• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nasza Służba Celna!

Witam... Tak rozglądam się dookoła... Patrzę na koleżanki i kolegów... Wielu zachowuje się jak...zombi! Koleżanki i koledzy! Uwierzmy, że od Naszej postawy zależy Nasz Los! Że mamy nadal wpływ na to co się dzieje! Krótki jest szczęśliwy z takiej naszej postawy. Ułatwiamy mu pogrążenie nas i również w wielu przypadkach naszych bliskich! Wiemy, że nasza zdecydowana postawa w czerwcu zablokowała działania MF-u. A pamiętacie jak niewielki i spółka mówili, że nic ich nie powstrzyma? Było embargo na informacje, zastraszanie przez kadrę, puszczanie towarów bez kontroli, zaangażowanie ludzi z MF-u. A pomimo tego niewielcy mieli... sraczkę! W tej chwili już byśmy byli w nowych strukturach! Chcemy zmarnować ten nasz wspólny...dorobek?!!! Ten wysiłek tak wielu funkcjonariuszy? Ma teraz pójść na marne?! Otrząśnijmy się, bo czasu jest strasznie mało. Pierwsze to sejm 21-go. To jest naprawdę nasza ostatnia szansa... Nie mamy nic do stracenia... Wiemy, że projekt tego gó... na zaczynający się na K wymiecie wielu f-szy na bruk... wielu otrzyma propozycję, której nie przyjmą. Suma sumarum, jak nie zrobimy nic, to zaklepmy już kolejkę w pośredniaku. Prace interwencyjne czekają. I prośba: nie patrzmy tylko na Sławka! Jest nas 14 tysięcy! A licznik związkowy stoi! Taki to wielki wysiłek powiększyć grono związku, a tym samym okazać wsparcie Sławkowi i zarządowi oraz wszystkim udzielającym się funkcjonariuszom działającym również w naszej sprawie?!!! I zamiast narzekać i czekać na rzeź, zróbmy wszystko, aby do niej nie dopuścić. Nie liczmy na litość. Działajmy od teraz! pzdr:cool:

i to jest istota sprawy

sprawy, która jeszcze leży na stole
 
I jeszcze jedno... Taka luźna propozycja. Wiem,że nie każdy i nie zawsze ( tak po prostu bywa) czyta forum i ważne artykuły. Jeżeli zobaczymy,że jest coś ważnego, a czas nagli wysyłajmy esikami sprawdzone info do koleżanek i kolegów. Ustalmy, w sumie niedawno to ćwiczyliśmy;) do kogo przesłać takie info. Wystarczy,że kilka osób prześle do... osób kilku. I wiadomość rozchodzi się... lotem błyskawicy;) Ale pamiętajmy. odbierajmy info od znajomych! W ten sposób unikniemy spamu i dezinformacji... Pzdr
 
Odczepcie sie od Sławka, co on na to poradzi, że banas i reszta z minfin to banda ...... którzy kłamią, oszukują zarówno nas jak i jego, dla nich jesteśmy tylko ludzkim śmieciem nie widzicie tego. Sławek robi co może ale co ma zrobić polać się benzyną i podpalić. Niech robia ten swój p...... sras i mam nadzieję że ten sras szlag trafi razem z jego twórcami. A na razie przestałem chodzić do kościoła bo jak widzę tych wrednych ludzi i ich obłudę to bierze mnie obrzydzenie. Tak panie banas zgorszyłeś mnie pan do tego stopnia.
Mat. 18 . 6
" Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych maluczkich którzy wierzą we Mnie temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza"
 
Na pochyłe drzewo kozy skaczą... Gdy trzeba było z nazwiska wystąpić w naszej sprawie,S.Siwy był dobry.Gdy sprawy szły w dobrym kierunku-Sławkowania nie było końca, specjaliści iterpretatorzy zasypywali swoimi analizami forum.To S .Siwy i pozostali członkowie Zarzadu ZZ Celnicy nadstawiali swój grzbiet w naszym interesie.A przecież nikt im nie kazał.S.Siwy na szali postawił dobro włsne i rodziny by ratować SC,był zwalniany ,chodził po sądach.Teraz od ludzi którym szkoda 15 zł na miesiąc i podpisu na deklaracji musi wysłuchiwać osądów.Gorzka to zapłata za to co dla nas robi. Dlatego ,bez względu na to jak cała sprawa się zakończy,chciałbym podziękować i jednoczesnie wyrazić swój podziw dla S.Siwego,M.Mrugały i pozostałych działaczy ZZ Celnicy za poświęcenie i determinacjęw walce o CŁO POLSKIE .Dziękuję
 
Na pochyłe drzewo kozy skaczą... Gdy trzeba było z nazwiska wystąpić w naszej sprawie,S.Siwy był dobry.Gdy sprawy szły w dobrym kierunku-Sławkowania nie było końca, specjaliści iterpretatorzy zasypywali swoimi analizami forum.To S .Siwy i pozostali członkowie Zarzadu ZZ Celnicy nadstawiali swój grzbiet w naszym interesie.A przecież nikt im nie kazał.S.Siwy na szali postawił dobro włsne i rodziny by ratować SC,był zwalniany ,chodził po sądach.Teraz od ludzi którym szkoda 15 zł na miesiąc i podpisu na deklaracji musi wysłuchiwać osądów.Gorzka to zapłata za to co dla nas robi. Dlatego ,bez względu na to jak cała sprawa się zakończy,chciałbym podziękować i jednoczesnie wyrazić swój podziw dla S.Siwego,M.Mrugały i pozostałych działaczy ZZ Celnicy za poświęcenie i determinacjęw walce o CŁO POLSKIE .Dziękuję

Zgadzam się w pełni, a można by jeszcze wymienić wiele OSÓB i przed NIMI chylę czoło do kolan
 
