogolonego. A prawda jest taka, że na chwilę obecną nic nie wiadomo o przyszłości Służby Celnej.
Spoko. Słońce jutro wzejdzie 😊
 
Ludzie to chyba nie jest takie proste, to są brednie, jakim sposobem mogą nas połączyć z US. US to firma cywilna mają inne podległości inną hierarchię, nie podlegają pod ustawę mundurową jaką jest ustawa o SC. Nie mają stopni, nie mają dodatkowego urlopu po 15 i 20 latach służby. Mają umowy o pracę a nie mianowania. To totalna bzdura z tym łączeniem, przestańcie się nakręcać tymi bzdurami. To że jesteśmy pod tym samym ministerstwem ( i to od jakiegoś czasu ) nie znaczy że można łączyć te firmy, każdy kto logicznie myśli to rozumie. My mamy ustawę o SC i tego się trzymajmy naszym priorytetem są emki i tyle. Jak sobie wyobrażacie, że po pasie będą biegali cywile to byłby dopiero burdel.
 
Odczepcie się od Tele Echa, robi swoje, mamy wolność słowa, której nie wolno krępować.
Nie wiemy jak będzie, wiemy jak było i jest !!!
Bez polityki:
Efekty rządów Platformy O.:
- rekordowa ilość bezdomnych,
- rekordowa ilość ludzi żyjących w ubóstwie,
- rekordowa ilość bezrobotnych,
- rekordowa ilość afer,
- rekordowa ilość samobójstw,
- rekordowa ilość założonych podsłuchów,
- rekordowa ilość wejść służb specjalnych do domów o 6:00.
+ MIANOWANIA I WARTOŚCIOWANIA TO CO NAS DOTYCZY !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Warto przypomnieć, bo nie wszyscy widzą rzeczywistość taką jaka jest:
- kontynuacja rządów PO i JK na stanowisku SSC oznaczałaby natychmiastowe działania po wyborach w kierunku konsolidacji i demontaż SC
- rządy PiS natomiast, dają nadzieję, że SC będzie wzmacniana. Tak określił się KP PiS, gdy składał wniosek do TK i wykreślił też wtedy sprawę konsolidacji ze swojego programu. Czy wypowiedzi Pana Posła Pawła Szałamachy oznaczają, że PiS zmienił zdanie? Nie przesądzałbym na razie.
Na tym polega różnica i ja z tego powodu, choć nie tylko oczywiście, jestem bardzo zadowolony ze zmiany Rządu.
Więcej spokoju proszę i raz jeszcze apeluję, budujmy silny front wokół obywatelskiego projektu. Powinno być Nas 6 tys. zdeklarowanych.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Falcon, cóż to za wylew hejtu??? Ośmieszasz się... Nigdy nie przepadałem za telechem i mnie wkurzał swoimi wstawkami ale poziom do jakiego się opuściłeś jest poniżej... szkoda gadać... każdy sam oceni...


dokładnie - Panowie - spokojnie

masz pretensje że teleecho nie wkleja tylu politycznych linków? mnie to cieszy

pewnie on, jak i my nie wiemy co przyniesie przyszłość

ale nie czekajmy zzałożonymi rękoma

możemy i powinniśmy działać na rzecz rozbudowy celników.pl

dzięki temu będziemy poważniejszym partnerem nie tylko w federacji zz służbmundurowych, dla rządu i diców, ale też dla nowego ssc

pamiętajmy - w jedności siła

przede wszystkim emki - to stworzy wiele możliwości - awanse dzięki odejściom, wyprostowanie wartościowania, przesuwanie etatów zamiast ludzi, itp itp
 
dziękuję uprzejmie za obiektywną ocenę. natomiast co do meritum. w mojej ocenie służba celna musi zostać zaliczona do katalogu formacji mających wpływ na ochronę państwowości. chociażby w fiskalnym wymiarze. bowiem akcyza, po podatku vat, to drugie źródło finansowania budżetu.

