• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody uznaniowe i 3%

desperados

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Maj 2011
Posty
60
Punkty reakcji
0
jak tam nagrody ??? zapewne widzieliście na stronie listę osób "orłów" wyróżnionych w służbie nagrodami indywidualnymi. Lista chyba została utworzona na zasadzie kopiuj - wklej z poprzedniej i poprzedniej listy nagród. Bo przecież u nas nie ma osób, które naprawdę zasługują na wyróżnienie, za bardzo dobrze wykonywaną pracę. Są tylko tacy, którym się taka nagroda należy "bo tak".... Wygląda na to, że związkom nie za bardzo udało się coś wywalczyć. Lista osób jest jak zwykle taka sama, no może poza wyjątkiem kilku osób. Przykład?? bardzo proszę - pani J.K. kierownik OC Braniewo - otrzymała taką nagrodę za szczególne osiągnięcia. Pytanie tylko za jakie?? czyżby, za to, że pan Dyrektor za wcześniejsze mylne pomysły Pani kierownik, przegrał sprawę w sądzie pracy za niewypłacanie dodatku granicznego ludziom z Braniewa. Olsztyńska KW w swoim "dochodzeniu" wskazała konkretnie winowajczynię tego zamieszania, która powinna ponieść za to karę, a otrzymuje nagrodę wyróżniającą. TO JEST NIEWYTŁUMACZALNE DLA MNIE ZJAWISKO. Dlaczego w naszej IC tak jest, że nie widzi się ludzi uczciwych, mądrych, bardzo dobrze wykonujących swoją pracę, tylko miejsce mają takie właśnie chore przypadki.
Panie Dyrektorze, czyżby brał Pan cała winę na siebie??? Czy to nie jest naruszenie dyscypliny budżetowej przez panią K.???
bądźmy ludźmi, uczciwymi ludźmi, a będzie nam się lepiej pracowało. Doceńcie wreszcie wiedzę tych, którzy ją faktycznie mają, a nie tych którzy nie potrafią podejmować decyzji, a jeżeli je podejmą to są bzdurne i wystawiają na pośmiewisko naszą IC z dyrektorem na czele.
Pozdrawiam tych niedocenionych
 
jak tam nagrody ??? zapewne widzieliście na stronie listę osób "orłów" wyróżnionych w służbie nagrodami indywidualnymi. Lista chyba została utworzona na zasadzie kopiuj - wklej z poprzedniej i poprzedniej listy nagród. Bo przecież u nas nie ma osób, które naprawdę zasługują na wyróżnienie, za bardzo dobrze wykonywaną pracę. Są tylko tacy, którym się taka nagroda należy "bo tak".... Wygląda na to, że związkom nie za bardzo udało się coś wywalczyć. Lista osób jest jak zwykle taka sama, no może poza wyjątkiem kilku osób. Przykład?? bardzo proszę - pani J.K. kierownik OC Braniewo - otrzymała taką nagrodę za szczególne osiągnięcia. Pytanie tylko za jakie?? czyżby, za to, że pan Dyrektor za wcześniejsze mylne pomysły Pani kierownik, przegrał sprawę w sądzie pracy za niewypłacanie dodatku granicznego ludziom z Braniewa. Olsztyńska KW w swoim "dochodzeniu" wskazała konkretnie winowajczynię tego zamieszania, która powinna ponieść za to karę, a otrzymuje nagrodę wyróżniającą. TO JEST NIEWYTŁUMACZALNE DLA MNIE ZJAWISKO. Dlaczego w naszej IC tak jest, że nie widzi się ludzi uczciwych, mądrych, bardzo dobrze wykonujących swoją pracę, tylko miejsce mają takie właśnie chore przypadki.
Panie Dyrektorze, czyżby brał Pan cała winę na siebie??? Czy to nie jest naruszenie dyscypliny budżetowej przez panią K.???
bądźmy ludźmi, uczciwymi ludźmi, a będzie nam się lepiej pracowało. Doceńcie wreszcie wiedzę tych, którzy ją faktycznie mają, a nie tych którzy nie potrafią podejmować decyzji, a jeżeli je podejmą to są bzdurne i wystawiają na pośmiewisko naszą IC z dyrektorem na czele.
Pozdrawiam tych niedocenionych