Witam... celowo piszę w tym wątku. Zgadzam się pikieta to już historia. Podzielam opinię, że najbardziej w jednostkach na informację o odwołaniu pikiety oburzyły się osoby, które nie miały zamiaru... na nią jechać!!!! Byłem zaskoczony! Sławek odwołał... to już fakt... Wiele osób "wiesza na nim psy"... Nieraz myślę, że ciężko znaleźć złoty środek. Potwierdzam, że w jednostce, w której pełnię służbę z frekwencją na wyjazd było.... bardzo średnio. Prowadziłem rozmowy z f-szami... Wymówki często były na poziomie.... przedszkola... Pomyślmy... ale tak uczciwie i obiektywnie... Kto tak naprawdę zawalił z...pikietą? Moje zdanie: większość nas samych! Nas, którzy teraz wylewają żale... szukają winnych (?)... tworzą spiskowe teorie dziejów... A rzecz prosta: spójrzmy na naszą postawę dotyczącą uczestnictwa w pikiecie. Nikogo nie bronię i nie wybielam. Spójrzmy sprawiedliwie na całą sytuację. Najprościej jest kogoś...oczernić! Wylać swoją frustrację, często spowodowaną.... własnym zaniechaniem. Powiem tak: postawa wielu funkcjonariuszy, których znam podczas organizowania pikiety była.... żenująca. Nie mogłem zrozumieć, jaki problem stanowi władowanie dupska do autokaru i przejście paru kilometrów w obronie miejsca pełnienia służby! Nie urządzajmy już polowania na czarownice. Spójrzmy po prostu w lustro. Tam każdy z nas znajdzie... odpowiedź. pzdr:cool:
p.s. Jeżeli będzie jeszcze potrzeba do Naszej aktywności to może wyciągnijmy z tej lekcji wnioski. Może wtedy zrozumiemy, jak wiele zależy od nas samych...
 
Ostatnia edycja:
Witam... strajk włoski jak najbardziej dobry pomysł, a w połączeniu ze strajkiem skarbówki i ZUS (lub chociażby absencją)... To byłoby trzęsienie Ziemi... pzdr:cool:
 
Witam... A co z tym "ciałem"... ? Tam właśnie jest... ZUS. "...Federacja Służb Mundurowych i Publicznych, w której skład weszły Związek Zawodowy Celnicy PL, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Krajowy Związek Zawodowy Pracowników ZUS..."
pzdr:cool:
 
Witam... celowo piszę w tym wątku. Zgadzam się pikieta to już historia. Podzielam opinię, że najbardziej w jednostkach na informację o odwołaniu pikiety oburzyły się osoby, które nie miały zamiaru... na nią jechać!!!! Byłem zaskoczony! Sławek odwołał... to już fakt... Wiele osób "wiesza na nim psy"... Nieraz myślę, że ciężko znaleźć złoty środek. Potwierdzam, że w jednostce, w której pełnię służbę z frekwencją na wyjazd było.... bardzo średnio. Prowadziłem rozmowy z f-szami... Wymówki często były na poziomie.... przedszkola... Pomyślmy... ale tak uczciwie i obiektywnie... Kto tak naprawdę zawalił z...pikietą? Moje zdanie: większość nas samych! Nas, którzy teraz wylewają żale... szukają winnych (?)... tworzą spiskowe teorie dziejów... A rzecz prosta: spójrzmy na naszą postawę dotyczącą uczestnictwa w pikiecie. Nikogo nie bronię i nie wybielam. Spójrzmy sprawiedliwie na całą sytuację. Najprościej jest kogoś...oczernić! Wylać swoją frustrację, często spowodowaną.... własnym zaniechaniem. Powiem tak: postawa wielu funkcjonariuszy, których znam podczas organizowania pikiety była.... żenująca. Nie mogłem zrozumieć, jaki problem stanowi władowanie dupska do autokaru i przejście paru kilometrów w obronie miejsca pełnienia służby! Nie urządzajmy już polowania na czarownice. Spójrzmy po prostu w lustro. Tam każdy z nas znajdzie... odpowiedź. pzdr:cool:
p.s. Jeżeli będzie jeszcze potrzeba do Naszej aktywności to może wyciągnijmy z tej lekcji wnioski. Może wtedy zrozumiemy, jak wiele zależy od nas samych...

I dokładnie tak jak piszesz drogi kolego - niech każdy spojrzy w lustro i wtedy zada sobie pytanie - co ja zrobiłem w kierunku obrony SC i kraju?????!!!! Przykre, że wieksza wiekszość odpowie sobie - nic. Mimo tego będziecie udawać, że to nie Wasza wina tylko Sławka. Teraz podejrzewam, że byśmy się zebrali w duuużej większości, ale teraz to możecie robić to co robiliście do tej pory czyli NIC, tzn. siedzieć na tyłkach i narzekać, bo w tym jesteście najlepsi.
 
Służby które PRACUJĄ są docenione...dopóki lewe fajki są DOSTĘPNE...o czym to świadczy CELNICY?...he he ...SG ...POLICJA ...tego nie wpuściły na terytorium RP...kto? ...wasz profesjonalizm...sięga...d...a!!!
 
Zbadaj sobie IQ, sprawdź poziom wiedzy, a później pisz, pisz do bólu ... podaj źródło i przypisy .. nie ograniczaj się ... jesteś poniekąd ciekawym źródłem wiedzy :cool:
Służby które PRACUJĄ są docenione...dopóki lewe fajki są DOSTĘPNE...o czym to świadczy CELNICY?...he he ...SG ...POLICJA ...tego nie wpuściły na terytorium RP...kto? ...wasz profesjonalizm...sięga...d...a!!!
 
Back
Do góry