nadal mamy potencjał i możliwości. oczywistym na to dowodem są działania stricto natury prawnej, jakie zostały podjęte w formule związku zawodowego celnicy pl. w wielu przypadkach przegrane. ale tylko z powodu ewidentnych działań i interwencji ... nazwijmy to politycznych. w wielu przypadkach wygrane, pomimo usilnych starań jk i jego plecaków.

państwo tylko musi pozbyć się agendy wojskówki i różnego rodzaju politycznych cwaniaczków, wraz z ich ewentualnymi następcami. którzy doskonale się umościli i zamaskowali w formacji w ciągu tych 25 lat "wolności". których też przejęliśmy razem z zadaniami uks-ów w 2003 r.

uprawnienia emerytalne są do tego doskonałą okazją. mam nadzieję, że zostanie to zauważone i pójdzie we właściwym kierunku.
 
@ Sławek
nie chce zakładać nowego tematu ale czy jest przewidziane przez ZZ działanie zmierzające do naliczenia do czau służby 15 minut przed i 15 minut po zakończeniu zmiany czynności służbowych. Na niektórych granicznych OC wprowadzono od 1 listopada 2015 czas pracy liczony elektronicznie. To że trzeba przyjśc do pracy wcześniej da się jakość wytłumaczyć ale fakt że na stanowisku muszę czekać aż przyjdzie nowa zmiana + dodatkowo wrócić aby się odbić po zakończonej służbie powoduje że zajmuje to dodatkowe 10-15 minut.
W Straży granicznej to norma, i koledzy mają doliczane 15 minut przed i po służbie. W naszej służbie z uwagi na fakt racjonalizacji odpraw (czyli pracy do końca) pobierania sprzętu specjalistycznego lub plomb oraz środków ŚPB, powoduje że pomimo zejścia ze stanowiska po służbie 12 godzinnej poświęcamy jeszcze kilkanaście minut na w/w zagadnienia lub podpisanie spraw karnych itd.

Skoro mam zająć stanowisko o 7:00 i z niego zejść o 19:00 to wiadome jest że muszę przyjść wcześniej oraz analogicznie tak samo wyjść po kilkunastu minutach aby poczekać na nową zmianę, odbić się w rejestracji elektronicznej, zdać pobrany sprzęt, podpisać sprawy itd itd.

Ile jeszcze potrwa ten wolontariat po godzinach???
 
Ostatnia edycja:
Dobry wieczór,
Sławek nas schładza w emocjach pojawiających się w dyskusji nt. zagrożeń rysujących się przed Naszą Służbą Celną - w wątku "Emerytury".

Czuję się poniekąd wywołany do wypowiedzi, bo to ja mocno artykułowałem konieczność dyskusji, pracy i walki o Naszą Służbę Celną, a nie tylko emerytury. I zdania nie zmieniłem nawet na jotę.
Powtarzam z uporem, że emerytury mogą być istotnym komponentem/modułem rozwiązania całościowego, którym jest Nasza Służba Celna.
To trwanie i rozwój/wzmocnienie Służby jest dla nas wszystkich gwarancją spokojnej przyszłości zawodowej.
Jeżeli Państwo uważają, że najważniejsze są emerytury, to ja się z tym głęboko nie zgadzam.
Takie podejście oznacza wg mnie - przy założeniu, że istnieje ryzyko likwidacji lub marginalizacji SC - niewypowiedzianą przez Szanownych Forumowiczów, iż liczą Państwo na to, że w przypadku "złego obrotu sytuacji" będzie asekuracja w postaci udania się na zasłużoną emeryturę mundurową.
To jest bardzo krótkowzroczne i świadczy o zamykaniu oczu na realne zagrożenie.
Pozdrawiam
 
@ Sławek
nie chce zakładać nowego tematu ale czy jest przewidziane przez ZZ działanie zmierzające do naliczenia do czau służby 15 minut przed i 15 minut po zakończeniu zmiany czynności służbowych. Na niektórych granicznych OC wprowadzono od 1 listopada 2015 czas pracy liczony elektronicznie. To że trzeba przyjśc do pracy wcześniej da się jakość wytłumaczyć ale fakt że na stanowisku muszę czekać aż przyjdzie nowa zmiana + dodatkowo wrócić aby się odbić po zakończonej służbie powoduje że zajmuje to dodatkowe 10-15 minut.
W Straży granicznej to norma, i koledzy mają doliczane 15 minut przed i po służbie. W naszej służbie z uwagi na fakt racjonalizacji odpraw (czyli pracy do końca) pobierania sprzętu specjalistycznego lub plomb oraz środków ŚPB, powoduje że pomimo zejścia ze stanowiska po służbie 12 godzinnej poświęcamy jeszcze kilkanaście minut na w/w zagadnienia lub podpisanie spraw karnych itd.