Sorry Stary ale weź nie pisz głupot w stylu "u nas nie ma osób, które naprawdę zasługują na wyróżnienie...", bo mijasz się z prawdą! Nie wiem skąd u Ciebie takie przeświadczenie-może sam nie dostałeś takiej nagrody choć uważasz, że Ci się należała, czy jak???
Choć lista jest długa i 3/4 osób z niej nie znam, to daleki jestem od stwierdzeń, że ten lub tamten to dostał,bo serio był dobry a ten nie,ale dostał za włażenie w tyłek swojemu kierownikowi/kierownicze... chyba jednak nie tędy droga!
Zamiast się użalać nad sobą, to weź się do roboty, to wtedy i dla Ciebie starczy kasy na nagrodę;))
 
A ja się zgadzam z desperadosem. Dlaczego nagrody indywidualne dostają ciągle te same osoby? Oczywiście są wyjątki ale listy w większości wyglądają tak samo. Czy za to, że sumiennie wykonuje się swoje obowiązki,że nie popełnia się błędów,jest się dyspozycyjnym i chwalonym już się nic nie należy? Jaką szansę na nagrodę ma dziewczyna, która siedzi w kancelarii i zajmuje się pocztą czy magazynier? Nie każdy siedzi w urzędzie i pisze decyzje ale jest wielu,którzy pracują dobrze i są pomijani. Zresztą ten kto siedzi w urzędzie przy tych decyzjach ma mł. eksperta i wyżej a magazynier specjalistę więc każdy dostaje wypłatę odpowiednią do swoich obowiązków a nagroda powinna być uznaniem i podziękowaniem za dobrą pracę. A jeżeli komuś, tak jak pisze desperados kontrola wewnętrzna zarzuciła poważne uchybienie i złamanie prawa to za co dostał tą nagrodę? I czy to jest sprawiedliwe? A Ty iwo1983 jak sam napisałeś nie znasz 3/4 osób z listy więc masz małe podstawy,żeby się wypowiadac na ten temat bo są ludzie którzy właśnie znają te 3/4 osób i mogą ich i ich prace ocenić.
 
czy przypadkiem osoby odpowiedzialne - na wysokim szczeblu - za wdrożenie bezprawnego żądania opłat za depozyty do przepadku nie tylko nie poniosły konsekwencji i nie toczą się w tej sprawie post wyjaśn czy dyscypl ale wręcz znajdują się wśród osób WYSOKO nagradzanych z 3-proc i indywidualnych?
czy to nie ociera się jeśli nie o wyprowadzanie kasy to conajmniej o niegospodarność środkami budżetowymi i wydawanie ich wbrew przeznaczeniu?
oświećcie mnie - bo może wszystko jest ok?
 
[/QUOTE]A Ty iwo1983 jak sam napisałeś nie znasz 3/4 osób z listy więc masz małe podstawy,żeby się wypowiadac na ten temat bo są ludzie którzy właśnie znają te 3/4 osób i mogą ich i ich prace ocenić.[/QUOTE]

Właśnie przez fakt, że ich nie znam jestem daleki od ich oceniania... doczytaj dobrze co napisałem, a potem się wypowiadaj ;))
Napisałem jedynie, że jestem daleki od oceniania kogoś i jego pracy! I tyle!
Najwięcej zawsze krzyczą Ci co, się opier... a potem płaczą i mają pretensje do całej reszty i co najgorsze- do tych, co dostali ;)
 
Raczej do tych, którzy dzielili :D Wygląda na to,że jesteś w gronie tych szczególnie zasłużonych i dlatego się tak burzysz. Nie wiem kim jesteś i gdzie pracujesz i być może naprawde ciężko pracujesz i zasłużyłeś na tą nagrodę ale nikogo nie przekonasz,że zawsze i w każdym przypadku nagrody indywidualne są dzielone sprawiedliwe. Piszesz, że nie oceniasz tych, którzy dostali nagrody ale oceniasz za to tych, którzy nagrody nie dostali, piszesz,że się "opir...", "najwięcej krzyczą". Niczym się nie różnisz od tych krzykaczy, stoisz tylko z drugiej strony barykady :p
 
Back
Do góry