Skoro mam zająć stanowisko o 7:00 i z niego zejść o 19:00 to wiadome jest że muszę przyjść wcześniej oraz analogicznie tak samo wyjść po kilkunastu minutach aby poczekać na nową zmianę, odbić się w rejestracji elektronicznej, zdać pobrany sprzęt, podpisać sprawy itd itd.

Ile jeszcze potrwa ten wolontariat po godzinach???

Kol. angel81,
bardzo proszę o tego typu wypowiedzi w innym miejscu, bardziej stosownym i odpowiednim.
Mam wrażenie, że "tu i teraz" rozmawiamy o czymś odrobinę istotniejszym.
Pozdrawiam
 
Wracając do tematu.
Koncepcje/pomysły na przyszłość Naszej Służby Celnej mogą być przeróżne.
Najbardziej oczywiste są trzy.
1) Służba Celna pozostaje w dużym uproszczeniu "sobą", a nawet się wzmacnia i rozwija.
2) Służba Celna zostaje zlikwidowana, a w jej miejsce powstaje nowa formacja, np. z połączenia WZP, DZ, Wywiadu Skarbowego i komórek realizacyjnych UKS, części SG...
3) Służba Celna zostaje ograniczona do minimum, tj. WZP, DZ, KP, DS, OC, a reszta jej dotychczasowego aparatu - orzecznictwo, EG, FI, RC włączone zostają do nowej, zreformowanej Służby Skarbowej odpowiedzialnej za ściąganie danin publicznoprawnych.

Oczywiście jestem zwolennikiem wariantu 1), w związku z czym chciałem rozpocząć naszą dyskusję o przyszłości.
Powiedzmy sobie wprost, że nawet przy zachowaniu naszego statusu konieczne są głębokie zmiany.
Na temat części z nich rozmawialiśmy już wcześniej.
Część osób była oburzona moimi poglądami na temat ewentualnego rozwoju Naszej Służby Celnej i ukierunkowania jej na szerokie, profesjonalne, aktywne zwalczanie przestępczości i patologii.
Dzisiaj, w obliczu nowej sytuacji politycznej, wydaje się oczywiste, że dla zapewnienia realizacji celów nowego rządu i zwiększenia wpływów do budżetu i poprawy ściągalności należności, za które odpowiada SC, konieczne jest radykalna zmiana nastawienia do naszych zadań.
Musimy stać się krzyżówką Policji/CBŚ akcyzowo-celno-hazardowego z UKS-em i US w nowym wydaniu.
Przekierowanie priorytetów jest raczej oczywiste - cele fiskalne oraz antyprzestępcze w naszych obszarach działania stają się najważniejsze.
I to jest nasza szansa, w której powinniśmy się odnaleźć i szukać szans na długą dobrą przyszłość - niezależnie od kolejnych przyszłych rozstrzygnięć politycznych.
Zbudowanie skutecznej, aktywnej i POŻYTECZNEJ DLA PAŃSTWA I OBYWATELI SŁUŻBY CELNEJ musi być naszym zadaniem.
To wymaga naszej aktywności - również - a może przede wszystkim - na FORUM CELNICY.PL.
To jest obszar, w którym kształtują się opinie, plany i atmosfera środowiskowa.
Pozdrawiam
 
pozwolę sobie zauważyć, iż w pierwszej kolejności powinna zostać załatwiona sprawa wyroku tk oraz obywatelskiego projektu. na tej podstawie można zacząć dyskutować nad przyszłymi rozwiązaniami instytucjonalnymi.
 
Back
Do góry